A LinkedIn megerősítette, hogy valóban a közösségi hálózatból származó, összesen 6,5 millió titkosított felhasználói jelszó bukkant fel egy orosz hackeroldalon.
Tegnap a The Next Web és egy norvég informatikai lap értesüléseire hivatkozva mi is beszámoltunk róla, hogy összesen 6,5 millió titkosított LinkedIn-es jelszó bukkant fel egy orosz hackeroldalon. A lista "tulajdonosai" a site-on kértek segítséget azok feltöréséhez, ami a cikkek megjelenésekor már folyamatosan zajlott. A Twitteren nem sokkal később Per Thorsheim biztonsági szakértő igazolta, hogy tényleg az üzleti közösségi oldalhoz tartozó adatokról van szó, hozzátéve, hogy az érintettek száma ennél jóval magasabb is lehet.

Nem volt kacsa  A LinkedIn hivatalos blogján erősítette meg a biztonsági incidensről szóló híreket. Eszerint a kiszivárgott jelszavakat érvénytelenítették, a felhasználók pedig emailben kaptak értesítést a további teendőkről, ugyanakkor a levelekben biztonsági okokból nem helyeztek el semmilyen hivatkozást. A dolog azért lényeges, mert közben a bűnözők is emaileket küldözgetnek a LinkedIn nevében, amelyekben egy vírust terjesztő oldalra igyekeznek elirányítani áldozataikat. Maga a LinkedIn később egy második üzenetet is eljuttat majd az érintetteknek, amelyben részletes tájékoztatással szolgál az eset kapcsán, bár ennél sokkal többre lesz szükség, hogy kiköszörüljék a cég reputációján esett csorbát.

A finn CERT-FI az eset kapcsán arra figyelmeztetett, hogy másféle felhasználói információt ugyan nem tettek közzé, de igen valószínű, hogy a bűnözők a jelszavakon kívül azokhoz is hozzáfértek. Időközben megjelent egy LeakedIn nevű alkalmazás is, amellyel ellenőrizhető, hogy egy adott jelszó szerepel-e a hackerek által megszerzett listán. (A LeakedIn használatát ettől függetlenül nem javasoljuk, különösen, hogy a közösségi oldal már megtette a szükséges lépéseket.)

Nem árt az óvatosság  Olvasóinknak azt tanácsoljuk, hogy amint tehetik, midenképpen változtassák meg LinkedIn-es jelszavukat. Mivel sokan vannak, akik ugyanazt a karakterkombinációval lépnek be több – vagy az összes – online szolgáltatásba, nem tűnik rossz ötletnek, ha a fontosabb alkalmazásokhoz használt jelszavakat is lecserélik. A LinkedIn-es belépéseket ugyanis hiába érvénytelenítik, ha a bűnözők a megszerzett belépési adatokat más helyeken is felhasználhatják.

Hét évig küzdött Brüsszellel, de végül elbukott a Google

A keresőóriást még 2017-ben meszelték el az EU-ban, mert visszaélt piaci pozíciójával a vásárlási ajánlatok területén. Az akkor kiszabott 2,4 milliárd eurós bírság kapcsán egészen mostanáig tartott a jogi iszapbirkózás.
 
A teljes életciklust lefedő rendszerek képesek megszüntetni azt a káoszt, ami a szervezetek zöménél még mindig akadályozza az információáramlást.

a melléklet támogatója a GLOBAL-UNION Kft., a Kyocera márka kizárólagos magyar disztribútora

Amióta a VMware a Broadcom tulajdonába került, sebesen követik egymást a szoftvercégnél a stratégiai jelentőségű változások. Mi vár az ügyfelekre? Vincze-Berecz Tibor szoftverlicenc-szakértő (IPR-Insights) írása.

Nyílt forráskód: valóban ingyenes, de használatának szigorú szabályai vannak

Különösen az early adopter vállalatoknak lehet hasznos. De különbözik ez bármiben az amúgy is megkerülhetetlen tervezéstől és pilottól?

Sok hazai cégnek kell szorosra zárni a kiberkaput

Ön sem informatikus, de munkája során az információtechnológia is gyakran befolyásolja döntéseit? Ön is informatikus, de pénzügyi és gazdasági szempontból kell igazolnia a projektek hasznosságát? Mi közérthető módon, üzleti szemmel dolgozzuk fel az infokommunikációs híreket, trendeket, megoldásokat. A Bitport tizennegyedik éve közvetít sikeresen az informatikai piac és a technológiát hasznosító döntéshozók között.
© 2010-2024 Bitport.hu Média Kft. Minden jog fenntartva.