Összefoglaltuk, hogy az egyre merészebb hackercsoportok merre garázdálkodtak az elmúlt 30 nap alatt. Az Anonymous legújabb áldozata egy katonai beszállító cég, amelytől 90 ezer email címet és jelszót szereztek meg.
A Booz Allen Hamilton tanácsadó cég szerveréről hétfőn emelték el az amerikai főparancsnokság, a légierő és a haditengerészet, illetve más beszállítók email címeit és titkosított jelszavait. A támadást az elhíresült Anonymous hackercsoport vállalta magára, amely közleményben tudatta: a szerveren gyakorlatilag nem működött semmilyen biztonsági megoldás, az adatok védelméről pedig az elavultnak tartott MD5 algoritmus gondoskodott. A hackerek egyebek mellett letöröltek 4 gigabájtnyi forráskódot, amelyet "jelentéktelennek" neveznek, illetve megszereztek egy marék bizalmas adatot kormányügynökségekről és magánvállalatokról. A kiberbiztonsági szolgáltatásokat is nyújtó Booz Allen Hamilton nem kommentálta az esetet.

Az Anonymous közleménye egy gúnyos számlát is tartalmaz a tavaly 3,7 milliárd dolláros kormányzati megrendelést besöprő cég rendszerének auditálásról. A négy munkaóráról kiállított 310 dolláros számlán ingyenes tételek is szerepelnek, például a "Média és sajtó" vagy a "Titkosítás feltörése" címszó alatt.

Kiberhadjárat A hackerek kétes megfigyelési technikákkal, lehallgatással és korrupcióval vádolják a tanácsadó céget. A támadás a nemrég bejelentett Anty-Security (AntiSec) kezdeményezés része volt, amelyet az Anonymous hívott életre, hadat üzenve a kormányzatoknak, bankoknak és nagyvállalatoknak. Az akcióhoz időközben csatlakozott a LulzSec nevű hackercsoport is, amely az utóbbi időben öncélú garázdálkodásával hívta fel magára a figyelmet, és egyes források szerint az Anonymous tagjainak "szabadidős tevékenysége" volt.

A hackerek május eleje óta egyre gyakrabban hajtanak végre hasonló támadásokat, amelyeknek olyan szervezetek is áldozatul estek már, mint a Sony, az EMC (RSA), a Valutaalap, a CIA és közvetve az FBI. Az összes incidens felsorolása lehetetlen feladat volna, de az alábbiakban megkíséreltük összegyűjteni, hogy az elmúlt 30 napban mi fűződött az AntiSec ötletgazdáinak nevéhez. A hackercsoportok felépítéséről és működéséről itt található egy szemléletes "családfa".

Ha megfejtették a szuperintelligencia titkát, akkor nagyon ügyesen titkolják

Újabb egyszerű kísérlettel mutatták be, hogy a legfejlettebb MI-modellek érvelési képességei egyből elfüstölnek, ha ismeretlen terepen találják magukat.
 
Egy cég legacy rendszerei, fejlődési tervei mellett a belső kompetenciái és a beruházási készsége is befolyásolják, hogy milyen SD-WAN modellt érdemes választania.

a melléklet támogatója a Yettel

Amióta a VMware a Broadcom tulajdonába került, sebesen követik egymást a szoftvercégnél a stratégiai jelentőségű változások. Mi vár az ügyfelekre? Vincze-Berecz Tibor szoftverlicenc-szakértő (IPR-Insights) írása.

Nyílt forráskód: valóban ingyenes, de használatának szigorú szabályai vannak

Különösen az early adopter vállalatoknak lehet hasznos. De különbözik ez bármiben az amúgy is megkerülhetetlen tervezéstől és pilottól?

Sok hazai cégnek kell szorosra zárni a kiberkaput

Ön sem informatikus, de munkája során az információtechnológia is gyakran befolyásolja döntéseit? Ön is informatikus, de pénzügyi és gazdasági szempontból kell igazolnia a projektek hasznosságát? Mi közérthető módon, üzleti szemmel dolgozzuk fel az infokommunikációs híreket, trendeket, megoldásokat. A Bitport tizennegyedik éve közvetít sikeresen az informatikai piac és a technológiát hasznosító döntéshozók között.
© 2010-2024 Bitport.hu Média Kft. Minden jog fenntartva.