Február legvégén a Google több mint ötven alkalmazást távolított el az Android Marketről, mivel ezek kártékonynak és veszélyesnek bizonyultak. Most a védekezés második fázisa is elindult, az appokat távolról törlik a felhasználók telefonjairól.
Hirdetés
 
A "bűnösnek talált Android alkalmazások" olyan malware-eket tartalmaztak, amelyek lehetővé teszik jogosulatlanok számára a telefon irányításának átvételét és a felhasználó minden adatának megszerzését. Bár a Google első körben törölte az appokat az Android Marketről, kérdéses volt, mi lesz azon felhasználók sorsa, akik már letöltötték a gonoszságokat.

Indul a távgyógyítás A Google végül közleményben jelezte, hogy segítenek azokon a felhasználókon is, akiknek már ott figyel valamelyik kártékony alkalmazás a telefonján. A legfrissebb statisztikák alapján mindenképpen ötvenezernél is több alkalommal töltötték le ezeket, így a Google beindította a "távoli alkalmazás-eltávolító funkciót", amelynek segítségével úgy tudja törölni az érintett appokat, hogy a felhasználóknak ehhez nem kell semmit tenniük.


Azok számára, akiknek a telefonjait már el is kezdték támadni az appokon keresztül, egy Android Market biztonsági frissítés jelenthet gyógyírt. Erről minden érintett felhasználó e-mailben is értesítést kap, valamint a telefonokon is megjelenik egy üzenet arról, hogy az Android Market Security Tool March 2011 nevű frissítés automatikusan telepítődött.

Per-verzió A Google közleménye szerint a rosszindulatú programocskákat csak a 2.2.1-es verziójúnál régebbi Androidot futtató készülékeken tudják valóban kihasználni a készítőik, ám sajnos jelenleg még az androidos telefonok túlnyomó többsége ilyen. Ez mindenesetre egy újabb fegyvertény lesz abban a csatában, amelyet a Google a hardvergyártókkal vív annak érdekében, hogy a lehető legszorosabb határidővel tegyék elérhetővé a legfrissebb Android verziókat a készülékekre.

A felhasználókat is figyelmezteti ugyanez a közlemény arra, hogy tájékozódjanak, mielőtt felelőtlenül letöltögetnek bármit: a mostani alkalmazások nagy része ugyanis azzal hívta fel magára a figyelmet, hogy fizetős "sláger-appok" kalóz változataként, ingyenes ám teljes funkcionalitású alternatívájaként szerepelt.

Ingyenes appal biztosít biztonságos forrásjelölést az Adobe

A gyártó bejelentette az Adobe Content Authenticity alkalmazás publikus bétáját, amelynek segítségével örök áron ellenőrizhetővé és kezelhetővé tennék a képek forrását igazoló metaadatokat.
 
Hirdetés

Exkluzív szakmai nap a felhők fölött: KYOCERA Roadshow a MOL Toronyban

A jövő irodája már nem a jövő – hanem a jelen. A digitális transzformáció új korszakába lépünk, és ebben a KYOCERA nemcsak követi, hanem formálja is az irányt. Most itt a lehetőség, hogy első kézből ismerje meg a legújabb hardveres és szoftveres fejlesztéseket, amelyekkel a KYOCERA új szintre emeli a dokumentumkezelést és az üzleti hatékonyságot.

Azok a vállalatok, amelyek gyorsabban, intelligensebben és empatikusabban tudnak reagálni ügyfeleik kérdéseire, összességében értékesebb, hosszabb távú kapcsolatokat építhetnek ki.

a melléklet támogatója a One Solutions

Hirdetés

Digitalizáció a mindennapokban: hogyan lesz a stratégiai célból napi működés?

A digitális transzformáció sok vállalatnál már nem cél, hanem elvárás – mégis gyakran megreked a tervezőasztalon. A vezetői szinten megfogalmazott ambiciózus tervek nehezen fordulnak át napi működéssé, ha hiányzik a technológiai rugalmasság vagy a belső kohézió. A valódi előrelépéshez olyan infrastruktúrára, szolgáltatásokra és partneri támogatásra van szükség, amelyek nemcsak technológiai válaszokat adnak, hanem üzletileg is működőképes megoldásokat kínálnak.

CIO KUTATÁS

AZ IRÁNYÍTÁS VISSZASZERZÉSE

Valóban egyre nagyobb lehet az IT és az IT-vezető súlya a vállalatokon belül? A nemzetközi mérések szerint igen, de mi a helyzet Magyarországon?

Segítsen megtalálni a választ! Töltse ki a Budapesti Corvinus Egyetem és a Bitport anonim kutatását, és kérje meg erre üzleti oldalon dolgozó vezetőtársait is!

Az eredményeket május 8-9-én ismertetjük a 16. CIO Hungary konferencián.

LÁSSUNK NEKI!

Amióta a VMware a Broadcom tulajdonába került, sebesen követik egymást a szoftvercégnél a stratégiai jelentőségű változások. Mi vár az ügyfelekre? Vincze-Berecz Tibor szoftverlicenc-szakértő (IPR-Insights) írása.

Nyílt forráskód: valóban ingyenes, de használatának szigorú szabályai vannak

Különösen az early adopter vállalatoknak lehet hasznos. De különbözik ez bármiben az amúgy is megkerülhetetlen tervezéstől és pilottól?

Sok hazai cégnek kell szorosra zárni a kiberkaput

Ön sem informatikus, de munkája során az információtechnológia is gyakran befolyásolja döntéseit? Ön is informatikus, de pénzügyi és gazdasági szempontból kell igazolnia a projektek hasznosságát? Mi közérthető módon, üzleti szemmel dolgozzuk fel az infokommunikációs híreket, trendeket, megoldásokat. A Bitport tizennegyedik éve közvetít sikeresen az informatikai piac és a technológiát hasznosító döntéshozók között.
© 2025 Bitport.hu Média Kft. Minden jog fenntartva.