A Juniper Research szerint még többet kereshetnének a többtényezős hitelesítéshez kapcsolódó üzenetek küldözgetésén, ha célzott módon azonosítanák és áraznák az ilyen forgalmat.

A mobilszolgáltatók ebben az évben 27 milliárd dollárt termelnek a többtényezős hitelesítéshez kapcsolódó SMS-üzenetekből, ami újabb növekedést jelent a 2022-es 25 milliárd dollárhoz képest – olvasható a Juniper Research a mobil hitelesítés jövőbeni stratégiáiról és 2022-2027 közötti piacáról szóló jelentésében. A piackutató ebben azt jósolja, hogy a nagyjából 5 százalékos fejlődést a digitális szolgáltatókra nehezedő fokozott nyomás okozza, amelynek értelmében az ügyfelek egyre inkább elvárják a biztonságosabb hitelesítési eljárásokat, csökkentve az adatszivárgás kockázatát és biztosítva a felhasználói identitások védelmét.

A többtényezős hitelesítés két vagy több hitelesítő adatot kombinál egy felhasználó vagy tranzakció ellenőrzéséhez, ami jellemzően magában foglalja az egyszeri jelszót vagy kódot tartalmazó SMS-üzenetek kiküldését a felhasználók egyedi telefonszámára. A tanulmányban a Juniper Research arra ösztönzi a mobilszolgáltatókat, hogy aknázzák ki a kereslet ilyen irányú növekedését, akár gépi tanu algoritmusokra építve, automatizált módon megfigyelve a kifejezetten a többtényezős hitelesítéshez használt SMS-forgalmat. Ezáltal ugynais célzott módon számíthatnak fel extra díjat az ilyen forgalom után, és tovább növelhetik az üzleti SMS-ekből származó bevételeiket.

A Juniper Research előrejelzéséből egyébként kiderül, hogy 2022-ben már több mint 1,7 billió üzenetet küldenek majd szét világszerte a többtényezős hitelesítési eljárások során, ami volumenét tekintve a teljes üzleti SMS-üzenetforgalom 60 százalékának felene meg. A forgalomészlelés automatizálása azért is kulcsfontosságú dolog lenne az üzemeltetők számára, mert a piackutató várakozásai szerint 2027-ben már 2,1 billió üzenetről lesz szó. A múltban a kkv-k jellemzően nem fektettek be ilyen biztonsági eljárásokba, de a felhasználók igényeit követve a következő 5 évben ebben a körben is elterjed majd a többtényezős hitelesítés, további lendületet adva a globális forgalomnak.

Mobilitás

Csalóknak jöhet jól, hogy a ChatGPT még a nagyvállalatok címét is gyakran elhibázza

Egy információbiztonsági cég hívta fel a figyelmet arra, hogy a sokszor badarságokat tényként beállító chatbotokra való túlzott támaszkodás komoly lehetőségekkel kecsegteti netes bűnözőket.
 
Hirdetés

Így újult meg Magyarország leggyorsabb mobilhálózata

Közel 100 milliárd forintos beruházással, a rádiós és maghálózat teljes modernizációjával zárult le a Yettel történetének egyik legnagyobb műszaki fejlesztése.

A kompromittált rendszerek, a dark weben felbukkanó ügyféladatok vagy a zsarolóvírus-kampányok következményei már a vezérigazgatói és pénzügyi igazgatói irodában csapódnak le – jogi, reputációs és üzleti szinten is. Lehet és kell is védekezni ellene.
Amióta a VMware a Broadcom tulajdonába került, sebesen követik egymást a szoftvercégnél a stratégiai jelentőségű változások. Mi vár az ügyfelekre? Vincze-Berecz Tibor szoftverlicenc-szakértő (IPR-Insights) írása.

Nyílt forráskód: valóban ingyenes, de használatának szigorú szabályai vannak

Különösen az early adopter vállalatoknak lehet hasznos. De különbözik ez bármiben az amúgy is megkerülhetetlen tervezéstől és pilottól?

Sok hazai cégnek kell szorosra zárni a kiberkaput

Ön sem informatikus, de munkája során az információtechnológia is gyakran befolyásolja döntéseit? Ön is informatikus, de pénzügyi és gazdasági szempontból kell igazolnia a projektek hasznosságát? Mi közérthető módon, üzleti szemmel dolgozzuk fel az infokommunikációs híreket, trendeket, megoldásokat. A Bitport tizennegyedik éve közvetít sikeresen az informatikai piac és a technológiát hasznosító döntéshozók között.
© 2025 Bitport.hu Média Kft. Minden jog fenntartva.