A ChatGPT fejlesztőjének eszköze jó százalékban szúrja ki a generatív algoritmussal készült szövegeket, de etikai és egyéb okokból egyelőre nem vetik be.

Elsőként a Wall Street Journal számolt be róla, hogy az OpenAI birtokában van egy olyan, teljesen kész állapotban lévő megoldásnak, amellyel nagy biztonsággal le lehetne buktatni például azokat a diákokat, akik a cég által fejlesztett generatív algoritmussal, a ChatGPT-vel dobatják össze a leadandójukat.

Az MI-fejlesztések egyik legfontosabb fellegvárában a pénzügyi lap értesüléseit megerősítették, ám a TechCrunch érdeklődésére azt is megindokolták, egyelőre miért nem teszik elérhetővé az ellenőrző eszközt.

Megfontolás tárgyát képezi

A Wall Street Journal exkluzív értesülései alapján a megoldás kapcsán nincs belső egyetértés, ami miatt egyelőre a fiókban áll a kész alkalmazás. Az OpenAI a cikk után frissítette egy még májusban publikált témával foglalkozó blogbejegyzését. Eszerint a cég mérnőkei valóban kifejlesztettek egy szövegeket digitális vízjelekkel ellátó módszert, "amelyet továbbra is figyelembe veszünk, miközben alternatívákat kutatunk".

A módszer bizonyos helyzetekben "nagy pontosságúnak bizonyult", ám problémaként merült fel, hogy viszonylag könnyű megzavarni a működését (például más nyelvre fordítással, egy másik chatbot általi újrafogalmazással stb.).

Egy teljesen más nézőpontból vizsgálva a kérdést pedig attól tartanak az OpenAI-nál, hogy egy ilyen ellenőrző eszköz széles körű használta negatív hatással lehet bizonyos csoportokra. Utóbbiak között említik az angolt nem anyanyelvi szinten beszélőket, akiknek nagy segítséget jelent az, ha a mesterséges intelligencia kicsit rendbe rakja a mondataikat. Őket például elrettentheti ettől az egyáltalán nem káros gyakorlattól egy könnyen elérhető ellenőrző funkció.

A TechCrunch kérdésére a vállalat szóvivője elmondta, hogy a szövegek eredetiségének kérdéséhez nagy körültekintéssel közelítenek "a szövegek bonyolultsága és az OpenAI-n túli szélesebb ökoszisztémára gyakorolt valószínű hatása miatt".

Cloud & big data

Netes csalóhálózat miatt kapott amerikai szankciót egy kambodzsai szenátor

Az USA pénzügyminisztériuma szerint a távol-keleti ország egyik legvagyonosabb vállalkozója rászedett és kényszermunkára fogott emberekkel végezteti el az online bűncselekményeket.
 
A teljes életciklust lefedő rendszerek képesek megszüntetni azt a káoszt, ami a szervezetek zöménél még mindig akadályozza az információáramlást.

a melléklet támogatója a GLOBAL-UNION Kft., a Kyocera márka kizárólagos magyar disztribútora

Amióta a VMware a Broadcom tulajdonába került, sebesen követik egymást a szoftvercégnél a stratégiai jelentőségű változások. Mi vár az ügyfelekre? Vincze-Berecz Tibor szoftverlicenc-szakértő (IPR-Insights) írása.

Nyílt forráskód: valóban ingyenes, de használatának szigorú szabályai vannak

Különösen az early adopter vállalatoknak lehet hasznos. De különbözik ez bármiben az amúgy is megkerülhetetlen tervezéstől és pilottól?

Sok hazai cégnek kell szorosra zárni a kiberkaput

Ön sem informatikus, de munkája során az információtechnológia is gyakran befolyásolja döntéseit? Ön is informatikus, de pénzügyi és gazdasági szempontból kell igazolnia a projektek hasznosságát? Mi közérthető módon, üzleti szemmel dolgozzuk fel az infokommunikációs híreket, trendeket, megoldásokat. A Bitport tizennegyedik éve közvetít sikeresen az informatikai piac és a technológiát hasznosító döntéshozók között.
© 2010-2024 Bitport.hu Média Kft. Minden jog fenntartva.