A Reuters szerint az Apple beszállítói egyelőre még nagyon óvatosan szűrik a levegőt a fellélegzésnél.

Kínában lassanként helyreáll a rend, így ismét beindulhat az iPhone-ok zavartalan gyártása – írja a Reuters, ám az nagy kérdés, hogy vevő is lesz-e a készülékekre. És ráadásul nem csak a mostani modellek sorsa kérdéses, hanem az ősszel várható új, 5G-s szériáé is.

A beszállítók bizonytalanok

A Reutersnek az Apple egyik legnagyobb összeszerelő partnerének magas rangú vezetője azt nyilatkozta – persze név nélkül –, hogy az idei első negyedévben az Apple eleve 18 százalékkal kevesebb készüléket rendelt tőlük mint a múlt év azonos időszakában. Ez a bizonyos partner ráadásul el is halasztotta az elvileg ősszel érkező 5G-s iPhone-ok gyártósorának felépítését, bár még mindig elképzelhetőnek tartják, hogy azok összeszerelése az eredeti ütemterv szerint indul.

Az egyik legfontosabb kijelzőszállító partner, amely Vietnámban is gyárt, szintén a gyártási volumen csökkenésére számít. Az eredeti terv szerint 70 millió iPhone-kijelzőt szállított volna idén az Apple-nek, de most a volumen 17 százalékos csökkenését tervezik, és persze ez elbocsátásokkal is jár majd. Ugyanekkora iPhone-gyártási volumencsökkenést jósol egy ázsiai technológiai elemző cég, a Fubon Research. Szerintük a tavalyi első negyedév 41 millió telefonjával szemben idén csak 35 milliót ad el az Apple.

Az értesüléseket az Apple nem kommentálta a Reutersnek, ám az elég beszédes, hogy visszavonta az első negyedévre vonatkozó értékesítési előrejelzéseit. Bár ettől még az 5G-s telefonok sorsa igencsak érdekes lehet nemcsak a beszállítók és összeszerelő partnerek, hanem az Apple jövője szempontjából is.

Kína már működik, ám más nem

Elemzők úgy vélik, a nagy felvevőpiacok – mindenekelőtt az USA és Európa – valamikor a második negyedév végére juthatnak el a mélypontra, és onnan lassan indulhat meg a kilábalás.

Az USA-ban a felmérések is a vásárlók bizonytalanságát jelzik. A Reuters idézi a Civis Analytics anyagát, amely szerint, ha a helyzet súlyosbodik, az erősen visszavetheti a konzumer elektronikai eszközök – és bennük az okostelefonok – piacát.

Konzumer tech

Kifogytak volna a felhőszolgáltatók az újításokból?

Az InfoWorld USA-szerte ismert szakértője, David Linthicum szerint ez a helyzet. Túl sokba kerül az innováció, és túl lassan térül meg.
 
Egy cég legacy rendszerei, fejlődési tervei mellett a belső kompetenciái és a beruházási készsége is befolyásolják, hogy milyen SD-WAN modellt érdemes választania.

a melléklet támogatója a Yettel

Amióta a VMware a Broadcom tulajdonába került, sebesen követik egymást a szoftvercégnél a stratégiai jelentőségű változások. Mi vár az ügyfelekre? Vincze-Berecz Tibor szoftverlicenc-szakértő (IPR-Insights) írása.

Nyílt forráskód: valóban ingyenes, de használatának szigorú szabályai vannak

Különösen az early adopter vállalatoknak lehet hasznos. De különbözik ez bármiben az amúgy is megkerülhetetlen tervezéstől és pilottól?

Sok hazai cégnek kell szorosra zárni a kiberkaput

Ön sem informatikus, de munkája során az információtechnológia is gyakran befolyásolja döntéseit? Ön is informatikus, de pénzügyi és gazdasági szempontból kell igazolnia a projektek hasznosságát? Mi közérthető módon, üzleti szemmel dolgozzuk fel az infokommunikációs híreket, trendeket, megoldásokat. A Bitport tizennegyedik éve közvetít sikeresen az informatikai piac és a technológiát hasznosító döntéshozók között.
© 2010-2024 Bitport.hu Média Kft. Minden jog fenntartva.