Az Antenna Hungária és a PPF Csoport csütörtök délutáni közleményében jelentette be, hogy az Antenna Hungária 25 százalékos részesedést vásárolt a magyarországi Telenor cégekben (Telenor Magyarország, Telenor Real Estate). A partnerek ennek értelmében egy új holdingot hoztak létre, amely vegyesvállalatként működik a PPF Csoport 75 százalékos és az Antenna Hungária 25 százalékos tulajdonában.
A közlemény szerint a Telenor Magyarország üzleti működését továbbra is a PPF irányítja, a cég menedzsmentje és vezetősége változatlan formában folytatja munkáját. Az Antenna Hungária stratégiai partnerként egy-egy főt delegál az új holding igazgatóságába és felügyelőbizottságába, illetve egy-egy megfigyelőt a Telenor Magyarország és a Telenor Real Estate igazgatóságába és felügyelőbizottságába.
A PPF Csoport még 2018-ban 2,8 milliárd euróért vásárolta meg a Telenor magyar, bolgár, szerb és montenegrói távközlési leányvállalatait, valamint a Telenor Common Operation technológiai szolgáltatót, miután az említett operációkat az előző évben közös klaszterbe szervezték. A prágai központú PPF Csoport a közép-kelet-európai térség legnagyobb magántőke-befektető társasága, a PPF Aréna 1 pedig a térség egyik vezető távközlési csoportja.
A mostani felvásárlás terveiről legelőször júliusban számolt be a Népszava. A lap akkor azt írta, hogy az új tulajdonossal jó évet zárt a cég, forrásai szerint pedig az árbevétel-növekedés is közrejátszhatott az állami tulajdonszerzésben. A cikkben kiemelték, hogy 2010 óta érezhetően erősödött az a tendencia, hogy az állam igyekszik tulajdonosként is jelen lenni stratégiai iparágakban, a mobil távközlés pedig jó ideje ilyen területnek számít.
CIO KUTATÁS
AZ IRÁNYÍTÁS VISSZASZERZÉSE
Valóban egyre nagyobb lehet az IT és az IT-vezető súlya a vállalatokon belül? A nemzetközi mérések szerint igen, de mi a helyzet Magyarországon?
Segítsen megtalálni a választ! Töltse ki a Budapesti Corvinus Egyetem és a Bitport anonim kutatását, és kérje meg erre üzleti oldalon dolgozó vezetőtársait is!
Az eredményeket május 8-9-én ismertetjük a 16. CIO Hungary konferencián.
Nyílt forráskód: valóban ingyenes, de használatának szigorú szabályai vannak