A nemzetközi elismerést a leggyorsabban növő európai cég kategóriában nyerte el a budapesti székhelyű vállalat.

Megvan az International Business Awards (IBA) 12 éves történetének első magyar díjazottja: az NNG. A díjra, amely vállalatok és cégvezetők kiemelkedő eredményeit értékeli, a világ bármely pontjáról, méretüktől függetlenül nevezhetnek cégek. Idén több mint 60 országból érkeztek pályázatok, amelyeket egy közel 250 fős zsűri értékelt két körben.

Az NNG a Navigation for All elnevezésű növekedési stratégiájával érdemelte ki az elismerést, melynek lényege, hogy a cég rugalmasan skálázható navigációs szoftverére alapozva nem csak a csúcskategóriás autókhoz, hanem az alacsonyabb kategóriájú járművekhez is kínál megfizethető navigációs megoldásokat. Az európai első helyezésen túl még egy díjat is hazavihetett az NNG: az IBA zsűrije az észak-amerikai régióban is a legjobbak között értékelte az NNG-t, és bronzzal jutalmazta Amerikában elért üzleti eredményeit.

Az európai versenyre idén 3500 cég nevezett. A díjat jelképező, Stevie-nek nevezett – és az Oscar-díjra erősen emlékeztető – arany szobrot minden évben több kategóriában és régiónként ítélik oda.

Piaci hírek

Mikrovállalkozót csinált chatbotjából az Anthropic

A házon belül lefolytatott kísérleti projekt során az algoritmus stabilan szállította a furcsábbnál furcsább megoldásokat. A cég igyekszik az itt leszűrt tapasztalatokat a modellek fejlesztésénél kamatoztatni.
 
Hirdetés

Így újult meg Magyarország leggyorsabb mobilhálózata

Közel 100 milliárd forintos beruházással, a rádiós és maghálózat teljes modernizációjával zárult le a Yettel történetének egyik legnagyobb műszaki fejlesztése.

A kompromittált rendszerek, a dark weben felbukkanó ügyféladatok vagy a zsarolóvírus-kampányok következményei már a vezérigazgatói és pénzügyi igazgatói irodában csapódnak le – jogi, reputációs és üzleti szinten is. Lehet és kell is védekezni ellene.
Amióta a VMware a Broadcom tulajdonába került, sebesen követik egymást a szoftvercégnél a stratégiai jelentőségű változások. Mi vár az ügyfelekre? Vincze-Berecz Tibor szoftverlicenc-szakértő (IPR-Insights) írása.

Nyílt forráskód: valóban ingyenes, de használatának szigorú szabályai vannak

Különösen az early adopter vállalatoknak lehet hasznos. De különbözik ez bármiben az amúgy is megkerülhetetlen tervezéstől és pilottól?

Sok hazai cégnek kell szorosra zárni a kiberkaput

Ön sem informatikus, de munkája során az információtechnológia is gyakran befolyásolja döntéseit? Ön is informatikus, de pénzügyi és gazdasági szempontból kell igazolnia a projektek hasznosságát? Mi közérthető módon, üzleti szemmel dolgozzuk fel az infokommunikációs híreket, trendeket, megoldásokat. A Bitport tizennegyedik éve közvetít sikeresen az informatikai piac és a technológiát hasznosító döntéshozók között.
© 2025 Bitport.hu Média Kft. Minden jog fenntartva.