A dél-koreai vállalat a felvásárlástól azt reméli, hogy az eszközein futó algoritmusok a lehető legtestreszabottabb szolgáltatásokat nyújtják majd a felhasználóknak.

Felvásárlási megállapodást kötött a Samsung Electronics a 2017-ben alapított Oxford Semantic Technologies (OST) céggel. Utóbbi úgynevezett tudásgráfokra épülő MI-motort fejleszt, amely a remények szerint jelentős támogatást nyújthat a dél-koreai óriás által nemrégiben bevezetett Galaxy AI képességeinek kitágításában.

A meg nem nevezett összegért felvásárolt startup az Oxfordi Egyetem "szárnyai alól" bújt ki, amit az is jelez, hogy a három alapító (Ian Horrocks, Boris Motik és Bernardo Cuenca Grau) egyaránt egyetemi professzorként tevékenykedett. Az OST olyan adatbázis-technológiára specializálódott, ahol az adatokat gondolatok és entitások (személyek, tárgyak, helyszínek stb.) egymáshoz kapcsolódó relációs hálózataként kezelik. Mindez lehetővé teszi, hogy az emberi gondolkodáshoz hasonló módon keressenek elő információkat.

Az angol startup RDFox elnevezésű MI-motorját a világ leggyorsabb tudásgráfjaként és szemantikus következtetőmotorjaként emlegetik, amelyet az akvizícióról kiadott közlemény szerint Európa- és Észak-Amerika-szerte használnak már pénzügyi, gyártóipari és e-kereskedelmi szektorban tevékenykedő cégek.

Még jobban megértenék az ügyfelet

Az OST-be amúgy már 2018-ban befektető Samsungnál azt remélik a startup integrálásától, hogy az általuk fejlesztett technológiával sokkal pontosabbá válhat a felhasználói magatartás feltérképezése, megértése. Mindezt pedig "kifinomultabb és személyre szabottabb MI-megoldások" megjelenésével igyekeznek gyakorlati haszonra váltani.

A tudásgráfok biztosította hatékonyság különösen jól jön akkor, ha az algoritmusokat nem a felhőből szolgálják ki, hanem egy adott készülékre, például okostelefonra hárul a feladat. Utóbbi adatkezelési szempontból lényegesen "eladhatóbb" mind a fogyasztók, mind a szabályozó hatóságok felé, mivel a felhasználóról egyre több adatot beszívó MI úgy tudja végezni a munkáját, hogy közben az érzékeny személyes adatokat nem kell megutaztatni a világban.

A Samsung elsőként az év elején debütáló Galaxy S24-es szériánál vetette be a Galaxy AI-t, amely a dél-koreaiak adujaként funkcionál a ChatGPT megjelenése óta egyre fokozottabb intenzitású MI-versenyben. A tervek szerint a vállalat minden jelentősebb fogyasztói termékénél megjelenik majd az OST technológiája, így az okostelefonok mellett a tévéknél és egyéb háztartási eszközöknél is várhatjuk, hogy beköszöntsön a "hiper-perszonalizált felhasználói élmények" kora.

(Illusztráció: Samsung)

Cloud & big data

Linus Torvalds eligazította a generatív mesterséges intelligenciát

Már nagyon hiányzott a megfelelő iránymutatás a linuxos közösségnek.
 
Hirdetés

Rendszerek és emberek: a CIO választásai egy új magyar felmérés tükrében

"Nehéz informatikusnak lenni egy olyan cégben, ahol sok az IT-s" – jegyezte meg egy egészségügyi technológiákat fejlesztő cég informatikai vezetője, amikor megkérdeztük, milyennek látja házon belül az IT és a többi osztály közötti kommunikációt.

Ezt már akkor sokan állították, amikor a Watson vagy a DeepMind még legfeljebb érdekes játék volt, mert jó volt kvízben, sakkban vagy góban.

a melléklet támogatója a Clico Hungary

Hirdetés

Így lehet sok önálló kiberbiztonsági eszközéből egy erősebbet csinálni

A kulcsszó a platform. Ha egy cég jó platformot választ, akkor az egyes eszközök előnyei nem kioltják, hanem erősítik egymást, és még az üzemeltetés is olcsóbb lesz.

Amióta a VMware a Broadcom tulajdonába került, sebesen követik egymást a szoftvercégnél a stratégiai jelentőségű változások. Mi vár az ügyfelekre? Vincze-Berecz Tibor szoftverlicenc-szakértő (IPR-Insights) írása.

Nyílt forráskód: valóban ingyenes, de használatának szigorú szabályai vannak

Különösen az early adopter vállalatoknak lehet hasznos. De különbözik ez bármiben az amúgy is megkerülhetetlen tervezéstől és pilottól?

Sok hazai cégnek kell szorosra zárni a kiberkaput

Ön sem informatikus, de munkája során az információtechnológia is gyakran befolyásolja döntéseit? Ön is informatikus, de pénzügyi és gazdasági szempontból kell igazolnia a projektek hasznosságát? Mi közérthető módon, üzleti szemmel dolgozzuk fel az infokommunikációs híreket, trendeket, megoldásokat. A Bitport tizennegyedik éve közvetít sikeresen az informatikai piac és a technológiát hasznosító döntéshozók között.
© 2010-2024 Bitport.hu Média Kft. Minden jog fenntartva.