A Micro Focus felvásárolja a céget papíron 2,3 milliárd dollárért, ami valójában csak 1,2 milliárd lesz, meg némi adósságátvállalás. A régióban nem lesz változás a felvásárlás miatt.

Az angliai Micro Focus felvásárolja 1,2 milliárd dollárért Attachamete Groupot, amely az utóbbi években a SUSE és a Novell megszerzésével hízott meglehetősen nagy céggé. Így a Micro Focus tulajdonába kerül így a NetIQ, a SUSE és a Novell is. Az ügylet érdekessége, hogy egy árbevétel és dolgozói létszám szempontjából is kisebb cég vásárol fel egy nagyobbat.

A Micro Focus április 30-án zárult 2014-es pénzügyi évét 433 millió dolláros bevétellel zárta, szemben az Attachmate 957 milliójával, és az leért profit arányai is hasonlóképpen alakultak (140, illetve 310 millió dollár). Létszámban at Attachmate közel háromszorosa a Micro Focusnak, jelenleg 3300 főt foglalkoztat világszerte, míg a Micro Focusnak 1200 alkalmazottja van.

Az 1977-ben alapított és 2005. óta a londoni tőzsdén is jegyzett Micro Focus egyik legerősebb területe a COBOL nyelv, ebből származik bevételeinek mintegy negyede, de bevételeiben nagy súllyal szerepelnek a mainframe megoldásai és a Borland szoftvertesztelési eszközök is.

Az Attachmate közvetve, a cégcsoportot közvetlenül birtokló Wizard Parent társaságon keresztül, négy kockázati tőkebefektető társaság tulajdonában van. A tranzakció értéke 2,3 milliárd dollár, de a Micro Focusnak csupán 1,2 milliárdot kell fizetnie, mivel át kell vállalnia az Attachmate mintegy 1,1 milliárd dolláros adósságát is. Az Attachmate tulajdonosai emellett 40 százalékos tulajdonrészt kapnak a Micro Focusból.

A Micro Focus vezetője, Kevin Loosemore elsősorban ott látja az előnyt, hogy miközben mindkét cég a nagyvállalati piac hasonló területén dolgozik, nincs jelentős átfedés az ügyfeleik között. A párhuzamosságok lefaragásával pedig egy sokkal nagyobb portfólióval lehet nagyobb hatékonysággal dolgozni.

Mindkét cég önállóan van jelen Magyarországon

Az egyesülés a magyar piacot is érinti, hiszen a Micro Focus termékeit itthon az AlphaNet Zrt. disztributálja, míg az Attachmate portfóliója a NetIQ, Novell és SUSE Magyarországi Képviselet révén van jelen, és a termékeit partnereken, többek között az AlphaNeten keresztül értékesíti.

Megkerestük mindkét céget, hogy ők milyen változásokra számítanak a cégegyesülés után. A NetIQ, Novell és SUSE Magyarországi Képviselettől kapott válasz szerint a régióban nem várható változás a felvásárlás következményeként a képviseletben és az ügyfelek kiszolgálásában, támogatásában. Ugyanakkor a cég arra is felhívta a figyelmünket, hogy a felvásárlás folyamata csak november 3-ára zárul le, és addig nem lesz hivatalos információ az esetleges változásokról.

Piaci hírek

Változatlan vezetéssel, de frissített elnökséggel folytatja a VISZ

A hazai nagyvállalati informatikai vezetőket tömörítő szervezet a múlt héten rendezett CIO Hungary keretében tartotta meg tisztújító közgyűlését. A VISZ elnöki feladatait továbbra is Fritsch Róbert látja el.
 
Hirdetés

Digitalizáció a mindennapokban: hogyan lesz a stratégiai célból napi működés?

A digitális transzformáció sok vállalatnál már nem cél, hanem elvárás – mégis gyakran megreked a tervezőasztalon. A vezetői szinten megfogalmazott ambiciózus tervek nehezen fordulnak át napi működéssé, ha hiányzik a technológiai rugalmasság vagy a belső kohézió.

Azok a vállalatok, amelyek gyorsabban, intelligensebben és empatikusabban tudnak reagálni ügyfeleik kérdéseire, összességében értékesebb, hosszabb távú kapcsolatokat építhetnek ki.

CIO KUTATÁS

AZ IRÁNYÍTÁS VISSZASZERZÉSE

Valóban egyre nagyobb lehet az IT és az IT-vezető súlya a vállalatokon belül? A nemzetközi mérések szerint igen, de mi a helyzet Magyarországon?

Segítsen megtalálni a választ! Töltse ki a Budapesti Corvinus Egyetem és a Bitport anonim kutatását, és kérje meg erre üzleti oldalon dolgozó vezetőtársait is!

Az eredményeket május 8-9-én ismertetjük a 16. CIO Hungary konferencián.

LÁSSUNK NEKI!

Amióta a VMware a Broadcom tulajdonába került, sebesen követik egymást a szoftvercégnél a stratégiai jelentőségű változások. Mi vár az ügyfelekre? Vincze-Berecz Tibor szoftverlicenc-szakértő (IPR-Insights) írása.

Nyílt forráskód: valóban ingyenes, de használatának szigorú szabályai vannak

Különösen az early adopter vállalatoknak lehet hasznos. De különbözik ez bármiben az amúgy is megkerülhetetlen tervezéstől és pilottól?

Sok hazai cégnek kell szorosra zárni a kiberkaput

Ön sem informatikus, de munkája során az információtechnológia is gyakran befolyásolja döntéseit? Ön is informatikus, de pénzügyi és gazdasági szempontból kell igazolnia a projektek hasznosságát? Mi közérthető módon, üzleti szemmel dolgozzuk fel az infokommunikációs híreket, trendeket, megoldásokat. A Bitport tizennegyedik éve közvetít sikeresen az informatikai piac és a technológiát hasznosító döntéshozók között.
© 2025 Bitport.hu Média Kft. Minden jog fenntartva.