A UNIT4 CODA Hungary Kft. egy meghívásos pályázat győzteseként lett a Fundamenta Lakáskassza Zrt. pénzügyi megoldásszállítója. A partnerek rugalmas és proaktív együttműködésének köszönhetően a UNIT4 Coda Financials implementációja példaértékű gördülékenységgel ment végbe, amely immár egységes pénzügyi keretrendszert biztosítva jelentős mértékben felgyorsította és leegyszerűsítette a Fundamenta könyvelési, számlázási, nyilvántartási és riportkészítési folyamatait
A Fundamenta az új rendszerrel kapcsolatban két elvárást fogalmazott meg: a bevezetendő megoldás egyrészt legyen képes teljes körűen biztosítani az addig használt pénzügyi szoftver funkcionalitásait, másrészt elégítse ki a vállalat új igényeit is, és növelje az ügyviteli folyamatok menedzselésének hatékonyságát. Ezért olyan új, modern ügyviteli megoldást kerestek, amely továbbra is biztosítani tudja a nagyszámú üzletkötő kezelését, támogatja a többvállalatos környezetben történő működést és többdimenziós terv-tény nyilvántartást biztosít a kontrolling igényeknek megfelelően.
A pályázat győztese – több versenytársat, köztük az SAP-t is legyőzve – a UNIT4 CODA Hungary Kft. által kínált pénzügyi megoldáscsomag lett; a döntés okai a legjobb ár-érték arány mellett a UNIT4 CODA szakembereinek munkájába és szakmai hozzáértésébe vetett bizalom is volt.
Az implementációs időszakban a UNIT4 Coda Financials megoldást, az eFinance pénzügyi-számviteli modult, az eAsset tárgyi eszköz kezelő modult, a lokalizációs csomagból az addig hiányzó lekérdező, riportkészítő modulokat, valamint egy speciális integrációs modult vezettek be, amelynek mentén közel húsz külön interfészt is ki kellett alakítani. A UNIT4 CODA szakemberei a saját megoldáscsomag mellett bevezették az IBM Cognos termékcsaládjába tartozó Tervező és Jelentéskészítő modult is, amely a tényadatok vonatkozásában automatikus integrációval működik a CODA rendszerével. A két rendszer között létesített közvetlen kapcsolat révén egyedi igények alapján felépített kontrolling riportok nyerhetők ki a nyilvántartásokból.
Az átfogó, komplex pénzügyi megoldáscsomag végül 2014. január elsején indult élesben, terv szerinti határidővel, teljes funkcionalitással. Az indulás után azonnal észrevehető volt hatékonyság javulása a pénzügyi lekérdezések folyamatában. A UNIT4 Coda Financials által biztosított belső tallózó funkciók ugyanis lehetővé teszik a pénzügyi-számviteli munka azonnali visszaellenőrzését és javítását. A bevezetés óta eltelt hónapok tapasztalatai pedig azt mutatják, hogy a UNIT4 Coda Financials pénzügyi megoldás minden téren teljesítette a tőle elvárt előnyöket és teljeskörűséget; a zökkenőmentes bevezetést követően hatékonyan támogatja a vállalati növekedési célokat.
„A CODA bevezetésével elértük, hogy egyetlen, egységes rendszerben tudunk mindent lekönyvelni, hisz a peremrendszerek kiiktatásával (számlázó, készletnyilvántartó, riporting) az adatátvitel többé már nem jelent plusz munkát. A Fundamenta értékesítési területének elvárásaihoz alkalmazkodva egyszerűbbé vált az üzletkötők személyeinek és cégeinek összerendelése, így a kiértékeléseket, statisztikákat sokoldalúan, könnyebben riportolhatjuk. Hatékonyabbá vált a mérleg és az eredménykimutatatás konszolidált szinten történő előállítása, a kontrollingtervezések, valamint a partnerekkel kapcsolatos cégcsoportszintű forgalmak elemzése. A dokumentumkezelő rendszernek köszönhetően pedig az évente több mint 50 ezer befogadott számlát sokkal egyszerűbben kezelhetjük ” – mondta Pédl Mária, a Fundamenta Lakáskassza Zrt. számviteli és pénzügyi osztályvezetője.
A rendszerimplementációról szóló esettanulmány a UNIT 4 Coda oldalán érhető el.
Digitalizáció a mindennapokban: hogyan lesz a stratégiai célból napi működés?
A digitális transzformáció sok vállalatnál már nem cél, hanem elvárás – mégis gyakran megreked a tervezőasztalon. A vezetői szinten megfogalmazott ambiciózus tervek nehezen fordulnak át napi működéssé, ha hiányzik a technológiai rugalmasság vagy a belső kohézió.
CIO KUTATÁS
AZ IRÁNYÍTÁS VISSZASZERZÉSE
Valóban egyre nagyobb lehet az IT és az IT-vezető súlya a vállalatokon belül? A nemzetközi mérések szerint igen, de mi a helyzet Magyarországon?
Segítsen megtalálni a választ! Töltse ki a Budapesti Corvinus Egyetem és a Bitport anonim kutatását, és kérje meg erre üzleti oldalon dolgozó vezetőtársait is!
Az eredményeket május 8-9-én ismertetjük a 16. CIO Hungary konferencián.
Nyílt forráskód: valóban ingyenes, de használatának szigorú szabályai vannak