A mobilszolgáltatók tarifa rendszere nagyjából olyasmi lehet, mint a családi ház: sosincs teljesen kész. A változó piaci körülmények, a versenytársak lépései, de legfőképp a felhasználók szokásai aktívan befolyásolják, hogy melyek azok a feltételek, amelyek mellett továbbra meg szeretnék tartani az előfizetésüket.
Az én csomagom...
A Telenor a fentiek miatt alaposan hozzányúlt a prepaid csomagjaihoz, amelyek a cég szerint a mai napig népszerűek az ügyfelek körében. Az átszervezést megelőző kutatások azt mutatták, hogy az előfizetők kedvező percdíjakra, minél több adatmennyiségre, illetve egyszerűen igénybe vehető szolgáltatásokra vágynak, így a szolgáltató ezen szempontok alapján szabta át díjcsomag rendszerét.
A négy csomag közül a MyStart elsősorban az idősebb generáció igényeit igyekszik kielégíteni, az összes többi azonban egyértelműen a fiatal korosztálynak, vagy azoknak szól, akik mindig kontroll alatt szeretnék tartani költéseiket. A MyTalk 100 perc hívást és 50 MB adatot foglal magában, a MyChat csomag pedig azokra lő, akik inkább a neten tartják a kapcsolatot ismerőseikkel. Nekik 1 GB adat, illetve öt közösségi alkalmazás (Facebook, FB Messenger, WhatsApp, Instagram, Twitter) korlátlan használata jár.
Utóbbiak esetében a korlátlanság a felsorolt appokkal összefüggő adatra vonatkozik. A chat appok területén a WhatsApp furcsa választásnak tűnik, hiszen hazánkban (így az egész régióban) inkább a Viber a népszerűbb üzenetküldő alkalmazás. Végül a csomagok utolsó, kombinált verziójában (MyTalk&MyChat) megjelenik az egyre gyakoribb korlátlan jellemző, ami ez esetben a hálózaton belüli beszélgetésekre vonatkozik.
...az én tévém
Ez a hét a szokásosnál is sűrűbb volt a Telenor életében, hiszen hétfőn a MyTV szolgáltatásával kapcsolatban jelentett be újdonságokat a szolgáltató. Az egyik fejlemény az, hogy mostantól nem kell telenorosnak lenni ahhoz, hogy valaki előfizethessen a MyTV-re, amivel az operátor jelentősen kibővítené az előfizetői tábort. Ez kiegészül azzal a lehetőséggel, hogy az országban elsőként kábel előfizetés nélkül (nem telenorosként is) igénybe vehető az HBO GO szolgáltatás, ami mobileszközökön kínál filmeket, sorozatokat.
Ezzel párhuzamosan a MyTV iOS-es és androidos alkalmazása is ráncfelvarráson esett át, ami nemcsak optikai megújítást, hanem a teljesítmény optimalizálását (gyorsítást) is jelenti. Az új appokkal egyszerűbben folytatható a félbehagyott filmek lejátszása, mivel a nyitóképernyőn megjelennek a legutoljára nézett műsorok, a tévéadók pedig a néző saját preferenciája szerinti sorrendbe rendezhetők. Végül a MyTV alkalmazás megjelent a Philips és a Sony okostelevízióin is, amit pár hét múlva a Samsung készülékei követnek.
Exkluzív szakmai nap a felhők fölött: KYOCERA Roadshow a MOL Toronyban
A jövő irodája már nem a jövő – hanem a jelen. A digitális transzformáció új korszakába lépünk, és ebben a KYOCERA nemcsak követi, hanem formálja is az irányt. Most itt a lehetőség, hogy első kézből ismerje meg a legújabb hardveres és szoftveres fejlesztéseket, amelyekkel a KYOCERA új szintre emeli a dokumentumkezelést és az üzleti hatékonyságot.
CIO KUTATÁS
AZ IRÁNYÍTÁS VISSZASZERZÉSE
Valóban egyre nagyobb lehet az IT és az IT-vezető súlya a vállalatokon belül? A nemzetközi mérések szerint igen, de mi a helyzet Magyarországon?
Segítsen megtalálni a választ! Töltse ki a Budapesti Corvinus Egyetem és a Bitport anonim kutatását, és kérje meg erre üzleti oldalon dolgozó vezetőtársait is!
Az eredményeket május 8-9-én ismertetjük a 16. CIO Hungary konferencián.
Nyílt forráskód: valóban ingyenes, de használatának szigorú szabályai vannak