Bármennyire serényen költöztetjük üzleti- és magánügyeinket a felhőbe, a nyomtatók egyelőre kitartanak. Az IDC legfrisebb jelentése szerint a szegmens növekedésben van.

Sok éve rendszeresen felbukkanó jelmondat a papírmentes iroda, meg úgy általában a digitalizáció, ami elméletileg az olyan földhözragadt dolgokat, mint például a dokumentumok kinyomtatása háttérbe kellene szorítson. Nos, úgy tűnik, a világ még nincs felkészülve teljesen erre az új korszakra. A nyomtatók piaca köszöni szépen, jól van.

Büszke és erős szegmens

Az IDC legfrissebb témába vágó felmérése szerint az idei első negyedévben növekedni tudott a nyomtatók, fénymásolók és multifunkcionális eszközök forgalma. Az amerikai piackutató számításai szerint januártól március végéig 23,4 millió darab terméket értékesítettek globálisan, ami ha nem is sokkal, de szemmel látható mértékben meghaladja az egy évvel korábban elért 23,1 milliós forgalmat. Az 1,2 százalékos növekményt leginkább a szegmens nagy játékosai tették zsebre.

 

 

Nyomtatók világpiaca (IDC)
Create your own infographics

 

Ahogy a fenti táblázatból is kitűnik, az öt legnagyobb szállítóból négy növelni tudta eladásait év per év alapon. A négy nyertes közül is érdemes kiemelni a piacvezető HP Inc.-et, illetve a harmadik Epsont. Ez a két gyártó bőven a piaci átlagot meghaladó expanzióra volt képes, míg a Canon és a Brother inkább csak plusznullás eredményt hozott. A legelégedetlenebbek a Samsungnál lehetnek, ahol több mint 5 százalék volt a visszaesés. Persze Koreában a nyomtatók sosem tartoztak a cég legfontosabb termékei közé, ráadásul tavaly ősszel el is adták a részleget a rivális HP-nak. (A felvásárlás hivatalosan majd az idei második félévben zárulhat le.)

Folyt a tinta, világított a lézer

Ami az általánosabb trendeket illeti: a tintasugaras és a lézernyomatatók egyaránt lendületben vannak, a két fő csapásirányt jelentő megoldások 2,2 és 2,1 százalékot tudtak erősödni. A negyedév sztárjai a kis teljesítményű színes tintasugaras modellek voltak. Ezekből majdnem 90 százalékkal értékesítettek többet, mint egy évvel korábban.

Piaci hírek

A kisebb hazai gyártóvállalatok elengedhetetlennek tartják a digitalizációt

Egy friss kutatás szerint az üzleti siker és a technológiai fejlődés csereszabatos kifejezésként élnek a kisebb gyártó vállalkozásokat irányító vezetők fejében.
 
Hirdetés

Így újult meg Magyarország leggyorsabb mobilhálózata

Közel 100 milliárd forintos beruházással, a rádiós és maghálózat teljes modernizációjával zárult le a Yettel történetének egyik legnagyobb műszaki fejlesztése.

A kompromittált rendszerek, a dark weben felbukkanó ügyféladatok vagy a zsarolóvírus-kampányok következményei már a vezérigazgatói és pénzügyi igazgatói irodában csapódnak le – jogi, reputációs és üzleti szinten is. Lehet és kell is védekezni ellene.
Amióta a VMware a Broadcom tulajdonába került, sebesen követik egymást a szoftvercégnél a stratégiai jelentőségű változások. Mi vár az ügyfelekre? Vincze-Berecz Tibor szoftverlicenc-szakértő (IPR-Insights) írása.

Nyílt forráskód: valóban ingyenes, de használatának szigorú szabályai vannak

Különösen az early adopter vállalatoknak lehet hasznos. De különbözik ez bármiben az amúgy is megkerülhetetlen tervezéstől és pilottól?

Sok hazai cégnek kell szorosra zárni a kiberkaput

Ön sem informatikus, de munkája során az információtechnológia is gyakran befolyásolja döntéseit? Ön is informatikus, de pénzügyi és gazdasági szempontból kell igazolnia a projektek hasznosságát? Mi közérthető módon, üzleti szemmel dolgozzuk fel az infokommunikációs híreket, trendeket, megoldásokat. A Bitport tizennegyedik éve közvetít sikeresen az informatikai piac és a technológiát hasznosító döntéshozók között.
© 2025 Bitport.hu Média Kft. Minden jog fenntartva.