Régebben is volt, aki úgy gondolta, ha egyszerre több feladatot végez, hamarabb befejezi a munkát, a modern eszközök elterjedésével pedig még nagyobb a multitasking kísértése. A kutatások szerint azonban épp a cél ellenkezőjét érjük el a munkatobzódással.
Képzelje mindenki maga elé azt a szituációt, ami bizonyára mindennaposnak számít: épp egy feladaton dolgozik, amikor hirtelen csörög a telefon, beérkezik egy levél, vagy felbukkan egy chatablak. A felmérések szerint az ilyesmit csupán az emberek 2 százaléka képes hatékonyan kezelni, és a zavaró eseményt követően egy pillanat alatt visszaállni a félbehagyott feladat elvégzésére.

Régebben csak az asztali telefon, vagy épp egy kolléga személyes beköszönése okozhatott önkéntelen multitaskkényszert, de manapság már több tucatnyi, főként technológiai forrásból érkezhet a figyelemelterelés. Gyakran ráadásul mi magunk nem tudjuk megállni, hogy munkavégzés közben ne nézzünk rá az e-mailjeinkre, vagy okostelefonunk kijelzőjén ne nézzünk szét facebookos ismerőseink új bejegyzései között.

Az alábbi infografika több forrásból összeollózott adatokkal támasztja alá: bármennyire is azt hihetnénk, hogy képesek vagyunk egyszerre több dologra figyelni, a legtöbbször csak magunknak okozunk több munkaórát, méghozzá nem is keveset!



Hasonló infografikák:
Egész nap dolgozunk a mobilok miatt
Nem csak a Facebook eszi meg a munkaidőt
A vállalatok nem félnek a mobil eszközöktől

Újra szintet lépett az ausztrál robotpuli

Az évek óta fejlesztett SwagBot terelőrobot már mesterséges intelligenciára épülő képességekkel is rendelkezik, és akár a mezőgazdasági drónokkal is együttműködhet.
 
A software defined network már évek óta velünk él. Csak idő kérdése volt a koncepciót kiterjesztése a WAN-okra.

a melléklet támogatója a Yettel

Amióta a VMware a Broadcom tulajdonába került, sebesen követik egymást a szoftvercégnél a stratégiai jelentőségű változások. Mi vár az ügyfelekre? Vincze-Berecz Tibor szoftverlicenc-szakértő (IPR-Insights) írása.

Nyílt forráskód: valóban ingyenes, de használatának szigorú szabályai vannak

Különösen az early adopter vállalatoknak lehet hasznos. De különbözik ez bármiben az amúgy is megkerülhetetlen tervezéstől és pilottól?

Sok hazai cégnek kell szorosra zárni a kiberkaput

Ön sem informatikus, de munkája során az információtechnológia is gyakran befolyásolja döntéseit? Ön is informatikus, de pénzügyi és gazdasági szempontból kell igazolnia a projektek hasznosságát? Mi közérthető módon, üzleti szemmel dolgozzuk fel az infokommunikációs híreket, trendeket, megoldásokat. A Bitport tizennegyedik éve közvetít sikeresen az informatikai piac és a technológiát hasznosító döntéshozók között.
© 2010-2024 Bitport.hu Média Kft. Minden jog fenntartva.