A Meerkat sikere után nem sokkal érkezik a Twitter által gondozott Periscope.
Hirdetés
 

Egy olyan területen jelent meg két új szereplő, ami már egyáltalán nem új. A mobilról történő videó streamelésére évek óta léteznek alkalmazások (Qik, Kyte) és szolgáltatások (Ustream, Livestream), most két appnak mégis sikerült felpörgetnie ezt a műfajt. Az elsőséget minden kétséget kizáróan a pár hete feltűnt Meerkat* szerezte meg, és máris itt van a Twitter csattanós válasza a Periscope** személyében.

Mobil stream másodpercek alatt

Két különböző appról van szó, az alapötlet mégis ugyanaz: a mobil kamerájával rögzített mozgókép közvetítése, amit a közösségi oldalak tagjai saját mobiljukon, vagy egy webes felületen követhetnek nyomon. Míg a Meerkat egy kifejezetten egyszerű, kevés (gyakorlatilag zéró) extra funkcióval rendelkező applikáció, addig a Periscope egy sokkal kimunkáltabb darab. A legfontosabb különbség, hogy a Twitter appja nem csak sugározza, hanem rögzíti is a (privát, vagy publikus) streameket, amiket így később vissza lehet nézni.

Periscope

Az élő adás létrehozása pár mozdulattal megoldható, ami közben lehetőség van szöveges üzeneteket küldeni a műsor gazdájának. A Periscope fejlettsége nem meglepő, hiszen a szolgáltatás már több mint egy éve készül egy hasonló nevű cég jóvoltából, amit idén januárban vásárolt meg a Twitter 100 millió dollár körüli összegért. A Meerkat mégis beelőzött, ami közben ironikus módon éppen a Twittert használta arra, hogy minél több felhasználóhoz jusson el. Ennek az lett a vége, hogy a mikroblog szolgáltató blokkolta az úgynevezett „social graph” használatát, ami azt mutatja meg, hogy ki kit követ Twitteren.

Minden adott a sikerhez

Az elemzők és szakértők máris azt taglalják, hogy miért pont most lett ennyire felkapott ez a műfaj és a megoldásnak több összetevője is van. Az egyik a technológia háttér: a gyors 3G-4G hálózatok, a korlátlan mobilnet előfizetések és az egyre jobb kamerával rendelkező mobilok, amelyek együttesen élvezhető minőséget produkálnak ezekben az appokban. A siker másik hozzávalója az Instagrammal és a WhatsAppal melegítő, majd a Snapchattel belelendülő fiatal korosztály, amely folyamatosan keresi az új, izgalmas csatornákat, amelyekkel úgy fejezheti ki magát, ahogy addig nem.

Meerkat

A Meerkat többek közölt azért is kapott nagy figyelmet, mert sikerült ismert arcokat, celebeket megnyerni a használatára és a mostani bulvárközpontú világban ez hatalmas lendületet tud adni egy-egy témának. A két app, és az őket valószínűleg hamarosan követő klónok ugyanakkor komoly szerzői és egyéb jogi problémáékat fognak generálni, mivel a koncertek, sportesemények történéseit már nem csak statikus fotón, vagy egyszerű videón fogják megörökíteni, hanem streamek százai, ezrei indulhatnak el egy-egy érdekesebb helyszínen.

A két ingyenes alkalmazás jelenleg kizárólag iOS-re érhető el, de mindkettő esetében várható az androidos verzió megjelenése.

*Meerkat=szurikáta.

**Periscope=periszkóp.

Konzumer tech

Vodafone-t cserélt Yettelre a magyar állam

A 4iG viszont az Antenna Hungárián keresztül immár a Vodafone 70,5 százalékát birtokolja.
 
Hirdetés

Ez gyorsan ment, az Invitech bevezeti a SOAR-t

Az Invitech biztonsági műveleti központjában olyan automatizált megoldást vezetnek be, amellyel akár egy eddig félnapos elemzőmunka is csak negyedórát vehet majd igénybe. Ez a SOAR.

Felderítés nélkül csatába menni – nagyjából ehhez hasonlítható az automatizált rendszereket nélkülöző kibervédelem. A mesterséges intelligencia mindkét oldalon beszállt a küzdelembe.

a melléklet támogatója az Invitech

CIO KUTATÁS

A HAZAI NAGYVÁLLALATOK FELHŐHASZNÁLATÁRÓL

Az Ön véleményére is számítunk Corvinus Egyetem Adatelemzés és Informatika Intézetével és az IPR-Insights szakértőivel közösen összeállított kutatásunkban.
Segítse munkánkat egy 10-15 perces kérdőív megválaszolásával!

LÁSSUNK NEKI!

Létezik egy ortodox irányzat, mely szerint a jelszavak legyenek minél hosszabbak és összetettebbek, valamint cseréljük azokat minél gyakrabban. Valóban ettől lesznek a rendszereink biztonságosabbak? Pfeiffer Szilárd (Balasys) írása.

Miért ne becsüljük le a kisbetűs jelszavakat? 2. rész

Miért ne becsüljük le a kisbetűs jelszavakat? 3. rész

A felmérésekből egyre inkább kiderül, hogy az alkalmazottak megtartása vagy távozása sokszor azon múlik, amit a szervezetük nem csinál, nem pedig azon, amiben egymásra licitál a többi munkáltatóval.

Ezért fontos számszerűsíteni a biztonsági kockázatokat

Ön sem informatikus, de munkája során az információtechnológia is gyakran befolyásolja döntéseit? Ön is informatikus, de pénzügyi és gazdasági szempontból kell igazolnia a projektek hasznosságát? Mi közérthető módon, üzleti szemmel dolgozzuk fel az infokommunikációs híreket, trendeket, megoldásokat. A Bitport tizennegyedik éve közvetít sikeresen az informatikai piac és a technológiát hasznosító döntéshozók között.
© 2010-2023 Bitport.hu Média Kft. Minden jog fenntartva.