Az Office 365 részeként jelenik meg jövő év első negyedévében, a vállalati csomagokhoz ingyenesen.

Évek óta küzd a Microsoft azért, hogy olyan versenyképes csoportmunka-támogató eszközzel álljon elő, mint a Slack vagy az  Atlassian Corp. HipChatje. De hiába adott 2012-ben közel 1,3 milliárd dollárt a Yammerért, amelynek már akkor is mintegy 200 ezer vállalati ügyfele volt, nem sikerült versenyképes szolgáltatást felhúznia rá.

Most révbe ért az újabb kísérlet: a tervek szerint a jövő év első negyedévében érkezik a végleges Microsoft Teams, amely leginkább a Slacktől szívna el felhasználókat. A Microsoft annyira fontosnak érzi ezt a piacot, illetve azt, hogy a felhasználókat becsábítsa a Teamsbe, hogy Office 365 vállalati csomagjaiba épülő szolgáltatást lényegében ingyen adja. Ez persze egyben korlátja is, hiszen csak Office 365-előfizetéssel lehet hozzájutni.

Hogy ez a fajta csoportmunka-támogatás mennyire kulcsterület, azt jól mutatja, hogy például a Slack professzionális változatáért több mint egymillióan hajlandók fizetni havidíjat, a szolgáltatási szint függvényében mintegy 6-12 dollárt. Meg persze az is, hogy a Microsoftnál komolyan fontolóra vették, hogy akár 8 milliárd dollárt is adnának a Slackért. Az információt a Techcrunch hozta idén márciusban. A döntés azonban végül az lett, hogy felvásárlás helyett inkább saját szolgáltatást fejlesztenek.

Szöveg, hang, videó – testre szabhatóan

A multiplatformos környezetben használható Teamsben a belső csapatok testre szabott tematikus csatornákat alakíthatnak ki a csoportos kommunikációra (szöveg, hang, videó), de privát üzeneteket is válthatnak. Küldhetnek egymásnak különböző állományokat, megszavaztathatók a csapattagok. Nagy előny, hogy a chatfolyamnál a beszélgetések elágazásait is tudja kezelni a program.

Mivel a Teams az Office 365 része, szinte magától értetődő az Office-dokumentumok közvetlen szerkeszthetősége. Emellett integrálhatók más microsoftos (OneNote, SharePoint, Power BI stb.) és hamarosan külső (Zendesk, Asana) szolgáltatások is. Az értesítések terén pedig például a Twitter-bejegyzések és a GitHub-értesítések is becsatornázhatók.

Van chatbot, bár ez egyelőre a szolgáltatás használatát segíti, illetve a korábbi kommunikációból kideríti, hogy például egy adott problémában ki a legkompetensebb a munkacsoportban. Ugyanakkor lehet majd új botokat fejleszteni – ehhez a Microsoft eszközöket is ad.

Már próbálkoznak vele

Bár a végleges változat csak jövőre jelenik meg, már van, aki próbálkozik vele élesben, ráadásul a Slack helyett. A Nascar sorozatban szereplő Hendrick Motorsports ugyanis épp a Slacket váltotta le a Teamsszel. Egyelőre még csak tesztelik, de a versenysorozat februári versenyén már élesben akarják használni. A versenyzők a Teams segítségével kommunikálnak majd a boxban dolgozó csapattal a verseny folyamán.

A Hendrick azzal indokolta a váltást, hogy sokkal zökkenőmentesebbnek tűnik a Teams együttműködése a csapat által használt egyéb Microsoft alkalmazásokkal, mint a Slacké, és magasabb szintű biztonságot is ad.

A Slack egyébként nyomott egy laza fricskát a Microsoft orrára a bejelentés után. A The New York Times szerdai számában egy egész oldalas hirdetésben üdvözölték a Teams bejelentését – a szöveget az oldalukon is közzétették –, melyben gratulálnak a Microsoftnak, hogy felismerték a haladás irányát.

Cloud & big data

A vámtárgyalások miatt csúszhat az amerikai cégek EU-s büntetése

Az Európai Bizottságnak elvileg a héten kellett volna bejelentenie a Meta és az Apple ellen tavaly indított vizsgálatok eredményét, ám sajtóértesülések szerint Brüsszel az USA-val folytatott kereskedelmi tárgyalások miatt jegeli az ügyeket.
 
Hirdetés

Exkluzív szakmai nap a felhők fölött: KYOCERA Roadshow a MOL Toronyban

A jövő irodája már nem a jövő – hanem a jelen. A digitális transzformáció új korszakába lépünk, és ebben a KYOCERA nemcsak követi, hanem formálja is az irányt. Most itt a lehetőség, hogy első kézből ismerje meg a legújabb hardveres és szoftveres fejlesztéseket, amelyekkel a KYOCERA új szintre emeli a dokumentumkezelést és az üzleti hatékonyságot.

A mesterséges intelligencia új korszakába léptünk. A generatív MI nem csupán kísérleti technológia. Sok cég stratégiai eszköznek tekinti, amely segít a versenyképesség megőrzésében, javításában.

a melléklet támogatója a One Solutions

CIO KUTATÁS

AZ IRÁNYÍTÁS VISSZASZERZÉSE

Valóban egyre nagyobb lehet az IT és az IT-vezető súlya a vállalatokon belül? A nemzetközi mérések szerint igen, de mi a helyzet Magyarországon?

Segítsen megtalálni a választ! Töltse ki a Budapesti Corvinus Egyetem és a Bitport anonim kutatását, és kérje meg erre üzleti oldalon dolgozó vezetőtársait is!

Az eredményeket május 8-9-én ismertetjük a 16. CIO Hungary konferencián.

LÁSSUNK NEKI!

Amióta a VMware a Broadcom tulajdonába került, sebesen követik egymást a szoftvercégnél a stratégiai jelentőségű változások. Mi vár az ügyfelekre? Vincze-Berecz Tibor szoftverlicenc-szakértő (IPR-Insights) írása.

Nyílt forráskód: valóban ingyenes, de használatának szigorú szabályai vannak

Különösen az early adopter vállalatoknak lehet hasznos. De különbözik ez bármiben az amúgy is megkerülhetetlen tervezéstől és pilottól?

Sok hazai cégnek kell szorosra zárni a kiberkaput

Ön sem informatikus, de munkája során az információtechnológia is gyakran befolyásolja döntéseit? Ön is informatikus, de pénzügyi és gazdasági szempontból kell igazolnia a projektek hasznosságát? Mi közérthető módon, üzleti szemmel dolgozzuk fel az infokommunikációs híreket, trendeket, megoldásokat. A Bitport tizennegyedik éve közvetít sikeresen az informatikai piac és a technológiát hasznosító döntéshozók között.
© 2025 Bitport.hu Média Kft. Minden jog fenntartva.