A Maven Seven Zrt. (Maven7), melynek Barabási Albert-László az egyik társalapítója, Bostonban nyitotta meg első amerikai kirendeltségét.

Bostonban nyitotta meg első amerikai irodáját a Maven Seven (Maven7), melytől a cég nemzetközi jelenlétének erősítését és méretének gyors növelését várják. A cégről viszonylag keveset lehet hallani Magyarországon, pedig rövid idő alatt a hálózatkutatás – valamint az eredmények alkalmazása – terén alatt nemzetközileg is ismert és elismert céggé nőtte ki magát. Idén februárban a Primus Capital Kockázati Tőkealap-kezelő Zrt. mintegy 170 millió forintot fektetett a cégbe és szerzett így kisebbségi részesedést.

A cégben rejlő potenciálra már az alapítók összetétele is garancia. Tudományos tanácsadóként is részt vesz a cég munkájában Barabási Albert-László, a Harvard és a Northeastern Egyetem professzora, valamint Vicsek Tamás akadémikus, akinek kutatásairól, a madárrajként repülni képes önszerveződő drónjairól készült videót a világ legrangosabb tudományos folyóirata, a Nature is bemutatta online oldalán (lásd a lenti videót).

A Maven7 elsősorban a hálózatkutatás elméleti eredményeit kívánja felhasználni szervezetfejlesztésre. Az OrgMapper nevű HR eszközük a szervezetek belső kapcsolati hálózatát feltárva igyekszik hatékonyabbá tenni a működést. Segít a tehetségek kiválasztásában, a csapatépítésben, a tudásmenedzsmentben, a változásmenedzsmentben stb. azáltal, hogy például feltérképezni a stervezeten belüli tudásáramlást.

"A Maven7 attól tud újat és egyedit nyújtani, hogy a hálózatkutatás legújabb eredményeit építi be üzleti megoldásaiba, melyhez elengedhetetlen a tudományos szférával ápolt intenzív kapcsolat" – jellemezte a cég vezérigazgatója, Ruppert Péter a Maven7 legfontosabb piaci előnyét.

Az amerikai székhely kiválasztásában fontos szerepet játszott a vállalat tudományos tanácsadójának és egyben társalapítójának, Barabási Albert-Lászlónak személyes jelenléte, aki korábban is Bostonból támogatta a cég munkáját. Emellett az is Boston mellett szólt, hogy a város és környéket az Egyesült Államok egyik meghatározó tudományos és gazdasági központja is.

A Bostonban létrejövő Maven Seven Network Research-öt Ruppert Péter vezeti, aki továbbra is a Maven7 Zrt. igazgatóságának az elnöke. A magyar cég ügyvezetői posztját az ugyancsak társalapító Vicsek András veszi át tőle.

Piaci hírek

Véletlenül gyilkossággal vádolt meg egy államügyészt a mesterséges intelligencia

Az MI-vel gyártott, alacsony színvonalú híranyagok a jelek szerint még a Google "átfogó és naprakész információi" között is gond nélkül megjelenhetnek.
 
Hirdetés

Így lehet sok önálló kiberbiztonsági eszközéből egy erősebbet csinálni

A kulcsszó a platform. Ha egy cég jó platformot választ, akkor az egyes eszközök előnyei nem kioltják, hanem erősítik egymást, és még az üzemeltetés is olcsóbb lesz.

Ezt már akkor sokan állították, amikor a Watson vagy a DeepMind még legfeljebb érdekes játék volt, mert jó volt kvízben, sakkban vagy góban.

a melléklet támogatója a Clico Hungary

Hirdetés

ITSM a gyakorlatban

Három fájdalompont, amire az IT szolgáltatásmenedzsment gyors válaszokat adhat.

Amióta a VMware a Broadcom tulajdonába került, sebesen követik egymást a szoftvercégnél a stratégiai jelentőségű változások. Mi vár az ügyfelekre? Vincze-Berecz Tibor szoftverlicenc-szakértő (IPR-Insights) írása.

Nyílt forráskód: valóban ingyenes, de használatának szigorú szabályai vannak

Különösen az early adopter vállalatoknak lehet hasznos. De különbözik ez bármiben az amúgy is megkerülhetetlen tervezéstől és pilottól?

Sok hazai cégnek kell szorosra zárni a kiberkaput

Ön sem informatikus, de munkája során az információtechnológia is gyakran befolyásolja döntéseit? Ön is informatikus, de pénzügyi és gazdasági szempontból kell igazolnia a projektek hasznosságát? Mi közérthető módon, üzleti szemmel dolgozzuk fel az infokommunikációs híreket, trendeket, megoldásokat. A Bitport tizennegyedik éve közvetít sikeresen az informatikai piac és a technológiát hasznosító döntéshozók között.
© 2010-2024 Bitport.hu Média Kft. Minden jog fenntartva.