A tengerentúlon már van olyan előrejelzés, amelynek alapján 2022 végére az évente legalább 100 ezer dollárt fizető állások negyed része is elérhető lesz valamilyen távmunkás konstrukcióban.

A világjárvány nyomán tapasztalt, erőltetett ütemű digitalizáció és az otthoni munkavégzés bevezetése a professzionális távmunkás lehetőségek számát is folyamatosan növeli. A Ladders karrieroldal 2021 negyedik negyedévére vonatkozó statisztikája ezt a növekedést számokkal is alátámasztja: az Észak-Amerika legnagyobb 50 ezer legnagyobb munkaadójától származó adatok alapján a társaság úgy becsüli, hogy a pandémia előtt a legjobban fizető állások mindössze 4 százaléka volt elérhető távolról, de 2020 végére ez az arány 9 százalékra ugrott, hogy egy évvel később a 18 százalékosra bővüljön.

A Ladders saját maga a 100 ezer dollárt vagy annál is többet fizető állásokra szakosodott, de legutóbbi Quarterly Remote Work Report jelentésében szokás szerint ennél jóval tágabb körben elemezte a helyzetet. Ebben megállapítja, hogy a távmunkára való átállás annál is gyorsabban halad, mint azt korábban bárki gondolta volna: 2021 negyedik negyedévében újabb 3 millió munkahelyet helyeztek át véglegesen ebbe a modellbe az észak-amerikai piacon, ami aktuálisan azt jelenti, hogy már több mint 20 millió professzionális állás nem kerül vissza az irodába akoronavírus-járvány lecsengése után sem.

A társaság úgy saccolja, hogy jelenleg is több mint 150 ezer jól fizető álláshelyre keresnek jelentkezőket valamilyen távmunkás konstrukcióban. Bár azelőtt sok nagyvállalatnál (különösen a technológiai cégeknél) jósolták azt, hogy a dolgozók visszatérnek az irodákba, az adatok ezt nem támasztják alá, és még az ilyen szervezetek is inkább távmunkásokat vesznek fel. Ezek a dolgozók viszont később sem lesznek hajlandóak ingázásra az irodai munka kedvéért, még akkor sem, ha sok cég azért ragaszkodik az in-office modellhez, mert nem akarja elpazarolni meglévő ingatlanbefektetéseit.

A szerzett jogokat nehéz visszavenni

A Ladders most azt prognosztizálja, hogy 2022 végére a jól fizető állásoknak már negyed része lesz távolról is elérhető. A karrieroldal vezérigazgatója szerint olyan visszavonhatatlan változásról van szó, amelyet általában még mindig nem vesznek elég komolyan, pedig a munka- és életkörülmények tekintetében a második világháború óta nem volt ehhez fogható nagyságrendű átalakulás a munkaerőpiacon.

Érdemes megjegyezni, hogy a legtöbb lehetőség azok előtt a szakemberek előtt áll, akik olyan területeken dolgoznak, ahol már a pandémiát megelőzően is a technológiai és szervezési képességeken volt a hangsúly. Ők ugyanis eleve rendelkeznek a sikeres távoli munkavégzéshez szükséges kompetenciákkal, így az új munkastílus átvátele sem okoz nekik problémát. Mindennek alapján az sem meglepő, hogy a Ladders szerint a legjobban fizető távmunka-lehetőségek per pillanat a szoftvermérnökök, a vezető értékesítők, a termékmenedzserek, a DevOps szakemberek, a projektmenedzserek, a marketingesek vagy az adattudósok előtt adódnak.

Ahogy az előző év végén egy másik jelentésből is kiderült, az díjazásában például már nem csak a tengerentúlon mutatkozik meg a legjobb szakemberek felvételéért és megtartásáért folytatott piaci verseny: a Randstad novemberi előrejelzése szerint az Egyesült Királyságban 2022 tavaszáig a (fontban) hatszámjegyű összegek is megjelennek az újonnan felvett szakemberek neve mellett. Decemberben egy másik kutatást is idéztünk, amelynek alapján a hibrid modellben dolgozók több mint fele fontolná meg a munkahelyváltást, ha jelenlegi cégüknél megszüntetnék számukra ezt a lehetőséget.

Közösség & HR

A Tesla bármelyik másik márkánál több halálos balesetben érintett

Az elmúlt években gyártott járműveket vizsgálva kiderült, hogy az amerikai utakon a Teslák az átlagosnál kétszer gyakrabban szerepelnek végzetes ütközésekben a megtett mérföldek arányában.
 
Ezt már akkor sokan állították, amikor a Watson vagy a DeepMind még legfeljebb érdekes játék volt, mert jó volt kvízben, sakkban vagy góban.
Amióta a VMware a Broadcom tulajdonába került, sebesen követik egymást a szoftvercégnél a stratégiai jelentőségű változások. Mi vár az ügyfelekre? Vincze-Berecz Tibor szoftverlicenc-szakértő (IPR-Insights) írása.

Nyílt forráskód: valóban ingyenes, de használatának szigorú szabályai vannak

Különösen az early adopter vállalatoknak lehet hasznos. De különbözik ez bármiben az amúgy is megkerülhetetlen tervezéstől és pilottól?

Sok hazai cégnek kell szorosra zárni a kiberkaput

Ön sem informatikus, de munkája során az információtechnológia is gyakran befolyásolja döntéseit? Ön is informatikus, de pénzügyi és gazdasági szempontból kell igazolnia a projektek hasznosságát? Mi közérthető módon, üzleti szemmel dolgozzuk fel az infokommunikációs híreket, trendeket, megoldásokat. A Bitport tizennegyedik éve közvetít sikeresen az informatikai piac és a technológiát hasznosító döntéshozók között.
© 2010-2024 Bitport.hu Média Kft. Minden jog fenntartva.