Ezért gyorsan el is halászta a Facebook elől a drónfejlesztő Titan Aerospace-t. Korábban már vásárolt az energiát levegőből kivonó céget. Mi jöhet még?

A Google is lát fantáziát abban, hogy drónok segítségével terjessze az internetet – vagy valami mást. Mindenesetre ügyesen elhalászta a Facebook elől a Titan Aerospace-t. A dróngyártó cégről már egy ideje rebesgették, hogy szemet vetett rá a Facebook. Zuckerbergék ugyanis drónokkal látják gazdaságosan megoldhatónak, hogy a világ fejletlen infrastruktúrájú szegleteibe is el lehessen juttatni az internetet.

A Facebooknak egyébként nem ez lett volna az első ilyen bevásárlása. A múlt hónap végén, tehát néhány héttel az után, hogy hírbe hozták a Titan Aerospace-szel – már megszerzett potom 20 millió dollárért egy hasonló problémákon dolgozó startupot, az Ascentát. A brit cég többek között arról híres, hogy alapítói építették meg – akkor még a QinetiQ védelemi technológiákat fejlesztő brit vállalat színeiben – a napelemes Zephyr repülőgépet, amely 2010-ben felállította a pilóta nélküli napelemes gépek világrekordját.

A Titan Aerospace beleillett volna a képbe. Annak azonban most már a Google örülhet. A dróngyártó elsősorban a Google Project Loon kezdeményezésbe fog becsatlakozni. A projekt célja az, hogy hőlégballonok segítségével lássa el a világ minden részét internetkapcsolattal. A Titan drónjainak is lesz ilyen feladata: állítólag speciális berendezéseikkel 1 Gbit/s-os sávszélességet tudnak biztosítani a világ bármely pontján.

De az új szerzemény segíthet a szintén nemrégiben megszerzett Makani Power fejlesztéseiben is. A Makani alternatív energiaforrást biztosít speciális repülő szélturbinákkal kísérletezik olyan sikerrel, hogy a Google nem átallott jó pénzt fizetni érte.

Harmadik lehetőségnek pedig ott van a Google Earth és a Google Maps. A drónokkal ugyanis sokkal olcsóbban lehet nagy felbontású képeket készíteni, mint a korábbi módszerekkel.

Ezek a gépek egyébként nem játékeszközök. A kisebbik gép, a Solara 50 szárnyának 164 méter a fesztávolsága!

A vételár nem ismert

Hogy mennyiért jutott a Google a dróngyártóhoz, nem ismert. Amikor a Facebookkal hozták hírbe, 60 millió dollár körüli összegről pletykáltak. Ez már csak azért is kevésnek tűnik, mert a cég kész modelleket visz az üzletbe. Mint azt korábban a Bitport is megírta, ezeket a modelleket nem is drónként, hanem atmoszférikus műholdakként emlegeti. A Solara modellek ugyanis minden olyan feladat ellátására alkalmasak, mint a műholdak, viszont azoknál sokkal olcsóbb az előállításuk és az üzemeltetésük.

A cég a maga húsz emberével továbbra is Új-Mexikóban marad, és nem változik a menedzsment sem. A Titan vezetője egy igazi öreg róka, Vern Raburn, aki korábban volt a Symantec vezetője, és a Microsoft fogyasztói termékek részlegét vezette.

Közösség & HR

Az egész Zuckerberg-birodalomban felcsavarják az MI-t

A Facebooktól a Ray-Ban Meta napszemüvegekig mindenhol munkába áll a közösségi polip nagy nyelvi modelljének harmadik generációja, amely többek között valós időben, gépelés közben generál képeket.
 
Hirdetés

Adathelyreállítás pillanatok alatt

A vírus- és végpontvédelmet hatékonyan kiegészítő Zerto, a Hewlett Packard Enterprise Company platformfüggetlen, könnyen használható adatmentési és katasztrófaelhárítási megoldása.

Hol, milyen adatokat és hányszorosan tároljunk ahhoz, hogy biztonságban tudhassuk szervezetünk működését egy nem várt adatvesztési incidens esetén is?

a melléklet támogatója az EURO ONE Számítástechnikai Zrt.

CIO KUTATÁS

TECHNOLÓGIÁK ÉS/VAGY KOMPETENCIÁK?

Az Ön véleményére is számítunk a Corvinus Egyetem Adatelemzés és Informatika Intézetével közös kutatásunkban »

Kérjük, segítse munkánkat egy 10-15 perces kérdőív megválaszolásával!

LÁSSUNK NEKI!

Amióta a VMware a Broadcom tulajdonába került, sebesen követik egymást a szoftvercégnél a stratégiai jelentőségű változások. Mi vár az ügyfelekre? Vincze-Berecz Tibor szoftverlicenc-szakértő (IPR-Insights) írása.

Nyílt forráskód: valóban ingyenes, de használatának szigorú szabályai vannak

Különösen az early adopter vállalatoknak lehet hasznos. De különbözik ez bármiben az amúgy is megkerülhetetlen tervezéstől és pilottól?

Sok hazai cégnek kell szorosra zárni a kiberkaput

Ön sem informatikus, de munkája során az információtechnológia is gyakran befolyásolja döntéseit? Ön is informatikus, de pénzügyi és gazdasági szempontból kell igazolnia a projektek hasznosságát? Mi közérthető módon, üzleti szemmel dolgozzuk fel az infokommunikációs híreket, trendeket, megoldásokat. A Bitport tizennegyedik éve közvetít sikeresen az informatikai piac és a technológiát hasznosító döntéshozók között.
© 2010-2024 Bitport.hu Média Kft. Minden jog fenntartva.