A téma az Internet of Things, a jelentkezési határidő július 1. Magyar startupok jelentkezését is várják.

A Cisco Internet of Things Innovation Grand Challenge címmel hirdetett nemzetközi versenyt startup vállalkozásoknak. A hálózati eszközgyártó ezzel is szeretné katalizálni az olyan technológiák és termékek fejlesztését, amelyek hozzájárulnak az Internet of Things, azaz a hálózatba kapcsolódó eszközök piacának növekedéséhez és fejlődéséhez. A versenyre magyar cégek jelentkezését is várja a Cisco, elsősorban az alkalmazásfejlesztés, analitika, hálózati kapcsolatok és hálózatmenedzsment témákhoz kapcsolódó fejlesztési ötletekkel.

A jelentkezési határidő 2014 július 1. Jelentkezni az Internet of Things Innovation Grand Challenge weboldalán lehet.

Az értékelés első fordulója júliusban lesz. Ekkor 18 pályázót választanak ki: 17-et a Cisco által felkért zsűri, egyet pedig közönségszavazatokkal lehet bejuttatni a körbe. Ezt követően a zsűri a listát először 6 ötletre szűkíti, majd a három győztest az októberben Chicagóban megrendezésre kerülő IoT World Forum keretében hirdetik ki.

A zsűri vizsgálja az ötletekben rejlő piaci lehetőségeket, az eredetiséget és a kreativitást, hogy felépíthető-e hozzájuk életképes üzleti modell, a műszaki érettségi, de azt is, hogy pályázók rendelkeznek-e azzal a szakértelemmel és képességekkel, melyek sikerre tudják vinni elképezelésüket.

A verseny három nyertese 250 ezer dolláros díjon osztozhat majd, amelyet az IoT területéhez kapcsolódó meglévő, vagy új vállalkozásuk beindítására fordíthatnak: az első helyezett 150 ezer, a második 75 ezer, a harmadik pedig 25 ezer dollárt kap.

Emellett a nyerteseket a Cisco saját munkatársai és más támogató szervezetek részvételével mentorálja, képzi, és üzleti szakértelemmel is segíti. A győztesek lehetőséget kapnak új technológiák fejlesztésére, tesztelésére és kipróbálására, valamint potenciális befektetői és partneri lehetőségekkel is számolhatnak a jövőben. Emellett minden döntős egy évre hozzáférést kap a Solution Partner Programhoz.

A pályázni szándékozóknak érdemes elolvasniuk Langmár Péterrel készített interjúnkat. A Brickflow társalapító vezetője több startupoknak kiírt versenyen részt vett már, tanácsai sokat segíthetnek a kezdőknek.

Piaci hírek

Ha megfejtették a szuperintelligencia titkát, akkor nagyon ügyesen titkolják

Újabb egyszerű kísérlettel mutatták be, hogy a legfejlettebb MI-modellek érvelési képességei egyből elfüstölnek, ha ismeretlen terepen találják magukat.
 
Egy cég legacy rendszerei, fejlődési tervei mellett a belső kompetenciái és a beruházási készsége is befolyásolják, hogy milyen SD-WAN modellt érdemes választania.

a melléklet támogatója a Yettel

Amióta a VMware a Broadcom tulajdonába került, sebesen követik egymást a szoftvercégnél a stratégiai jelentőségű változások. Mi vár az ügyfelekre? Vincze-Berecz Tibor szoftverlicenc-szakértő (IPR-Insights) írása.

Nyílt forráskód: valóban ingyenes, de használatának szigorú szabályai vannak

Különösen az early adopter vállalatoknak lehet hasznos. De különbözik ez bármiben az amúgy is megkerülhetetlen tervezéstől és pilottól?

Sok hazai cégnek kell szorosra zárni a kiberkaput

Ön sem informatikus, de munkája során az információtechnológia is gyakran befolyásolja döntéseit? Ön is informatikus, de pénzügyi és gazdasági szempontból kell igazolnia a projektek hasznosságát? Mi közérthető módon, üzleti szemmel dolgozzuk fel az infokommunikációs híreket, trendeket, megoldásokat. A Bitport tizennegyedik éve közvetít sikeresen az informatikai piac és a technológiát hasznosító döntéshozók között.
© 2010-2024 Bitport.hu Média Kft. Minden jog fenntartva.