Miután szorosabbra fűzte kapcsolatát a Nutanixszel, csak idő kérdése volt, mikor lépi meg ezt.

Kivezeti a HyperFlex-termékcsaládját a Cisco. A vállalat által közzétett értesítés szerint a hiperkonvergensinfrastruktúra-termékeket (hardvert és szoftvert) 2024. március 12-éig lehet megrendelni, és a vállalat igyekszik június 10-éig szállít.

Alternatív lehetőségként a Cisco azt ajánlja ügyfeleinek, hogy használják a Nutanix hiperkonvergens szoftverét a Cisco hardveren (Cisco Compute Hyperconverged with Nutanix megoldás). A termékcsalád kivezetéséről kiadott FAQ-ból azonban kiderül, hogy ha valaki a támogatás vége (vagy az előfizetés lejárta) előtt migrálna, a HyperFlex-licencei után nem kap visszatérítést és Nutanix-licencekre beváltható jóváírást sem.

A rendszerekre a fejlesztés leállításától öt évig biztosítanak támogatást.

Elemzők: benne volt a levegőben

A Cisco és a Nutanix augusztus legvégén jelentette be, hogy globális stratégiai partnerségre léptek, hogy egyesítsék a Cisco SaaS-ként kínált menedzselt számítási és hálózati megoldásait a Nutanix Cloud Platformmal (Nutanix Cloud Infrastructure, Nutanix Cloud Manager, Nutanix Unified Storage, Nutanix Desktop Services).

A Nutanix Cloud Platform lineárisan skálázható és egységes felhőalapú működési keretet kínál a vállalatoknak, amely megkönnyíti az alkalmazások és adatok telepítését különböző környezetekben (adatközpont, edge, nyilvános felhő).

Ez a lehetőség ölt testet a Cisco Compute Hyperconverged with Nutanix néven kínált szolgáltatásban, amely arra épül, hogy a Nutanix platformjával jól integrálhatók a Cisco szerverei (kezdetben csak a C-sorozat, később az X-sorozat is), hálózati, biztonsági és felügyeleti megoldásai, valamint a vállalatok natív tárolási rendszerei.

Pár nappal később jelentették be az újabb integrációs lépést. A Nutanix Cloud Platform beépített, AHV nevű hypervisorját és Flow Network Security termékét ún. VMM (Virtual Machine Manager) megoldásként integrálják a Cisco Application Centric Infrastructure-be (ACI).

A két integrációs lépés bejelentése után már lehetett sejteni, hogy a Cisco nem tervez hosszabb távon a HyperFlexszel. A legegyszerűbb magyarázat szerint azért nem, mert a termékcsalád nem volt sikeres. A HCI-piacot messze a VMware vezeti: 2022-ben 4,2 milliárd dollár bevétellel 40 százalékot meghaladó volt a piaci részesedése, és egyetlen számottevő versenytársa, a Nutanix is csak 25 százalékos részesedést tudott szerezni.

Az árnyaltabb megközelítés szerint a Cisco és a Nutanix természetes szövetségesei egymásnak a HCI-piacon. A Cisco 2015-ben fel is akarta vásárolni az akkor még startupként működő céget. A vásárlás azonban meghiúsult (a Cisco keveset ajánlott), így végül a Springpath céget vette meg, és annak technológiáira alapozva építette fel a HyperFlex termékvonalat.

A HCI hibrid környezetben történő alkalmazásában azonban a Nutanix megközelítése sikeresebbnek bizonyult, mert nagyon hatékony platformot biztosít az on-premise és a felhős tárhely, számítási kapacitás és hálózat együttes kezelésére. A hibrid infrastruktúra egyik legkövetkezetesebb képviselője viszont épp a Cisco, amely kulcstechnológiákat hálózati és Unified Computing System-technológiákat szállít ehhez.

Cloud & big data

Sztrájkba kezdenek a videójátékok szinkronszínészei az MI miatt

A hollywoodi színészek és a játékkészítő stúdiók képviselői közel álltak a megállapodáshoz, ám a generatív algoritmusok jelentette problémákat egyelőre nem sikerült megnyugtatóan rendezni.
 
Általános jelenség a hazai nagyvállalatok körében, hogy a szükségesnél jelentősen többet költenek nyilvánosfelhő-szolgáltatásokra. Utánajártunk, mi a pontos helyzet, és mit lehet tenni a költségek optimalizálásáért.

a melléklet támogatója a 4iG Nyrt.

Amióta a VMware a Broadcom tulajdonába került, sebesen követik egymást a szoftvercégnél a stratégiai jelentőségű változások. Mi vár az ügyfelekre? Vincze-Berecz Tibor szoftverlicenc-szakértő (IPR-Insights) írása.

Nyílt forráskód: valóban ingyenes, de használatának szigorú szabályai vannak

Különösen az early adopter vállalatoknak lehet hasznos. De különbözik ez bármiben az amúgy is megkerülhetetlen tervezéstől és pilottól?

Sok hazai cégnek kell szorosra zárni a kiberkaput

Ön sem informatikus, de munkája során az információtechnológia is gyakran befolyásolja döntéseit? Ön is informatikus, de pénzügyi és gazdasági szempontból kell igazolnia a projektek hasznosságát? Mi közérthető módon, üzleti szemmel dolgozzuk fel az infokommunikációs híreket, trendeket, megoldásokat. A Bitport tizennegyedik éve közvetít sikeresen az informatikai piac és a technológiát hasznosító döntéshozók között.
© 2010-2024 Bitport.hu Média Kft. Minden jog fenntartva.