A japán gumigyártó amerikai érdekeltségénél történt a mostanra már szinte mindennaposnak számító incidens.

Ugyan az elmúlt hetekben Oroszországra és Ukrajnára koncentrálódott a kibertámadások elsöprő többsége, ám ez nem jelenti azt, hogy a világ más tájain ne kellene tartani az internetes bűnözőktől. Ezt saját kárán tapasztalta meg a Bridgestone, amely ma hozta nyilvánosságra, hogy amerikai leányvállalata súlyos incidens áldozata lett.

A japán gumiabroncsgyártó nem túl információgazdag közleménye szerint a Bridgestone Americas zsarolóprogram-támadás érte. A céges hálózatba február végén jutottak be az egyelőre ismeretlen külső támadók. A jogosulatlan hozzáférés miatt körülbelül egy hétre le kellett állítani a számítógépes hálózatot és a termelést a cég észak- és közép-amerikai gyáraiban.

A munka csak egy átfogó biztonsági ellenőrzést követően indulhatott újra. A Bridgestone az esettel kapcsolatban nem kívánt további részleteket közölni, azaz az sem világos, követeltek-e váltságdíjat a hekkerek, ha igen, az mekkora összegű volt, illetve az sem derült ki egyelőre, hogy a cég fizetett-e a zsarolóknak.

Tűz alatt a Toyota

Az ügy már csak azért is érdekes, mert a Bridgestone gumiabroncsokat és más autóalkatrészeket szállít a Toyotának. A japán autógyártó egy másik fontos beszállítója, a Denso pedig alig két héttel ezelőtt jelentette, hogy ugyancsak jogosulatlan hozzáférést észlelt egy zsarolóprogram-támadáson keresztül egy németországi értékesítési és mérnöki tevékenységet végző leányvállalatánál. Ráadásul február végén egy másik Toyota beszállítót is kibertámadás ért, ami miatt március 1-jén egy napra kénytelen volt leállítani hazai gyártósorait az autógyártó, ami mintegy 13 ezer jármű termelését érintette.

Biztonság

A kisebb hazai gyártóvállalatok elengedhetetlennek tartják a digitalizációt

Egy friss kutatás szerint az üzleti siker és a technológiai fejlődés csereszabatos kifejezésként élnek a kisebb gyártó vállalkozásokat irányító vezetők fejében.
 
Hirdetés

Így újult meg Magyarország leggyorsabb mobilhálózata

Közel 100 milliárd forintos beruházással, a rádiós és maghálózat teljes modernizációjával zárult le a Yettel történetének egyik legnagyobb műszaki fejlesztése.

A kompromittált rendszerek, a dark weben felbukkanó ügyféladatok vagy a zsarolóvírus-kampányok következményei már a vezérigazgatói és pénzügyi igazgatói irodában csapódnak le – jogi, reputációs és üzleti szinten is. Lehet és kell is védekezni ellene.
Amióta a VMware a Broadcom tulajdonába került, sebesen követik egymást a szoftvercégnél a stratégiai jelentőségű változások. Mi vár az ügyfelekre? Vincze-Berecz Tibor szoftverlicenc-szakértő (IPR-Insights) írása.

Nyílt forráskód: valóban ingyenes, de használatának szigorú szabályai vannak

Különösen az early adopter vállalatoknak lehet hasznos. De különbözik ez bármiben az amúgy is megkerülhetetlen tervezéstől és pilottól?

Sok hazai cégnek kell szorosra zárni a kiberkaput

Ön sem informatikus, de munkája során az információtechnológia is gyakran befolyásolja döntéseit? Ön is informatikus, de pénzügyi és gazdasági szempontból kell igazolnia a projektek hasznosságát? Mi közérthető módon, üzleti szemmel dolgozzuk fel az infokommunikációs híreket, trendeket, megoldásokat. A Bitport tizennegyedik éve közvetít sikeresen az informatikai piac és a technológiát hasznosító döntéshozók között.
© 2025 Bitport.hu Média Kft. Minden jog fenntartva.