3,5 milliárd forintból kap új rendszert a MÁK. Egy 1997 óta üzemelő számlavezető rendszert váltanak le.

Rendkívüli tájékoztatóban jelentette be a 4iG, hogy elnyerte a Magyar Államkincstár "Számlavezető Rendszer fejlesztés, implementáció, paraméterezés szolgáltatások beszerzése" című, 3,47 milliárd forint keretösszegű központosított közbeszerzési eljárását. A szerződéskötési moratórium 2020. február 11. napján jár le, azaz az egyéb pályázók addig jelezhetik, amennyiben az eljárással kapcsolatban kifogásaik lennének.

A közlemény szerint a két lépésben megvalósuló fejlesztés eredményeként az Államkincstár multidevizás, korszerű technológiai alapon működő banki számlavezető rendszert vezet be. Ez lehetővé teszi majd a 24/7/360, azaz az éjjel-nappali számla- és egyenlegkezelést.

A 4iG feladata lesz az ügyfél és ügyintézői kapcsolatot támogató front-end kifejlesztése, a számlavezető rendszer, valamint a belső szakrendszeri és a külső nemzetközi és hazai pénzforgalmi kapcsolatokat támogató Payment Switch kifejlesztése és üzembe állítása is. Az új rendszerrel, amely az 1997-ben bevezetett számlavezetőt váltja, az Államkincstár hatékonyan reagálhat majd a pénzforgalmi szolgáltatásokkal szemben támasztott követelményekre, illetve az ügyfelek által megfogalmazott igényekre – áll a közleményben.

Idén 6,5 milliárdnál járnak

A Portfolio gyűjtése szerint a 4iG csak az idén közel 6,5 milliárd forintnyi közbeszerzést nyert el.

A sor január 10-én a Külgazdasági és Külügyminisztérium által a "NAHU 2014-2020" informatikai rendszerének fejlesztésére kiírt pályázat elnyerésével indult. A Európai Regionális Fejlesztési Alap, az Előcsatlakozási Támogatási Eszköz, valamint az Európai Szomszédsági Támogatási Eszköz pénzügyi alapok tíz programjának nemzeti adatnyilvántartását támogató informatikai rendszer fejlesztését 563 millió forintból valósítja meg a vállalat.

Három nappal később, január 13-án 1,3 milliárdos közbeszerzés elnyeréséről tájékoztatta részvényeseit a 4iG. Itt a feladat orvosi ellátást segítő informatikai rendszer fejlesztése. Január 30-án pedig a vízközmű adatbázis szakrendszerek alkalmazásüzemeltetési feladatait is behúzták 906 millió forint értékben.

A tavalyi év folyamán – szintén a Portfolio listája szerint – 62 milliárd forintot meghaladó közbeszerzést nyert a vállalat. Ebből a két legjelentősebb tételt a közlekedésfejlesztéshez kötődik. A BKV informatikai rendszerének hosszú távú (5+5 év) üzemeltetésére kiírt pályázatot a Sys IT Services Kft. nevesített alvállalkozójaként a T-Systemsszel közösen tudta elvinni a 4iG. A kiírás szerint a konzorciumnak az első öt évben 19 milliárd forintból kell üzemeltetnie a közlekedési vállalat informatikai rendszereit. Szintén a T-Systemsszel közösen nyerte el azt a 11 milliárdos közbeszerzést, amelynek célja az ún. Helyközi Közösségi Közlekedési Információs Rendszer (HKIR) megvalósítása idén év végéig. A HKIR összehangolja a helyközi közösségi járatok (MÁV, Volán) működését, jegyértékesítés és utastájékoztatási rendszerét.

Mint a Bitport is megírta, a 4iG tavaly júliusban jelentette be, hogy felvásárolja a T-Systemsszet. December elején aztán váratlanul bejelentették, hogy a felek a 4iG kérésére elállnak az üzlettől. A hír hatására beszakadt a 4iG árfolyama. A nagy árfolyamesés kapcsán felmerült a bennfentes kereskedés gyanúja is.

Piaci hírek

42. Körkapcsolás: Mi és az MI

Mekkora teret hagy a projektmenedzsereknek a mesterséges intelligencia? Többek között erre az aktuális kérdésre keresték a választ a PMSZ rendezvényén.
 
Ezt már akkor sokan állították, amikor a Watson vagy a DeepMind még legfeljebb érdekes játék volt, mert jó volt kvízben, sakkban vagy góban.
Amióta a VMware a Broadcom tulajdonába került, sebesen követik egymást a szoftvercégnél a stratégiai jelentőségű változások. Mi vár az ügyfelekre? Vincze-Berecz Tibor szoftverlicenc-szakértő (IPR-Insights) írása.

Nyílt forráskód: valóban ingyenes, de használatának szigorú szabályai vannak

Különösen az early adopter vállalatoknak lehet hasznos. De különbözik ez bármiben az amúgy is megkerülhetetlen tervezéstől és pilottól?

Sok hazai cégnek kell szorosra zárni a kiberkaput

Ön sem informatikus, de munkája során az információtechnológia is gyakran befolyásolja döntéseit? Ön is informatikus, de pénzügyi és gazdasági szempontból kell igazolnia a projektek hasznosságát? Mi közérthető módon, üzleti szemmel dolgozzuk fel az infokommunikációs híreket, trendeket, megoldásokat. A Bitport tizennegyedik éve közvetít sikeresen az informatikai piac és a technológiát hasznosító döntéshozók között.
© 2010-2024 Bitport.hu Média Kft. Minden jog fenntartva.