A két cég násztánca még 2015-ben kezdődött, ami a most megkötött megállapodás alapján 2023-ban érhet révbe.

Sokszor nekifutott, de végül úgy tűnik, célba ért a francia konglomerátum: egy friss bejelentés szerint ugyanis 9,48 milliárd fontért a Schneider Electric tulajdonába került az Aveva összes még forgalomban lévő részvénye. A francia nagyvállalat egy 2017-ben megkötött és 2018-ban lezajlott tranzakciónak köszönhetően egy leányvállalatán keresztül már eddig is mintegy 60 százalékát birtokolta az ipari és mérnöki szoftvereket fejlesztő brit cég papírjainak.

A mostani hivatalos ajánlattal kapcsolatban az Aveva igazgatótanácsa közölte, hogy megvizsgálta azt és a részvényeseknek annak elfogadását javasolja. Az üzlet nyélbe ütéséhez utóbbiak közül legalább 75 százaléknak kell rábólintani, valamint természetesen a szabályozó hatóságok jóváhagyását is meg kell várni. Amennyiben minden a tervek szerint megy, a felvásárlást jövő év elején zárhatják le.

A vevő a lépéssel kapcsolatban azt hangsúlyozta, hogy az lehetővé teszi "a digitalizáció holisztikus megközelítését" az ügyfeleknek kínált megoldásokkal, továbbá támogatja az energia-, szén- és erőforrásigény csökkentését célzó fejlesztéseket, amelyeknek köszönhetően a hatékonyabb, környezetvédelmi szempontokból is fenntarthatóbb működés lesz elérhető.

Elemzői kommentárok szerint a Schneider Electric a teljes kontroll megszerzésével az Aveva portfólióját előfizetéses és felhőalapú SaaS-modellre állíthatja át, bővítheti a kutatásfejlesztést, miközben a szervezet vélhetően továbbra is megtarthatja önállóságát a konglomerátumon belül.

Anglia büszkesége

Nem véletlen, hogy a hír kapcsán a brit sajtóban rögtön a hazai tulajdonú nagyvállalatok elvesztése lett téma, mivel az 1967-ben alapított, egyetemi csoportból alakult cambridge-i vállalkozás évtizedek óta meghatározó szereplője az ipari automatizálásnak. A franciákkal öt évvel ezelőtt kötött üzlet előtt elsősorban az olaj- és energetikai cégeknél, erőműveknél, illetve a hajózásban voltak erős pozícióban. Ezeknek az ügyfeleknek kínáltak termékeket a CAD/CAM rendszerektől kezdve az információmenedzsment megoldásokon át a létesítményüzemeltetést támogató technikákig.

Az olajárak csökkenésével azonban a növekedési lehetőségek is beszűkültek, így a két cég elkezdett egymás felé kacsintgatni. A Schneider Electronics az Aveva 60 százalékának megszerzésével párhuzamosan saját szoftveres üzletágát is bedobta a közösbe, amely kevés átfedést mutatott az angolok akkori portfóliójával. Az összeolvadás mellett szólt az is, hogy az Aveva termékeinek értékesítése korábban nem volt túl sikeres a tengerentúlon, viszont az új felállásban már a francia cégcsoport ottani jelenlétét és kiterjedt kapcsolatrendszerét is kamatoztatni lehetett.

A vállatok összevonása először egyébként még 2015 nyarán merült fel. Az akkori tárgyalássorozat végül féléves huzavona után összeomlott, de ahogy a történtek mutatják, nem csak a politikában, de az üzletben sem érdemes emlegetni a "soha" szót.

Cloud & big data

Sikeres volt a számítógéppel irányított kiborgcsótányok bevetése

Az új megközelítés megoldaná a több robotból álló rendszerek navigálásának olyan problémáit, mint amilyen a robotok ütközése, az ismeretlen környezethez való alkalmazkodás vagy az energiahatékonyság.
 
Hirdetés

Adathelyreállítás pillanatok alatt

A vírus- és végpontvédelmet hatékonyan kiegészítő Zerto, a Hewlett Packard Enterprise Company platformfüggetlen, könnyen használható adatmentési és katasztrófaelhárítási megoldása.

Hol, milyen adatokat és hányszorosan tároljunk ahhoz, hogy biztonságban tudhassuk szervezetünk működését egy nem várt adatvesztési incidens esetén is?

a melléklet támogatója az EURO ONE Számítástechnikai Zrt.

CIO KUTATÁS

TECHNOLÓGIÁK ÉS/VAGY KOMPETENCIÁK?

Az Ön véleményére is számítunk a Corvinus Egyetem Adatelemzés és Informatika Intézetével közös kutatásunkban »

Kérjük, segítse munkánkat egy 10-15 perces kérdőív megválaszolásával!

LÁSSUNK NEKI!

Amióta a VMware a Broadcom tulajdonába került, sebesen követik egymást a szoftvercégnél a stratégiai jelentőségű változások. Mi vár az ügyfelekre? Vincze-Berecz Tibor szoftverlicenc-szakértő (IPR-Insights) írása.

Nyílt forráskód: valóban ingyenes, de használatának szigorú szabályai vannak

Különösen az early adopter vállalatoknak lehet hasznos. De különbözik ez bármiben az amúgy is megkerülhetetlen tervezéstől és pilottól?

Sok hazai cégnek kell szorosra zárni a kiberkaput

Ön sem informatikus, de munkája során az információtechnológia is gyakran befolyásolja döntéseit? Ön is informatikus, de pénzügyi és gazdasági szempontból kell igazolnia a projektek hasznosságát? Mi közérthető módon, üzleti szemmel dolgozzuk fel az infokommunikációs híreket, trendeket, megoldásokat. A Bitport tizennegyedik éve közvetít sikeresen az informatikai piac és a technológiát hasznosító döntéshozók között.
© 2010-2024 Bitport.hu Média Kft. Minden jog fenntartva.