A Mobilengine amerikai piacra lépését segítheti az a 740 millió forintos tőkeemelés, melyről a miskolci cég a múlt héten írt alá megáőllapodást a Valor Capital Kockázati Tőkealap-kezelő Zrt.-vel. A Valor Capital tőkeemelése európai uniós támogatást is tartalmaz, melyet az Új Széchenyi Kockázati Tőke Program biztosított. A cég egy összegben kapta meg a pénzt.
A kockázati befektető amerikai műszaki szakértők véleménye alapján döntött a befektetésről. Albrecht Ottó, az alap egyik tulajdonosa külön kiemelte, hogy ekkora összeget egyben IT-vállalkozásba még nem fektettek be.
A Mobilegine platformja nagyvállalatokat segíti a komplex mobil munkafolyamat megoldásában. Azt, hogy erre van piaci igény, az is jelzi, hogy a magyar start-upnak már nemcsak a magyar piacon, hanem például az angol, a belga, a spanyol, a holland, a szlovák, a török, a német, sőt indiai és afrikai piacokon is van ügyfele. Olyan cégek használják a megoldást, mint a Telenor, a Vodafone, az OTP Bank, a Citibank vagy a Waberer's.
A Mobilengine platformja olyan területeken alkalmazható hatékonyan, ahol az alkalmazottak jellemzően terepen dolgoznak. Ez lehet akár egy kórház is, ahol az orvosoknak, ápolóknak az intézmény különböző pontjain kell dolgozniuk. A vállalatspecifikus megoldásokat korábban maguk fejlesztették, de egy ideje ezt átadták az adott iparágakat és a helyi viszonyokat sokkal jobban ismerő integrátor cégeknek.
A Mobilengine platformja segítségével gyorsan lehet lefejleszteni mind a natív mobil alkalmazást, mind a hozzá szükséges backendet (kollaboráció, integráció, adminisztráció, adatszinkronizáció, ütemezés).
Dálnoki Ádám, a Mobilengine vezérigazgatója (a fenti képen) az elmúlt időszakot próbaperiódusként értékelte, amely alatt tesztelhették a technológiát, a terméket, a támogató csapatot, folyamatokat és az értékesítési modellt is. Mint mondta, eddig költségvetésük 5-10 százalékát fordították marketingre és az értékesítés támogatására, ami mostantól akár az 50 százalékot is meghaladhatja.
Dálnoki a jövőben Bostonból irányítja a céget. Mint mondta, a helyszín kiválasztásánál szerepet játszott, hogy Boston tűnik leginkább vállalati szoftver fókuszú városnak, ahol óriási kockázati tőkebefektetői potenciál. A Mobilengine célja ugyanis, hogy pár éven belül újabb befektetőket vonjon be a cégbe.
Emellett a választásban volt szubjektív elem is: Dálnoki egyik nagy példaképe ugyanis LogMeIn, melynek székhelye ugyancsak Bostonban van.
Digitalizáció a mindennapokban: hogyan lesz a stratégiai célból napi működés?
A digitális transzformáció sok vállalatnál már nem cél, hanem elvárás – mégis gyakran megreked a tervezőasztalon. A vezetői szinten megfogalmazott ambiciózus tervek nehezen fordulnak át napi működéssé, ha hiányzik a technológiai rugalmasság vagy a belső kohézió.
CIO KUTATÁS
AZ IRÁNYÍTÁS VISSZASZERZÉSE
Valóban egyre nagyobb lehet az IT és az IT-vezető súlya a vállalatokon belül? A nemzetközi mérések szerint igen, de mi a helyzet Magyarországon?
Segítsen megtalálni a választ! Töltse ki a Budapesti Corvinus Egyetem és a Bitport anonim kutatását, és kérje meg erre üzleti oldalon dolgozó vezetőtársait is!
Az eredményeket május 8-9-én ismertetjük a 16. CIO Hungary konferencián.
Nyílt forráskód: valóban ingyenes, de használatának szigorú szabályai vannak