Januárban 2,088 millió vezetékes szélessávú internet-előfizetés volt hazánkban, amelynek több mint felét a Magyar Telekom és a UPC szolgálja ki.

A vizsgált hónapban a hagyományos telefonvonalon szélessávú xDSL-internetszolgáltatásra előfizetők száma 801 ezer volt. A gyorsjelentésben szereplő - legnagyobb - kábelszolgáltatók előfizetései az év első hónapjában 821 ezerre csökkentek. Az FTTx, vagyis - az épületig, lakásig, irodáig - optikai szálon nyújtott szolgáltatás esetében 270 ezer előfizetés volt a hónap végén - derült ki a Nemzeti Média- és Hírközlési Hatóság (NMHH) eheti közleményéből. A hatóság becslése szerint a fentiek alapján az év első hónapjában 2 millió 88 ezer vezetékes szélessávú előfizetés volt hazánkban,

A négy muskétás  A szélessávú internet-hozzáférés esetében, a teljes (becsült) piacra vonatkozóan - valamennyi vezetékes technológiát figyelembe véve - a Magyar Telekom 34,8 százalék, a második UPC 20,6 százalék, míg a harmadik legnagyobb szolgáltató Digi 12,7 százaléknyi részesedéssel bír. Kétszámjegyű piaci tortaszelettel bír még az Invitel a maga 10 százalékos részesedésével.

A teljes hangcsatorna-számon belül - az NMHH-hoz beérkezett adatok alapján - a hagyományos vezetékestelefon-vonalak száma a hónapban 2,076 millió (az előző hónapban 2,096 millió), a kábeltelevíziós hálózaton működő hangcsatornák száma 481 ezer (az előző hónapban 479 ezer), míg az IP-alapú hangcsatornák száma 366 ezerre nőtt az előző havi 358 ezerről. A teljes piacra vonatkozó hangcsatornák becsült értéke 2,982 millió volt 2012. január végén.


A vezetékes hangszolgáltatások esetében, a teljes (becsült) piacot alapul véve legnagyobb piaci részesedése a Magyar Telekomnak van, ez 61,7 százalékot jelent január végén. Második helyen az Invitel áll 13,5 százalékkal, ezután a UPC 10,6 százalékkal, majd a Digi 8,1 százalékkal következik a sorban.

Az előfizetők hagyományos telefonvonalon 378 millió, IP-alapon pedig 114 millió percnyi hívást kezdeményeztek januárban. A vizsgált hónapban az egy fővonalra jutó kezdeményezett hívások átlagos időtartama 168,6 perc volt.

Itthon már a netkapcsolatok fele mobil
Megvan az első milliomos mobilnet-szolgáltató
 

Az SAP lett Európa legértékesebb vállalata

A helycseréhez nemcsak a német szoftveróriás részvényárfolyamának növekedése kellett, hanem az eddigi éllovas dán Novo Nordisk lecsúszása is.
 

CIO KUTATÁS

AZ IRÁNYÍTÁS VISSZASZERZÉSE

Valóban egyre nagyobb lehet az IT és az IT-vezető súlya a vállalatokon belül? A nemzetközi mérések szerint igen, de mi a helyzet Magyarországon?

Segítsen megtalálni a választ! Töltse ki a Budapesti Corvinus Egyetem és a Bitport anonim kutatását, és kérje meg erre üzleti oldalon dolgozó vezetőtársait is!

Az eredményeket május 8-9-én ismertetjük a 16. CIO Hungary konferencián.

LÁSSUNK NEKI!

Mit tartogat a jövő ebben a rendkívül dinamikusan fejlődő környezetben?
Amióta a VMware a Broadcom tulajdonába került, sebesen követik egymást a szoftvercégnél a stratégiai jelentőségű változások. Mi vár az ügyfelekre? Vincze-Berecz Tibor szoftverlicenc-szakértő (IPR-Insights) írása.

Nyílt forráskód: valóban ingyenes, de használatának szigorú szabályai vannak

Különösen az early adopter vállalatoknak lehet hasznos. De különbözik ez bármiben az amúgy is megkerülhetetlen tervezéstől és pilottól?

Sok hazai cégnek kell szorosra zárni a kiberkaput

Ön sem informatikus, de munkája során az információtechnológia is gyakran befolyásolja döntéseit? Ön is informatikus, de pénzügyi és gazdasági szempontból kell igazolnia a projektek hasznosságát? Mi közérthető módon, üzleti szemmel dolgozzuk fel az infokommunikációs híreket, trendeket, megoldásokat. A Bitport tizennegyedik éve közvetít sikeresen az informatikai piac és a technológiát hasznosító döntéshozók között.
© 2025 Bitport.hu Média Kft. Minden jog fenntartva.