Az óraátállítás miatt egy kicsit tovább dolgozhattak az egyetemi csapatok a 15 milliót érő hétvégi feladványon. Novemberben pedig egy másik programozó versennyel lehet próbálkozni a tehetségeknek.

Budapest szinte minden héten helyszínt ad valamilyen programozói tudást igénylő megmérettetésnek. Múlt hét végén a regionális felhőszolgáltató Aruba Cloud rendezett komoly díjazású versenyt egyetemistáknak, novemberben pedig a nemzetközi részvétellel zajló JunctionX hackathont rendezik meg.

Cél a tehetséggondozás

Az olasz nagyvállalat az innováció előmozdítása és a technológiai szektor tehetséges egyetemistáinak támogatása jegyében írta ki idén az Aruba Cloud Hackathont, amely az óraátállítás miatt idén úgy volt egynapos versenyk, hogy valójában 25 óráig tartott. A kiírás szerint felsőoktatási intézményekben tanuló nappali tagozatos hallgatók 3-5 fős csapatai vehettek részt a hackathonon.

A vállalat szakemberei által kidolgozott feladat megoldását a verseny végeztével egy nemzetközi zsűri értékelte. A versenyző csapatoknak kubernetesben kellett elkészíteni egy marketplace weboldalt és egy applikáción keresztül bemutatni annak működését.

A 15 millió forint értékű startup-támogatásért 4 egyetemről összesen 25 hallgató szállt ringbe hackathonon, és a megadott határidőig minden csapat teljesítette a feladatot. Első helyezést a BIT Dream Team, a Corvinus csapat érte el, második a Nyerni Jöttünk csapata volt a Szegedi Tudományegyetemről, harmadik helyen a Nuben ante Solis végzett, akik a BME-ről érkeztek a programozói versenyre.

Hibrid verseny 

A tehetséges diákok mellett a már programozóként dolgozókat is célozza egy másik rendezvény, az idén november 24-26. között megrendezendő JunctionX. Az immár hagyományosnak tekinthető, 48-órás programozóversenyen több ezer eurós fődíjért mérhetik össze tudásukat az indulók.

Az ország legnagyobb hibrid programozói versenyeként meghirdetett esemény létrehozói azt ígérik, a résztvevőket támogató közeg fogadja, amelyben a szervezők és a kihívásokat adó vállalati partnerek képviselői egyaránt mentorként segítenek a feladatok megoldása során. A mesterszintű techtudás nem feltétel, a jelentkezőket az eseményt megelőzően egy speciális tréningnap is várja, amely nemcsak a technikai felkészülésben, hanem a csapatépítésben is segítséget nyújt.

Az online és a fizikai térben egy időben zajló verseny offline helyszíne a Moholy-Nagy Művészeti Egyetem.

A verseny menete idén sem változott: a 2‒5 fős csapatok a verseny előtt két nappal ismerkedhetnek meg a vállalatok által hozott kihívásokkal, amelyeket a megnyitót követően a partnerek részletesen prezentálnak. A versenyzőknek ezután 48 óra áll rendelkezésükre a megoldásokat meggyőzően prezentáló kétperces videó és a hozzá tartozó forráskód elkészítésére és feltöltésére. A nyertes csapatok egyenként 1500 eurós díjazásban részesülnek. Ezt követően a vállalati partnerek és a csapatok szavazással választják meg a versenygyőztes csapatot, amely 3000 euró pénznyereménnyel térhet haza.

A helyszíni versenyzésre november 10-ig, az online részvételre november 22-ig jelentkezhetnek az innovatív szemléletű kódolók akár csapatban, akár egyénileg a JunctionX Budapest weboldalán, ingyenesen. Az egyéni versenyzőknek a szervezők segítenek csapatot találni.

Közösség & HR

Nem szűnt meg, csak profilt váltott a hírhedt hekkerbanda

A zsarolóvírusos támadásokban utazó Hunters International tavaly novemberben jelentette be megszűnését, de mint kiderült, az online rablók csak profilt váltottak.
 
Körképünkben áttekintjük, hogy szűkebb és bővebb környezetünkben mit sikerült elérni a digitális gazdaság és életvitel felé vezető úton. Spolier: nem állunk olyan rosszul, mint gondolná, és nem állunk olyan jól, mint szeretné.

a melléklet támogatója a One Solutions

CIO KUTATÁS

AZ IRÁNYÍTÁS VISSZASZERZÉSE

Valóban egyre nagyobb lehet az IT és az IT-vezető súlya a vállalatokon belül? A nemzetközi mérések szerint igen, de mi a helyzet Magyarországon?

Segítsen megtalálni a választ! Töltse ki a Budapesti Corvinus Egyetem és a Bitport anonim kutatását, és kérje meg erre üzleti oldalon dolgozó vezetőtársait is!

Az eredményeket május 8-9-én ismertetjük a 16. CIO Hungary konferencián.

LÁSSUNK NEKI!

Amióta a VMware a Broadcom tulajdonába került, sebesen követik egymást a szoftvercégnél a stratégiai jelentőségű változások. Mi vár az ügyfelekre? Vincze-Berecz Tibor szoftverlicenc-szakértő (IPR-Insights) írása.

Nyílt forráskód: valóban ingyenes, de használatának szigorú szabályai vannak

Különösen az early adopter vállalatoknak lehet hasznos. De különbözik ez bármiben az amúgy is megkerülhetetlen tervezéstől és pilottól?

Sok hazai cégnek kell szorosra zárni a kiberkaput

Ön sem informatikus, de munkája során az információtechnológia is gyakran befolyásolja döntéseit? Ön is informatikus, de pénzügyi és gazdasági szempontból kell igazolnia a projektek hasznosságát? Mi közérthető módon, üzleti szemmel dolgozzuk fel az infokommunikációs híreket, trendeket, megoldásokat. A Bitport tizennegyedik éve közvetít sikeresen az informatikai piac és a technológiát hasznosító döntéshozók között.
© 2025 Bitport.hu Média Kft. Minden jog fenntartva.