A hazai oktatási intézményeket érintő többéves fejlesztési munka lezárásáról adott hírt a Kormányzati Informatikai Fejlesztési Ügynökség (KIFÜ). A köznevelési és szakképzési intézmények vezetékes és vezeték nélküli hálózatainak kiépítését és javítását célzó, kiemelt EU-s projektben összességében több mint 21,5 milliárd forintot használtak fel.
A programnak köszönhetően a KIFÜ országosan immár 440 szakképző iskolát lát el belső wifi-hálózattal, 3983 iskolának pedig a Digitális Oktatási Stratégia (DOS) által elvárt sávszélességet biztosít. A kormányzati szervezet témával kapcsolatban kiadott sajtóközleménye szerint így mintegy 850 ezer diák számára vált elérhetővé a kor igényeinek megfelelő internet és wifi-hozzáférés.
A DOS értelmében valamennyi köznevelési intézményben biztosítani kell a megfelelő internetes sávszélességet, illetve az osztálytermeket és a közösségi tereket lefedő, wifi-szolgáltatást. Ez számszerűleg 100-500 fős intézményekben 100 Mbit/s, míg az ennél nagyobb feladatellátási helyeken legalább 1 Gbit/s sávszélességet jelent.
A digitális oktatás alapjait jelentő fejlesztésnek köszönhetően a kialakított nagy sávszélességet biztosító hálózaton, valamint a vidéki egyetemeken kialakított oktatási platformokon hozzáférhetők többek között az Oktatási Hivatal digitális tananyagjai, a Nemzeti Köznevelési Portál és az iskola saját szerverén tárolt anyagok. A tanárok így olyan korszerű infrastruktúrát használhatnak, amely támogatja a digitális eszközök alkalmazását, a diákok számára pedig elérhetővé és letölthetővé teszi azokat a tartalmakat és tananyagokat, amelyek ismereteiket bővítik.
A KIFÜ jelentése szerint a 21,5 milliárd forintos vissza nem térítendő támogatási összegből megvalósult programnak köszönhetően a megfelelő digitális kompetenciák megszerzése minden diák számára biztosítottá vált.
Digitalizáció a mindennapokban: hogyan lesz a stratégiai célból napi működés?
A digitális transzformáció sok vállalatnál már nem cél, hanem elvárás – mégis gyakran megreked a tervezőasztalon. A vezetői szinten megfogalmazott ambiciózus tervek nehezen fordulnak át napi működéssé, ha hiányzik a technológiai rugalmasság vagy a belső kohézió.
CIO KUTATÁS
AZ IRÁNYÍTÁS VISSZASZERZÉSE
Valóban egyre nagyobb lehet az IT és az IT-vezető súlya a vállalatokon belül? A nemzetközi mérések szerint igen, de mi a helyzet Magyarországon?
Segítsen megtalálni a választ! Töltse ki a Budapesti Corvinus Egyetem és a Bitport anonim kutatását, és kérje meg erre üzleti oldalon dolgozó vezetőtársait is!
Az eredményeket május 8-9-én ismertetjük a 16. CIO Hungary konferencián.
Nyílt forráskód: valóban ingyenes, de használatának szigorú szabályai vannak