Az uniós támogatásból megvalósult projektnek köszönhetően mintegy 4000 hazai iskolában és további 440 szakképző iskolában üzemel megfelelő sávszélességű vezetékes és vezeték nélküli internetkapcsolat.

A hazai oktatási intézményeket érintő többéves fejlesztési munka lezárásáról adott hírt a Kormányzati Informatikai Fejlesztési Ügynökség (KIFÜ). A köznevelési és szakképzési intézmények vezetékes és vezeték nélküli hálózatainak kiépítését és javítását célzó, kiemelt EU-s projektben összességében több mint 21,5 milliárd forintot használtak fel.

A programnak köszönhetően a KIFÜ országosan immár 440 szakképző iskolát lát el belső wifi-hálózattal, 3983 iskolának pedig a Digitális Oktatási Stratégia (DOS) által elvárt sávszélességet biztosít. A kormányzati szervezet témával kapcsolatban kiadott sajtóközleménye szerint így mintegy 850 ezer diák számára vált elérhetővé a kor igényeinek megfelelő internet és wifi-hozzáférés.

A DOS értelmében valamennyi köznevelési intézményben biztosítani kell a megfelelő internetes sávszélességet, illetve az osztálytermeket és a közösségi tereket lefedő, wifi-szolgáltatást. Ez számszerűleg 100-500 fős intézményekben 100 Mbit/s, míg az ennél nagyobb feladatellátási helyeken legalább 1 Gbit/s sávszélességet jelent.

A digitális oktatás alapjait jelentő fejlesztésnek köszönhetően a kialakított nagy sávszélességet biztosító hálózaton, valamint a vidéki egyetemeken kialakított oktatási platformokon hozzáférhetők többek között az Oktatási Hivatal digitális tananyagjai, a Nemzeti Köznevelési Portál és az iskola saját szerverén tárolt anyagok. A tanárok így olyan korszerű infrastruktúrát használhatnak, amely támogatja a digitális eszközök alkalmazását, a diákok számára pedig elérhetővé és letölthetővé teszi azokat a tartalmakat és tananyagokat, amelyek ismereteiket bővítik.

A KIFÜ jelentése szerint a 21,5 milliárd forintos vissza nem térítendő támogatási összegből megvalósult programnak köszönhetően a megfelelő digitális kompetenciák megszerzése minden diák számára biztosítottá vált.

Közösség & HR

CIO Hungary 2025: hogyan válhat veszélyessé egy félrenevelt MI?

Beszámolónk harmadik része a 16. CIO Hungary konferencia második napjáról, ahol a stresszes témák mellett a stresszcsökkentésről is sokat megtudhattunk.
 
Hirdetés

Digitalizáció a mindennapokban: hogyan lesz a stratégiai célból napi működés?

A digitális transzformáció sok vállalatnál már nem cél, hanem elvárás – mégis gyakran megreked a tervezőasztalon. A vezetői szinten megfogalmazott ambiciózus tervek nehezen fordulnak át napi működéssé, ha hiányzik a technológiai rugalmasság vagy a belső kohézió.

Azok a vállalatok, amelyek gyorsabban, intelligensebben és empatikusabban tudnak reagálni ügyfeleik kérdéseire, összességében értékesebb, hosszabb távú kapcsolatokat építhetnek ki.

CIO KUTATÁS

AZ IRÁNYÍTÁS VISSZASZERZÉSE

Valóban egyre nagyobb lehet az IT és az IT-vezető súlya a vállalatokon belül? A nemzetközi mérések szerint igen, de mi a helyzet Magyarországon?

Segítsen megtalálni a választ! Töltse ki a Budapesti Corvinus Egyetem és a Bitport anonim kutatását, és kérje meg erre üzleti oldalon dolgozó vezetőtársait is!

Az eredményeket május 8-9-én ismertetjük a 16. CIO Hungary konferencián.

LÁSSUNK NEKI!

Amióta a VMware a Broadcom tulajdonába került, sebesen követik egymást a szoftvercégnél a stratégiai jelentőségű változások. Mi vár az ügyfelekre? Vincze-Berecz Tibor szoftverlicenc-szakértő (IPR-Insights) írása.

Nyílt forráskód: valóban ingyenes, de használatának szigorú szabályai vannak

Különösen az early adopter vállalatoknak lehet hasznos. De különbözik ez bármiben az amúgy is megkerülhetetlen tervezéstől és pilottól?

Sok hazai cégnek kell szorosra zárni a kiberkaput

Ön sem informatikus, de munkája során az információtechnológia is gyakran befolyásolja döntéseit? Ön is informatikus, de pénzügyi és gazdasági szempontból kell igazolnia a projektek hasznosságát? Mi közérthető módon, üzleti szemmel dolgozzuk fel az infokommunikációs híreket, trendeket, megoldásokat. A Bitport tizennegyedik éve közvetít sikeresen az informatikai piac és a technológiát hasznosító döntéshozók között.
© 2025 Bitport.hu Média Kft. Minden jog fenntartva.