A szöveges üzenetek integrálása mellett a fiókkezelést is fejleszti a Facebook.

A Messenger a Facebook egyik, ha nem a legfontosabb szolgáltatásává nőtte ki magát az évek során. Egyre több funkció kerül az eredetileg mindössze csevegésre szánt appból, ami már egy ideje különálló egységként is működik, hiszen leválasztották a fő alkalmazásról. A Messenger töretlenül fejlődik és gyűjti a felhasználókat, akik hamarosan új képességeknek örülhetnek.

Bekebelezi az SMS-t

A lehetséges változtatásokat az Android Police szellőztette meg néhány kijelző kép alapján. Az egyik az SMS integráció, ami azt jelenti, hogy a jövőben a Messenger ugyanazon a felületen kezelné a szöveges, illetve a Messenger saját üzeneteit. A netre kikerült képeken jól látható, hogy az app menüjében már szerepel az SMS opció, illetve az ebből a forrásból érkező üzenetek eltérő színt kapnak.

A tervezett változtatás egyébként nem a semmiből jött, hiszen ez a lehetőség egészen 2013-ig elérhető volt az alkalmazásban. A Facebook akkor azonban úgy döntött, hogy kiemeli a funkciók közül, mivel a felhasználók csak kis hányada aktiválta. Az azóta eltelt időben a Hangouts, illetve a WhatsApp is tartalmazza ezt a lehetőséget, azt azonban nem lehet tudni, hogy miért gondolta meg magát a Facebook ebben a kérdésben.

Érkezik egy másik újítás is a Messengerben, ami a fiókkezeléssel függ össze. A nem túl távoli jövőben lehetségessé válik, hogy ugyanazon a készüléken akár többen is bejelentkezhessenek, vagyis az app támogatni fogja a több felhasználós fiókkezelést. (Ez a lehetőség az Instagram felhasználók számára már elérhető.)

Egyre színesebb repertoár

A Facebook által kiadott közlemény szerint erre azért volt szükség, mert gyakori igényként merült fel, főleg a családok körében, hogy ugyanazon a készülékre többen is be tudjanak jelentkezni. Ugyanakkor ez talán inkább a közös használatú táblagépeken lesz értelmezhető újítás, amit rendszeresen, valóban egynél többen vesznek igénybe. A Facebook szóvivője egyébként a Messengerrel kapcsolatos híreket sem cáfolta, sőt, megerősítette, hogy mindkét újítást jelenleg is tesztelik.

A Messenger a világ legtöbb aktív felhasználójával rendelkező azonnali üzenetküldő alkalmazás, amibe egyre több plusz funkció kerül. Ilyen volt a hangalapú hívások után a videóhívások bevezetése, a pénzküldési opció, az Uber autók megrendelése, egy sakkparti, vagy a Sirihez hasonló digitális asszisztens beépítése. A fejlesztések közül nem mind jut el a világ összes Messenger felhasználójához, így a mostaniakkal kapcsolatban is csak annyit lehet tudni, hogy hetek múlva érkeznek és nagy eséllyel elsőként csak Androidon lesznek elérhetők.

Konzumer tech

A Tesla bármelyik másik márkánál több halálos balesetben érintett

Az elmúlt években gyártott járműveket vizsgálva kiderült, hogy az amerikai utakon a Teslák az átlagosnál kétszer gyakrabban szerepelnek végzetes ütközésekben a megtett mérföldek arányában.
 
Ezt már akkor sokan állították, amikor a Watson vagy a DeepMind még legfeljebb érdekes játék volt, mert jó volt kvízben, sakkban vagy góban.
Amióta a VMware a Broadcom tulajdonába került, sebesen követik egymást a szoftvercégnél a stratégiai jelentőségű változások. Mi vár az ügyfelekre? Vincze-Berecz Tibor szoftverlicenc-szakértő (IPR-Insights) írása.

Nyílt forráskód: valóban ingyenes, de használatának szigorú szabályai vannak

Különösen az early adopter vállalatoknak lehet hasznos. De különbözik ez bármiben az amúgy is megkerülhetetlen tervezéstől és pilottól?

Sok hazai cégnek kell szorosra zárni a kiberkaput

Ön sem informatikus, de munkája során az információtechnológia is gyakran befolyásolja döntéseit? Ön is informatikus, de pénzügyi és gazdasági szempontból kell igazolnia a projektek hasznosságát? Mi közérthető módon, üzleti szemmel dolgozzuk fel az infokommunikációs híreket, trendeket, megoldásokat. A Bitport tizennegyedik éve közvetít sikeresen az informatikai piac és a technológiát hasznosító döntéshozók között.
© 2010-2024 Bitport.hu Média Kft. Minden jog fenntartva.