A Copresence platformfüggetlen fájlküldést tesz lehetővé a mobileszközök között.

A kedvenc fotók, zenék, fontos dokumentumok készülékek között átküldésére már több lehetőség adott, de ezek jellemzően valahogy mégis korlátozzák a felhasználókat. Az egyik limit az szokott lenni, hogy az adott megoldás csak azonos operációs rendszerek között történik (pl. AirDrop az Apple-nél), vagy valamilyen speciális funkció (NFC) megléte szükséges.

Láttuk már valahol

A napokban kibányászott kódok és adatok most arra utalnak, hogy a Google e probléma megoldására készül, viszont azzal nem csak az Android felhasználókra fog szorítkozni. A Google Play Services legújabb kiadásában hozzáértő kódfejtők olyan részletekre bukkantak, ami egy „Copresence” néven futó, valószínűleg hamarosan megjelenő szolgáltatásra utalnak.

Az egyelőre nem világos, hogy pontosan hogyan működik majd az alkalmazás, de a tippek szerint egy vezeték nélküli, Bluetooth, WiFi, esetleg WiFi Direct alapokra helyezett fájlküldő technológiáról van szó. A kódrészletekkel együtt több illusztráció is kikerült, amelyből egyértelműen arra lehet következtetni, hogy a „Copresence” akár iOS, Android, vagy Chrome alapú eszközök között is működik.

A képekből az is egyértelműen lejöni, hogy az így átküldhető fájlok típusa sokféle lehet majd: képek, dokumentumok, zenei fájlok, térkép koordináták, üzenetek, stb. A megoldás alapjaiban kísértetiesen hasonlít a megboldogult Bump alkalmazásra, ami nem véletlen, hiszen annak idején épp a Google vásárolta fel a céget, illetve a fejlesztőket. A Copresence nagy valószínűséggel a Bump felhasználásával készül, hiszen annak is az egyetlen mozdulattal való (de felhő alapú) fájlküldés volt az alapja.

Több is kisülhet belőle

A Google azonban várhatóan ennél tovább fog menni, és elképzelhető lesz a fájlok bizonyos készülékek között automatikus átküldése, ami mellé egy olyan felület társulhat, ahol figyelhetjük, hogy milyen, fájlok fogadására alkalmas mobil, vagy táblagép van a közelben. Sőt, a Copresence vélhetően hasonló irányban mozdul el majd, mint az Apple Continuity, ami az OSX és az iOS között átjárhatóságot segíti azzal, hogy a megkezdett dokumentumokat, fájlokat különösebb nehézség nélkül átadja egyik készülékről a másikra.

A tippet adó források szerint a dokumentáció és a kód részletek állapota azt mutatja, hogy a szolgáltatás már igencsak kész közeli állapotban van, így annak megjelenéséra a következő hetekben kerülhet sor.

Konzumer tech

A Tesla bármelyik másik márkánál több halálos balesetben érintett

Az elmúlt években gyártott járműveket vizsgálva kiderült, hogy az amerikai utakon a Teslák az átlagosnál kétszer gyakrabban szerepelnek végzetes ütközésekben a megtett mérföldek arányában.
 
Ezt már akkor sokan állították, amikor a Watson vagy a DeepMind még legfeljebb érdekes játék volt, mert jó volt kvízben, sakkban vagy góban.
Amióta a VMware a Broadcom tulajdonába került, sebesen követik egymást a szoftvercégnél a stratégiai jelentőségű változások. Mi vár az ügyfelekre? Vincze-Berecz Tibor szoftverlicenc-szakértő (IPR-Insights) írása.

Nyílt forráskód: valóban ingyenes, de használatának szigorú szabályai vannak

Különösen az early adopter vállalatoknak lehet hasznos. De különbözik ez bármiben az amúgy is megkerülhetetlen tervezéstől és pilottól?

Sok hazai cégnek kell szorosra zárni a kiberkaput

Ön sem informatikus, de munkája során az információtechnológia is gyakran befolyásolja döntéseit? Ön is informatikus, de pénzügyi és gazdasági szempontból kell igazolnia a projektek hasznosságát? Mi közérthető módon, üzleti szemmel dolgozzuk fel az infokommunikációs híreket, trendeket, megoldásokat. A Bitport tizennegyedik éve közvetít sikeresen az informatikai piac és a technológiát hasznosító döntéshozók között.
© 2010-2024 Bitport.hu Média Kft. Minden jog fenntartva.