A mobilok összeérintésével adatokat átküldő Bumpért legalább 30 millió dollárt fizetett a Google.
A mostani felvásárlás volumenét tekintve nem tekinthető kiemelkedőnek, viszont egy olyan szolgáltatásról van szó, ami könnyedén beépülhet a későbbiekben a Google portfóliójába. A Bump nevű alkalmazás a mobilok összekoccintásával képes névjegy információkat, fotókat, fájlokat és videókat átküldeni egyik mobilról a másikra. 

Mobilos koccintás ■ David Lieb, a Bump CEO-ja és egyik alapítója a cég blogjában jelentette be az örvendetes tényt, mely szerint mostantól a Google kötelékébe tartozik a csapat. „Mindig is arra törekedtünk a Bump fejlesztése során, hogy a lehető legegyszerűbben oszthassuk meg a számunkra fontos információkat a többi emberrel, illetve eszközzel. Igyekszünk varázslatos élménnyé tenni ezt a folyamatot, ami mögött azonban fontos matematikai számítások, algoritmusok és adatfolyamatok húzódnak meg.”, írja körbe a cég hitvallását a Bump első embere. A szövegben arra is kitér, hogy a Bump, illetve a fotókra specializálódott Flock appok továbbra is működni fognak, sőt, további frissítésekre lehet számítani.


Ez már csak azért is jó hír, mert a felvásárlásokat gyakran a szolgáltatások lelövése követi, a Bump esetében azonban ez valószínűleg nem így lesz. A céget 2008-ban három chicagói egyetemista alapította, a Bump első, akkor még csak iOS-re létező verziója 2009-től vált elérhetővé. Az alkalmazás sikeresnek volt mondható, hiszen ezt, illetve később az androidos verziót 100 milliónál is több alkalommal töltötték le. A startup pályafutása alatt 20 millió dollárnyi befektetői pénzt kapott, viszont eddig nem sikerült termőre fordítaniuk a vállalkozást, mivel az app mindig is ingyenes volt, illetve komolyabb felhasználói bázist nem sikerült köré építeni.



Illene az Androidba  Ez utóbbinak egyik oka az, hogy a Bump működéséhez mindkét mobilra telepíteni kell az alkalmazást, ami annak ellenére is ritkán jön össze, ha egy letöltés pillantok alatt megvan. A Bump azért lehet érdekes a Google számára, mert az adatok átvitele nem a mostanában egyre nagyobb teret nyerő NFC segítségével (és nem is Bluetooth-szal) történik, hanem a mobilok a cserélni kívánt adatokat felküldik a felhőbe, és a fotók, fájlok, videók onnan érkeznek meg másodpercek tört része alatt a másik készülékre. Sőt, a Bump egy ideje már azt is lehetővé tette, hogy a PC-ről mobilra, vagy mobilról PC-re küldjünk fájlokat, amivel egyfajta felhőtárhelyet is biztosít a felhasználóknak. 

Ezek alapján nem nehéz egy olyan androidos funkciót elképzelni, ami a mobil típusától függetlenül lehetővé teszi, hogy az éppen elkészített fotókat a két (vagy akár több) mobilt összeérintve átküldhetjük a barátunknak úgy, hogy bármiféle párosítással bajlódnunk kellene. A felvásárlás értékéről egyik cég sem nyilatkozott, az AllThingsD értesülései szerint 30-60 millió USD közé tehető az az összeg, amit a Google kifizetett a Bumpért.

Újra szívesen vásárol cégeket a Google
A Google viheti el 1,3 milliárd dollárért a Waze-t

Japánban 3D nyomtatással húztak fel egy vasútállomást

Pillanatok alatt készen lettek vele, és spóroltak is rajta. Ha később is megfelelőnek bizonyul, más létesítmények újjáépítésénél is felhasználják majd az új technológiát.
 
Körképünkben áttekintjük, hogy szűkebb és bővebb környezetünkben mit sikerült elérni a digitális gazdaság és életvitel felé vezető úton. Spolier: nem állunk olyan rosszul, mint gondolná, és nem állunk olyan jól, mint szeretné.

a melléklet támogatója a One Solutions

CIO KUTATÁS

AZ IRÁNYÍTÁS VISSZASZERZÉSE

Valóban egyre nagyobb lehet az IT és az IT-vezető súlya a vállalatokon belül? A nemzetközi mérések szerint igen, de mi a helyzet Magyarországon?

Segítsen megtalálni a választ! Töltse ki a Budapesti Corvinus Egyetem és a Bitport anonim kutatását, és kérje meg erre üzleti oldalon dolgozó vezetőtársait is!

Az eredményeket május 8-9-én ismertetjük a 16. CIO Hungary konferencián.

LÁSSUNK NEKI!

Amióta a VMware a Broadcom tulajdonába került, sebesen követik egymást a szoftvercégnél a stratégiai jelentőségű változások. Mi vár az ügyfelekre? Vincze-Berecz Tibor szoftverlicenc-szakértő (IPR-Insights) írása.

Nyílt forráskód: valóban ingyenes, de használatának szigorú szabályai vannak

Különösen az early adopter vállalatoknak lehet hasznos. De különbözik ez bármiben az amúgy is megkerülhetetlen tervezéstől és pilottól?

Sok hazai cégnek kell szorosra zárni a kiberkaput

Ön sem informatikus, de munkája során az információtechnológia is gyakran befolyásolja döntéseit? Ön is informatikus, de pénzügyi és gazdasági szempontból kell igazolnia a projektek hasznosságát? Mi közérthető módon, üzleti szemmel dolgozzuk fel az infokommunikációs híreket, trendeket, megoldásokat. A Bitport tizennegyedik éve közvetít sikeresen az informatikai piac és a technológiát hasznosító döntéshozók között.
© 2025 Bitport.hu Média Kft. Minden jog fenntartva.