Annyit már előzetesen elárulhatunk, hogy kevesebbet, mint egy éve. A cég bevételei javultak, a jövedelmezőségi mutatók azonban romlottak.

Bő negyedmillióval növelte mobilinternet-előfizetőinek a számát az idei második negyedévben az egy évvel korábbihoz képest a Telenor Magyarország. Így már több mint egymillióan használják a norvég szolgáltató hálózatát netezésre – derül ki a cég ma közzétett negyedéves pénzügyi eredményeiből.

De nem csak ez az adat mutatja, hogy élénkül az érdeklődés a mobil adatforgalom iránti: a telefonon netezők száma több mint 40 százalékkal bővült tavalyhoz képest, ami az okostelefon-eladásokra is pozitív hatással volt.

Akár többet is fizetünk valamiért, amiről úgy hisszük, majdnem ingyen van

A Telenornál is beváltak a korlátlan hívást lehetővé tévő díjcsomagok, a szolgáltató tájékoztatása szerint a régi ügyfelek közül is többen váltottak a drágább, de híváskorlátok nélküli előfizetésre. Az előfizetések száma viszont összességében 34 ezerrel csökkent, ami egy kormányzati tender miatt elvesztett állami ügyfelekkel magyaráz a cég. (Januárban a Bitport is hírt adott arról, hogy az állami szervek mobil kommunikációjára kiírt 4,5 milliárd forintos tendert a Vodafone nyerte. Az érintett intézményeknek egy kormányhatározat értelmében februárban azonnali hatállyal át is kellett szerződniük a győzteshez.) A társaságnak az aktív SIM-kártyák száma alapján számított piaci részesedése a negyedév végén 31,03 százalék volt.

A Telenor Magyarország pénzügyi eredményei | Create Infographics

A cég legfontosabb üzleti számai összességében vegyes képet mutatnak. Az árbevétel éves összevetésben 700 millió forinttal nőtt a második negyedévben, amit főként az okostelefon-értékesítés számlájára írnak. Az üzleti ügyfelekre kivetett magasabb távközlési adó miatt a jövedelmezőségi mutatók közül viszont az EBITDA (kamatok, adózás és értékcsökkenési leírás előtti eredmény) mintegy félmilliárd forinttal maradt el az egy évvel korábbitól.

Több jutott ugyanakkor a beruházásokra, a licencdíjakkal nem számolva a második negyedévben bő egymilliárd forinttal többet, két és fél milliárd forintot fordítottak fejlesztésre, mindenekelőtt a 4G hálózathoz kapcsolódó bővítésekre, mint egy éve. Az egy előfizetésre jutó átlagos havi árbevétel (ARPU) összege az előző negyedévhez képest nőtt ugyan, de éves összevetésben 100 forinttal csökkent, így 3400 forint alá esett.

Mobilitás

Tudja, melyik cég gyártja a legtöbb ipari robotot?

Az Amazon szerint ők. A világ egyik legnagyobb online kereskedője folyamatai optimalizálására leginkább házon belüli fejlesztésekre támaszkodik.
 
Vészesen közelít a június vége, ameddig minden érintettnek el kell indítania a NIS2 alkalmazásba vételét. Az idén és jövőre is számos teendőt kell elvégezni, mutatjuk a pontos menetrendet.

a melléklet támogatója a Balasys IT Zrt.

Hirdetés

Biztonságos M2M kommunikáció nagyvállalti környezetben a Balasystól

A megnövekedett támadások miatt az API-k biztonsága erősen szabályozott és folyamatosan auditált terület, amelynek védelme a gépi kommunikáció (M2M) biztonságossá tételén múlik.

Amióta a VMware a Broadcom tulajdonába került, sebesen követik egymást a szoftvercégnél a stratégiai jelentőségű változások. Mi vár az ügyfelekre? Vincze-Berecz Tibor szoftverlicenc-szakértő (IPR-Insights) írása.

Nyílt forráskód: valóban ingyenes, de használatának szigorú szabályai vannak

Különösen az early adopter vállalatoknak lehet hasznos. De különbözik ez bármiben az amúgy is megkerülhetetlen tervezéstől és pilottól?

Sok hazai cégnek kell szorosra zárni a kiberkaput

Ön sem informatikus, de munkája során az információtechnológia is gyakran befolyásolja döntéseit? Ön is informatikus, de pénzügyi és gazdasági szempontból kell igazolnia a projektek hasznosságát? Mi közérthető módon, üzleti szemmel dolgozzuk fel az infokommunikációs híreket, trendeket, megoldásokat. A Bitport tizennegyedik éve közvetít sikeresen az informatikai piac és a technológiát hasznosító döntéshozók között.
© 2010-2024 Bitport.hu Média Kft. Minden jog fenntartva.