Nettó 4,5 milliárd forintos keretszerződéssel indíthatta az évet a Vodafone. Ekkora annak a tendernek az értéke, amelynek keretében több száz állami intézménynek nyújt mobilszolgáltatást az elkövetkező két évben a mobilszolgáltató. A megállapodás érinti a minisztériumokat, a kormányhivatalokat, a rend- és közvédelmi szerveket, köztük az Országos Rendőr-főkapitányságot és az Országos Katasztrófavédelmi Főigazgatóságot, valamint a Nemzeti Adó- és Vámhivatal, a Gazdasági Versenyhivatal és az Országos Mentőszolgálatit is. Ez összességében több tízezer előfizetést jelent.
Az érintett intézmények ez év január 2-tól kezdhették meg a szerződéskötést a szolgáltatóval, amleyről a [email protected] címen kaphatnak felvilágosítást.
A Vodafone Magyarország vezérigazgatója, Diego Massidda (a fenti képen) szerint nem véletlen a Vodafone jelentős térnyerése az állami, intézményi szektorban. A tendergyőzelem a társaság sajtóközleménye szerint a Vodafone "szolgáltatási színvonalának, innovatív megoldásainak, kiváló hálózatának és biztonságos technológiai megoldásainak köszönhető". A vezérigazgató hozzáfűzte: "nem véletlen, hogy az elektronikus adatszolgáltatásra alkalmas és már üzembe helyezett pénztárgépek több mint 90 százalékában is Vodafone SIM-kártya található". Ez utóbbi azonban egyelőre nem valószínű, hogy rövid távon megdobja a szolgáltató forgalmát, ugyanis egy december közepi adat szerint az addig beüzemelt új, azaz a NAV-val online kapcsolatban lévő pénztárgépek száma nem érte el a nyolcezret sem. (A Nemzetgazdasági Minisztérium egyébként a csúszások miatt tavaly december 30-án módosította is a rendeletét, mely szerint a pénztárgépek után járó 50 ezer forintos támogatást csak az év végig lehetett volna igénybe venni.)
A Közbeszerzési és Ellátási Főigazgatóság által kiírt tenderre mindhárom mobilszolgáltató pályázott. A második helyezett a Magyar Telekom, harmadik pedig a Telenor lett. Ennek azért van jelentősége, mert egyes intézmények szerződhetnek a ásodik és harmadik helyezettel is, ha valamilyen technikai-technológiai okból a Vodafone nem tudná biztosítani az általuk kért szolgáltatást.
Az előző hasonló tendert a Telenor nyerte, akkor a 14 hónapra szóló megbízás keretösszege 1,5 milliárd forint volt.
Nyílt forráskód: valóban ingyenes, de használatának szigorú szabályai vannak