Januártól két évig a Vodafone nyújt mobilszolgáltatást több száz állami intézménynek.

Nettó 4,5 milliárd forintos keretszerződéssel indíthatta az évet a Vodafone. Ekkora annak a tendernek az értéke, amelynek keretében több száz állami intézménynek nyújt mobilszolgáltatást az elkövetkező két évben a mobilszolgáltató. A megállapodás érinti a minisztériumokat, a kormányhivatalokat, a rend- és közvédelmi szerveket, köztük az Országos Rendőr-főkapitányságot és az Országos Katasztrófavédelmi Főigazgatóságot, valamint a Nemzeti Adó- és Vámhivatal, a Gazdasági Versenyhivatal és az Országos Mentőszolgálatit is. Ez összességében több tízezer előfizetést jelent.

Az érintett intézmények ez év január 2-tól kezdhették meg a szerződéskötést a szolgáltatóval, amleyről a [email protected] címen kaphatnak felvilágosítást.

A Vodafone Magyarország vezérigazgatója, Diego Massidda (a fenti képen) szerint nem véletlen a Vodafone jelentős térnyerése az állami, intézményi szektorban. A tendergyőzelem a társaság sajtóközleménye szerint a Vodafone "szolgáltatási színvonalának, innovatív megoldásainak, kiváló hálózatának és biztonságos technológiai megoldásainak köszönhető". A vezérigazgató hozzáfűzte: "nem véletlen, hogy az elektronikus adatszolgáltatásra alkalmas és már üzembe helyezett pénztárgépek több mint 90 százalékában is Vodafone SIM-kártya található". Ez utóbbi azonban egyelőre nem valószínű, hogy rövid távon megdobja a szolgáltató forgalmát, ugyanis egy december közepi adat szerint az addig beüzemelt új, azaz a NAV-val online kapcsolatban lévő pénztárgépek száma nem érte el a nyolcezret sem. (A Nemzetgazdasági Minisztérium egyébként a csúszások miatt tavaly december 30-án módosította is a rendeletét, mely szerint a pénztárgépek után járó 50 ezer forintos támogatást csak az év végig lehetett volna igénybe venni.)

A Közbeszerzési és Ellátási Főigazgatóság által kiírt tenderre mindhárom mobilszolgáltató pályázott. A második helyezett a Magyar Telekom, harmadik pedig a Telenor lett. Ennek azért van jelentősége, mert egyes intézmények szerződhetnek a ásodik és harmadik helyezettel is, ha valamilyen technikai-technológiai okból a Vodafone nem tudná biztosítani az általuk kért szolgáltatást.

Az előző hasonló tendert a Telenor nyerte, akkor a 14 hónapra szóló megbízás keretösszege 1,5 milliárd forint volt.

Mobilitás

Szakértők figyelmeztetnek: ne küldözgessünk chatbotoknak az orvosi leleteinket

Elon Musk arra biztatja az X közösségi oldal felhasználóit, hogy teszteljék saját egészségügyi felvételeiken a Grok MI-chatbot képelemző funkcióit, de ez nem mindenki szerint jó ötlet.
 
Ezt már akkor sokan állították, amikor a Watson vagy a DeepMind még legfeljebb érdekes játék volt, mert jó volt kvízben, sakkban vagy góban.
Amióta a VMware a Broadcom tulajdonába került, sebesen követik egymást a szoftvercégnél a stratégiai jelentőségű változások. Mi vár az ügyfelekre? Vincze-Berecz Tibor szoftverlicenc-szakértő (IPR-Insights) írása.

Nyílt forráskód: valóban ingyenes, de használatának szigorú szabályai vannak

Különösen az early adopter vállalatoknak lehet hasznos. De különbözik ez bármiben az amúgy is megkerülhetetlen tervezéstől és pilottól?

Sok hazai cégnek kell szorosra zárni a kiberkaput

Ön sem informatikus, de munkája során az információtechnológia is gyakran befolyásolja döntéseit? Ön is informatikus, de pénzügyi és gazdasági szempontból kell igazolnia a projektek hasznosságát? Mi közérthető módon, üzleti szemmel dolgozzuk fel az infokommunikációs híreket, trendeket, megoldásokat. A Bitport tizennegyedik éve közvetít sikeresen az informatikai piac és a technológiát hasznosító döntéshozók között.
© 2010-2024 Bitport.hu Média Kft. Minden jog fenntartva.