Az Op3n Dott termékcsalád az androidos eszközökön kívül egy fitneszórát is magába foglal .

Szinte egy az egyben ideírhatnánk a február 20-án publikált cikkünk címét, amiben arról számoltunk be, hogy saját márkás mobillal és tablettel jelentkezett az...Auchan. Most a másik nagy nemzetközi áruházlánc, a Tesco is hasonló lépésre szánta el magát, hogy az éppen elrajtoló karácsonyi bevásárlási hajrába még bekerülhessenek a termékek.

Egy a mobil, egy a tablet, egy a fitneszkarkötő

Úgy tűnik a furcsa nevekhez való vonzódás mindkét vállalatra jellemző, mert az Auchan Qilive (ejtsd: kilájv) márkája után a Tesco Op3n Dott elnevezése sem tartozik a legegyszerűbbek közé. Az elképzelés azonban szinte teljesen ugyanaz: olcsó, jó minőségű készülékek kínálata, amelyek mögé a Tesco esetében egyedi szoftverek és szolgáltatások is kerültek.

Elsőként fussuk át a hardveres portfóliót, ami egy 4,5 colos okostelefonból, egy 7,85 colos táblagépből és egy fitneszkarkötőből áll. A 3G-s, dual SIM-es mobil az alsó-közép kategóriába sorolható a maga 4,5 colos, qHD felbontású (960 × 540 képpont) IPS paneljével, ami mellé 1 GB RAM, valamint egy négymagos, magonként 1,3 GHz-en dolgozó Intel processzor került. A hátlapon egy 5, elöl egy 2 megapixeles kamera készíti a fotókat, amelyeket a 8 gigabájtos, microSD-vel bővíthető tárhely képes fogadni.

A wifi-s táblagép az iPad mini által bevezetett formátumot és méretet (7,85 col) követi, amelyen kívül szinte az összes tulajdonságában megegyezik a mobillal. Egyedül a processzor tér el, mert a tabletben az Intel Atom (1,2 Ghz-es) Z2520-as lapkakészlete dolgozik. Ahogy a telefon esetében, úgy a táblagépen is Android 4.4.2 fut, amihez némileg átrajzolt, de alapvetően alig módosított kezelőfelület tartozik.

Az utolsó termék Fitband névre hallgat és egy funkcióiban meglehetősen alap szintű eszközről van szó. A jelenleg három, később nyolc színben is elérhető kiegészítő nem rendelkezik saját GPS vevővel, a mobil értesítéseit sem adja át, így olyan alap, fitnesszel összefüggő képességekkel bír, mint a táplálék- és folyadékbevitel-követés, a lépésszámlálás, alváskövetés, vagy különböző sportolással kapcsolatos célok kitűzése. Mindezt a Getfit+ alkalmazás támogatja, ami nem csak a Tesco készülékeivel, hanem bármilyen androidos, vagy iOS alapú mobillal használható.

Streaming és korlátlan felhőtárhely

Hazánkkal egy időben három közeli országban (Csehország, Szlovákia, Lengyelország) indul el az eszközök forgalmazása, amelyek 30 ezer (mobil és tablet), illetve 18 ezer (Fitband) forintos áron kerülnek majd a Tesco üzletek polcaira. Az áruház vezetősége az említett piacokon összesen 100 ezer eladott táblagépre számít, amiből a várakozások szerint Magyarország (a legerősebb piacként) legalább 50 ezer tablettel veszi ki a részét. A mobilok terén kisebb volumenű, 40-50 ezres eladásokra számítanak a következő időszakban.

A Tesco a termékek mellé szintén Op3n Dott néven egy komplett szolgáltatáscsomagot is biztosít, aminek egyik hangsúlyos része az a streaming alapú multimédia szolgáltatás, amivel a vásárlók filmeket nézhetnek, zenét hallgathatnak, könyveket, vagy magazinokat tölthetnek le készülékeikre. Ezen kívül a Tesco „felhúzott” egy komplett felhőtárhely szolgáltatást, ami az Op3n Dott rendszerében való regisztrálás után három hónapig ingyen használható, aminek a letelte után korlátlan (!) tárhelyet biztosít (max. 2 GB-os feltölthető fájlkorláttal) évi 50 eurós díj ellenében.

Konzumer tech

Elindult a Digitális Állampolgár weboldal

Első körben tíz meghatározó életesemény ügyintézési folyamatairól próbál életszerű és közérthető tájékoztatást nyújtani a felhasználóknak.
 
A kompromittált rendszerek, a dark weben felbukkanó ügyféladatok vagy a zsarolóvírus-kampányok következményei már a vezérigazgatói és pénzügyi igazgatói irodában csapódnak le – jogi, reputációs és üzleti szinten is. Lehet és kell is védekezni ellene.
Amióta a VMware a Broadcom tulajdonába került, sebesen követik egymást a szoftvercégnél a stratégiai jelentőségű változások. Mi vár az ügyfelekre? Vincze-Berecz Tibor szoftverlicenc-szakértő (IPR-Insights) írása.

Nyílt forráskód: valóban ingyenes, de használatának szigorú szabályai vannak

Különösen az early adopter vállalatoknak lehet hasznos. De különbözik ez bármiben az amúgy is megkerülhetetlen tervezéstől és pilottól?

Sok hazai cégnek kell szorosra zárni a kiberkaput

Ön sem informatikus, de munkája során az információtechnológia is gyakran befolyásolja döntéseit? Ön is informatikus, de pénzügyi és gazdasági szempontból kell igazolnia a projektek hasznosságát? Mi közérthető módon, üzleti szemmel dolgozzuk fel az infokommunikációs híreket, trendeket, megoldásokat. A Bitport tizennegyedik éve közvetít sikeresen az informatikai piac és a technológiát hasznosító döntéshozók között.
© 2025 Bitport.hu Média Kft. Minden jog fenntartva.