A Qilive márkájú műszaki eszközök két éves garanciával, hazai szervizháttérrel és agresszíven alacsony árakkal kerülnek a polcokra.

A táblagépek és az okostelefonok 2013-ban is letarolták a magyar piacot, sőt, az előbbi termékkategória az IDC szerint 48 százalékos növekedést produkált a tavalyi év során. A folyamat idén sem lesz másképp, olyannyira, hogy az előrejelzések szerint 2014-ben is két számjegyű növekedés várható ezen a területen, amit elsősorban az olcsó, noname táblagépeknek köszönhető.

Qilive: csak az Auchan áruházakban

Erre a pezsgő piacra lép be az Auchan a saját márkás műszaki eszközeivel, amivel a márkás versenytársakon kívül az előbb említett noname, és gyakran támogatás nélküli termékeknek szeretne konkurenciát állítani. A forgalmazás 8 országban indult meg, melyek közül régiónkban Lengyelország és Románia Auchan áruházaiban jelennek meg majd a Qilive (ejtsd: „kilájv”) termékek. Az első hónapokban az áruházlánc hazai képviselete csak egy kis szeletét viszi piacra a teljes kollekciónak, így három okostelefonnal, négy tablettel és egy sportkamerával indul meg a forgalmazás.

A mobilkínálat legerősebb, 5,3 colos tagja

Az Auchan kiemelte, hogy külön hangsúlyt fektetnek a műszaki eszközök támogatására, aminek keretében két év garanciát, és hazai szervizhátteret biztosítanak a vásárlóknak. A termékek köre év végéig dinamikusan nőni fog, hiszen az ünnepi időszakra 600 Qilive termék jelenik meg, amelyekből az Auchan 100 000 darabot szeretne eladni 2014 végéig. A legnépszerűbb kategóriákon túl hamarosan megjelennek a különböző multimédia eszközök, fényképezőgépek, kamerák, televíziók, háztartási gépek.

Fókuszban az androidos táblagépek

A kezdő mobilos kínálat tehát három okostelefonból áll, amelyek külön terméknevet nem, mindössze a Smartphone kifejezést, illetve a kijelzőméretre utaló adatot kapták névként. A három készülék közül az 5,3 colos, 960× 540 képpont felbontású IPS kijelzővel, négymagos, 1,2 GHz-es processzorral ellátott modell jelenti a kínálat csúcsát, ami egy minden változtatás nélküli, 4.1-es Androiddal kerül forgalomba. A másik két készülék a 4, illetve 4,5 colos, már kisebb felbontású kijelzőt kaptak, az alacsonyabb ár mellé pedig kétmagos CPU, illetve 512 MG RAM társul. A készülékek mindegyike Dual SIM rendszerű és a 35-70 ezer forintos árazással próbálják felvenni a versenyt a hazai mezőnyben.

9,7 colos kijelző, előlapi és hátlapi kamera, mini HDMI csatlakozó

Táblagépből négy modell mutatkozott be a mai napon, melyek közül kettő 9,7, kettő 8 colos kijelzővel rendelkezik. Mindkét kijelzőméretű tablet két, illetve négymagos kivitelben is megvásárolható, amelyeknek közös jellemzőjük a fémből készült hátlap, és az, hogy Android fut rajtuk. A csúcsmodell egy 7 colos, 2048 × 1536 képpont felbontású kijelzővel, 1,6 GHz-es, quad core processzorral, valamint 2 gigabájt RAM-mal ellátott tablet, ami 65 ezer forintos áron kerül a boltokba. Végül a harmadik termékkategóriát egymagában képviseli a vízálló tokozású, full HD videókat rögzíteni képes sportkamera, ami 35 ezer forintba kerül.

A termékekkel kapcsolatos tervezési, fejlesztési, valamint logisztikai feladatokat az Auchan Lille-ben működő központjában végzik, a gyártást pedig kínai partnerek végzik el. A vállalat az első hónapok tapasztalatai alapján várhatóan elmozdul más képernyőmérettel szerelt mobileszközök felé, az azonban már biztos, hogy elsőként a sportkamera kap egy még több funkcióval ellátott utódot.

 

Mobilitás

A Tesla bármelyik másik márkánál több halálos balesetben érintett

Az elmúlt években gyártott járműveket vizsgálva kiderült, hogy az amerikai utakon a Teslák az átlagosnál kétszer gyakrabban szerepelnek végzetes ütközésekben a megtett mérföldek arányában.
 
Ezt már akkor sokan állították, amikor a Watson vagy a DeepMind még legfeljebb érdekes játék volt, mert jó volt kvízben, sakkban vagy góban.
Amióta a VMware a Broadcom tulajdonába került, sebesen követik egymást a szoftvercégnél a stratégiai jelentőségű változások. Mi vár az ügyfelekre? Vincze-Berecz Tibor szoftverlicenc-szakértő (IPR-Insights) írása.

Nyílt forráskód: valóban ingyenes, de használatának szigorú szabályai vannak

Különösen az early adopter vállalatoknak lehet hasznos. De különbözik ez bármiben az amúgy is megkerülhetetlen tervezéstől és pilottól?

Sok hazai cégnek kell szorosra zárni a kiberkaput

Ön sem informatikus, de munkája során az információtechnológia is gyakran befolyásolja döntéseit? Ön is informatikus, de pénzügyi és gazdasági szempontból kell igazolnia a projektek hasznosságát? Mi közérthető módon, üzleti szemmel dolgozzuk fel az infokommunikációs híreket, trendeket, megoldásokat. A Bitport tizennegyedik éve közvetít sikeresen az informatikai piac és a technológiát hasznosító döntéshozók között.
© 2010-2024 Bitport.hu Média Kft. Minden jog fenntartva.