A készletek kifogytak, utánpótlás nem lesz, átértékelik a hardveres stratégiát.

Már a kezdeti jelek sem voltak bíztatóak, de a forgalmazás utáni pár hónap is jelezte: ezzel most alaposan mellélőtt az Amazon. A tavaly júniusban leleplezett, a kereskedelmi cég ügyfeleinek igényeire szabott, különleges, 3D hatású kezelőfelülettel ellátott androidos mobil meg sem közelítette a tabletek és az e-könyv olvasók sikereit, ezért mennie kell.

Minden szempontból melléfogás volt

A visszavonulás első jelei akkor mutatkoztak, amikor a Fire Phone termékoldaláról kiderült, hogy a mobil egyik verziója sincs nincs raktáron, illetve arra sincs utalás, hogy mikor várható új szállítmány. Ebből, illetve a Wall Street Journal riportjából az rajzolódott ki, hogy az Amazon sorra elbocsátja a Fire Phone-nal foglalkozó munkatársakat, és az a hír is járta, hogy teljes átszervezés előtt áll a cég hardveres stratégiája, amiben már nem jut szerep az alig több mint egy évet élt okostelefonnak.

A felfedezést követően az Amazon közleményt adott ki az ügyben, amiből kiderült, hogy a Fire Phone készletek augusztus végére valóban kifogytak az USA-ban és globálisan is, és a vállalat nem tervezi annak újra feltöltését. Hivatalosan, egyértelműen az Amazon tehát nem mondta ki, hogy a Fire Phone befejezte pályafutását, a jelek, a nyilatkozatok, valamint az utóbbi időben piacra dobott új termékek azt mutatják, hogy mégis erről van szó.

A nyitány után egy hónappal az elemző cégek mérései azt mutatták, hogy szinte nem is érzékelhető a mobil jelenléte a piacon, ami már előre jelezte, hogy elég komoly a gond. A következő lépés szeptemberben következett, amikor a 200 dolláros, szolgáltatói ár eltűnt és a vásárlók 99 centért, azaz gyakorlatilag ingyen vihették volna a telefont. Ez jelezte, hogy valószínűleg nullához konvergál a mobil iránti érdeklődés, ennek ellenére a kártyafüggetlen verzióért még mindig 449 dollárt kellet kifizetni.

Ingyen sem kellett

Az utolsó és már egyértelműen a készlet eltüntetését célzó intézkedés ezen a nyáron következett, amikor szerződés nélkül mindössze 60 dollárba került a Fire Phone, ami mellé hozzácsaptak még egy 1 éves, 99 dollár értékű Amazon Prime tagságot.

A bukásnak csak az egyik eleme volt az árképzés. Az sem kedvezett a terméknek, hogy a Verizon exkluzivitást kapott a forgalmazásra, ami csak hosszas időszak után szűnt meg. A másik problémát nemes egyszerűséggel az jelentette, hogy a telefon bűn rossz volt. A termékoldalon hatalmas mélységeket jártak meg az értékelések, ahol a mai napig az 1 csillagos vélemény vezet a maga 44 százalékával, 5 csillagot pedig a vásárlók 27 százaléka adott rá.

Konzumer tech

A Tesla bármelyik másik márkánál több halálos balesetben érintett

Az elmúlt években gyártott járműveket vizsgálva kiderült, hogy az amerikai utakon a Teslák az átlagosnál kétszer gyakrabban szerepelnek végzetes ütközésekben a megtett mérföldek arányában.
 
Ezt már akkor sokan állították, amikor a Watson vagy a DeepMind még legfeljebb érdekes játék volt, mert jó volt kvízben, sakkban vagy góban.
Amióta a VMware a Broadcom tulajdonába került, sebesen követik egymást a szoftvercégnél a stratégiai jelentőségű változások. Mi vár az ügyfelekre? Vincze-Berecz Tibor szoftverlicenc-szakértő (IPR-Insights) írása.

Nyílt forráskód: valóban ingyenes, de használatának szigorú szabályai vannak

Különösen az early adopter vállalatoknak lehet hasznos. De különbözik ez bármiben az amúgy is megkerülhetetlen tervezéstől és pilottól?

Sok hazai cégnek kell szorosra zárni a kiberkaput

Ön sem informatikus, de munkája során az információtechnológia is gyakran befolyásolja döntéseit? Ön is informatikus, de pénzügyi és gazdasági szempontból kell igazolnia a projektek hasznosságát? Mi közérthető módon, üzleti szemmel dolgozzuk fel az infokommunikációs híreket, trendeket, megoldásokat. A Bitport tizennegyedik éve közvetít sikeresen az informatikai piac és a technológiát hasznosító döntéshozók között.
© 2010-2024 Bitport.hu Média Kft. Minden jog fenntartva.