A Fire Phone egyedi szolgáltatásokkal, de valódi 3D nélkül száll be a ringbe.

Az e-könyv olvasók és a táblagépek után egyetlen meghódítatlan terület maradt az Amazon számára, de a tegnap esti bejelentés után már ide is megérkezett Jeff Bezos birodalma. Az évek óta folyó találgatásoknak most végre véget lehet vetni, mivel valóban van Amazon mobil, ami ugyan nem 3D-s, nem is lesz ingyenes, viszont minden porcikájával azt próbálja elérni, hogy a felhasználója vásároljon.

Térhatással operál

Éppen ezért a hardveres képességek előtt inkább a szoftveres tudásra érdemes figyelni, azon belül is a „dinamikus perspektíva” (Dynamic Perspective) névre keresztelt funkcióra, amiről sokáig azt gondoltuk, hogy maga lesz a 3D. A Fire Phone előlapjának négy sarkában egy-egy kamerát helyeztek el, ami figyeli a felhasználó fejének pozícióját, és ahogy a készülék mozog a kézben, a kijelzőn megjelenő kép úgy forog, billeg, egyfajta három dimenziós érzetet adva.

Az elsődleges, szórakoztató faktoron kívül ennek például akkor van jelentősége, amikor csak a készülék mozgatásával görgethetjük a megnyitott weboldalakat, vagy a térképen barangolva bizonyos mozdulatok plusz információkat fednek fel. Sőt, ez a funkció a játékok világában is kamatoztatható például úgy, hogy bizonyos pályákon csak akkor tudunk végigmenni, ha kihasználjuk ezt a különös térhatást és be tudunk nézni a sarkok mögé.

Míg az előbbi képességek csak mézesmadzagként működnek, addig a Firefly egyértelműen azért került be a funkciók közé, hogy a felhasználót a lehető leghatékonyabb módon a vásárlás felé terelje. A Fire Phone egy élő, az Amazon adatbázisával összekötött enciklopédia, ami a kamera és egy szoftver segítségével képes felismerni szinte bármilyen (70 milliónál is több), a fizikai világban lefotózott tárgyat, terméket, zenei részletet, vagy mozgóképet.

Minden út az Amazonhoz vezet

Amint a telefon kamerája beazonosítja a magazint, a könyvet, felismeri a rádióban éppen lejátszott dalt, máris böngészhetünk az adott termékre mutató Amazon ajánlatok között. Mindezt nem a Google, hanem az Amazon saját (bár Androidra épülő) operációs rendszere támogatja, amiből ahogy a táblagépek esetében, itt is kigyomlálták az összes Google szolgáltatást. Helyette viszont ott vannak az Amazon saját tartalmaihoz, szolgáltatásaihoz vezető alkalmazások, valamint a Mayday, ami egy nap 24 órájában működő, 15 másodpercen belül válaszoló videótelefonos ügyfélszolgálat.

Az első beszámolók szerint a mobil nem a legvékonyabb a mezőnyben, viszont igényes anyagok és gondos kialakítás jellemzi. A kijelző nem követi a full HD trendeket, azért a vásárlóknak ki kell békülniük a 4,7 colos LCD panel 1280 × 720-as felbontásával. A 160 grammos mobilban egy 2,2 GHz-es, négymagos Snapdragon 800 processzor dolgozik, ami mellé 2 GB RAM, illetve verziótól függően 32-64 gigabájt tárhely társul. A fotók tárolásával egyébként nem lesz nagy gond, mivel a mobilhoz jár egy korlátlan kapacitású felhőtárhely, ahogy a csomag részét képezi az Amazon prémium előfizetői státusza is, a Prime.

Az Amazon tegnapi bemutatója

Volt idő, amikor olyan pletykák láttak napvilágot, hogy az Amazon mobilja ingyenes, vagy ahhoz közelítően olcsó lesz. Nos, ez messze nem valósult meg, mivel a Fire Phone elsőként exkluzívan, az amerikai AT&T kínálatában lesz elérhető. Két éves új szerződés mellett a 32 gigabájtos kiadás 199 dollárba fog kerülni, ha pedig közvetlenül az Amazontól, kártyafüggetlenül szeretne valaki hozzájutni, annak 649 USD-t (kb. 145 ezer forintot) kell érte kifizetnie. Az előrendeléseket már most le lehet adni, a szállítást pedig július 25-én kezdi meg az Amazon. 

Konzumer tech

Harry Smithnek hívnak? Akkor buktad ezt a szoftvermérnöki állást!

A mesterséges intelligenciát használó toborzószoftverek állítólag nem szeretik az angolszász nevet viselő férfi jelölteket.
 
Ezt már akkor sokan állították, amikor a Watson vagy a DeepMind még legfeljebb érdekes játék volt, mert jó volt kvízben, sakkban vagy góban.
Amióta a VMware a Broadcom tulajdonába került, sebesen követik egymást a szoftvercégnél a stratégiai jelentőségű változások. Mi vár az ügyfelekre? Vincze-Berecz Tibor szoftverlicenc-szakértő (IPR-Insights) írása.

Nyílt forráskód: valóban ingyenes, de használatának szigorú szabályai vannak

Különösen az early adopter vállalatoknak lehet hasznos. De különbözik ez bármiben az amúgy is megkerülhetetlen tervezéstől és pilottól?

Sok hazai cégnek kell szorosra zárni a kiberkaput

Ön sem informatikus, de munkája során az információtechnológia is gyakran befolyásolja döntéseit? Ön is informatikus, de pénzügyi és gazdasági szempontból kell igazolnia a projektek hasznosságát? Mi közérthető módon, üzleti szemmel dolgozzuk fel az infokommunikációs híreket, trendeket, megoldásokat. A Bitport tizennegyedik éve közvetít sikeresen az informatikai piac és a technológiát hasznosító döntéshozók között.
© 2010-2024 Bitport.hu Média Kft. Minden jog fenntartva.