A svéd szolgáltató egyelőre néhány népszerű podcastot igyekszik minél több emberhez eljuttatni. Természetesen az MI hatékony közreműködésével.

Lassan már nem is tekinthető valamirevaló techcégnek az a vállalat, amelyik legalább néhány hetente nem jelent be valamit, amihez a mesterséges intelligencia képességeit vetette be. A sormintából a Spotify sem akart kimaradni, és rögtön a hét elején közölte: olyan funkciót tesztel éppen, amellyel különleges minőségben lehet több nyelvre szinkronizálni podcastos adásokat.

A svéd zenei szolgáltató tájékoztatása szerint a projekthez a hátteret a ChatGPT-vel világhírűvé vált OpenAI nemrégiben debütált hanggeneráló technológiája adja. Ez az algoritmus nem csupán értelmesen lefordítja az elhangzottakat, hanem képes a beszélő hanghordozása, stílusjegyei szerint megkonstruálni a szinkront. 

Első körben egyelőre csak néhány kiválasztott podcaster (Dax Shepard, Monica Padman, Lex Fridman, Bill Simmons és Steven Bartlett) adásait fordítják le spanyol, francia és német nyelvre. A pilot keretében ezeknek az alkotóknak néhány korábbi adását, illetőleg a jövőben élesedő új részeket lehet majd meghallgatni a felsorolt nyelveken.

Amennyiben a visszajelzések alapján érdemes ráfeküdni a témára, a cég kész minden szempontból továbbfejleszteni és kiszélesíteni a programot.

Szélesebbre tárnák a kaput

A Spotify az utóbbi években nagyon sok erőforrást áldozott arra, hogy podcastos üzletágát megerősítse. A mostani kísérlet is egy egyértelmű próbálkozás a hallgatóság kiszélesítésére, ami közvetett (előfizetések) és közvetlen (hirdetések) módon egyaránt növelné a bevételeket.

Erre égető szükség is lenne, mivel a tavalyi év finoman szólva sem sikerült jól a svédeknek. A vállalat elbocsátásokkal és bizonyos szolgáltatások megszüntetésével igyekezett csökkenteni a kiadási oldalon, hogy kompenzálni tudja a hirdetők elmaradását. Az idei év viszont egész tűrhetően indult, ráadásul félmilliárdosra hízott a felhasználói tábor. A Spotify mostani közlése szerint közülük jelenleg is több mint 100 millióan hallgatnak podcastokat a vállalat platformján.

Cloud & big data

Mit kezdjünk a gyilkos robotokkal?

Kétnapos nemzetközi konferencián próbálták a szomszédos Bécsben kitalálni, miként lehetne nemzetközi szinten kezelni a mesterséges intelligencia fejlődésével egyre potensebbé váló autonóm fegyverrendszereket.
 
Hirdetés

Biztonságos M2M kommunikáció nagyvállalti környezetben a Balasystól

A megnövekedett támadások miatt az API-k biztonsága erősen szabályozott és folyamatosan auditált terület, amelynek védelme a gépi kommunikáció (M2M) biztonságossá tételén múlik.

A válasz egyszerű: arról függ, hogy hol, hogyan és milyen szabályozásoknak és üzleti elvárásoknak megfelelően tároljuk az információt. A lényeg azonban a részletekben rejlik.

a melléklet támogatója az EURO ONE Számítástechnikai Zrt.

CIO KUTATÁS

TECHNOLÓGIÁK ÉS/VAGY KOMPETENCIÁK?

Az Ön véleményére is számítunk a Corvinus Egyetem Adatelemzés és Informatika Intézetével közös kutatásunkban »

Kérjük, segítse munkánkat egy 10-15 perces kérdőív megválaszolásával!

LÁSSUNK NEKI!

Amióta a VMware a Broadcom tulajdonába került, sebesen követik egymást a szoftvercégnél a stratégiai jelentőségű változások. Mi vár az ügyfelekre? Vincze-Berecz Tibor szoftverlicenc-szakértő (IPR-Insights) írása.

Nyílt forráskód: valóban ingyenes, de használatának szigorú szabályai vannak

Különösen az early adopter vállalatoknak lehet hasznos. De különbözik ez bármiben az amúgy is megkerülhetetlen tervezéstől és pilottól?

Sok hazai cégnek kell szorosra zárni a kiberkaput

Ön sem informatikus, de munkája során az információtechnológia is gyakran befolyásolja döntéseit? Ön is informatikus, de pénzügyi és gazdasági szempontból kell igazolnia a projektek hasznosságát? Mi közérthető módon, üzleti szemmel dolgozzuk fel az infokommunikációs híreket, trendeket, megoldásokat. A Bitport tizennegyedik éve közvetít sikeresen az informatikai piac és a technológiát hasznosító döntéshozók között.
© 2010-2024 Bitport.hu Média Kft. Minden jog fenntartva.