A Microsoft azt szeretné, hogy a noname windowsos készülékekhez is legyen bizodalmunk.

Közeledik az egységesített Windows 10 bevezetése, ami előtt a Microsoft minden fronton mindent megtesz azért, hogy az operációs rendszerét pörgesse. Miközben az okostelefonok területén alig maradt mozgástere a redmondi vállalatnak, a táblagépek, illetve a különböző hibrid notebookok területén a licencek árának csökkentésével, és a távol-keleti gyártók kegyeinek keresésével keresi az utat a vállalat.

A minőségi noname

Ennek a tevékenységnek az egyik kulcseleme a tavaly áprilisban indított Chinese Technology Ecosystem elnevezésű program, aminek a fő célja, az, hogy megtalálják azokat a kínai, jó minőségű termékeket előállító gyártókat, akik kellően olcsón képesek Windows alapú készülékekkel ellátni a piacot. A projektben az Intel is részt vesz, így hardver és szoftver szempontból is két, nagy tapasztalattal rendelkező cég támogatja a kínai gyártókat.

A Microsoft azt a problémát igyekszik megoldani, amivel az androidos tablatek piaca régóta küzd. A gyanúsan olcsó, akár 20 ezer forint alatt árusított táblagépek csak ritkán képesek bizonyítani, hogy az alacsony ár mellé elviselhető minőség párosul, ezek a készülékek mégis olyan árelőnyhöz jutnak, amivel nehéz versenyezni. Az CTE program tavalyi indulása után 2014 végén meg is jelentek az első ilyen termékek a hazai piacon, és a Microsoft mérései szerint az addig alig látszódó, noname windowsos tableteket már 20 százalék körüli arányban aktiválják a vásárlók.

Nehéz egyedinek lenni

A program bemutatásán jelen voltak a szóban forgó márkák, akik jellemzően androidos portfólióval is rendelkeznek. A Colorovo, az Allview, a Prestigio mellett olyan talán kevésbé közismert brandek is kiállítottak, mint a Lark, az Utok, vagy a CMX. A felhozatal alapvetően 7-8-10 colos táblagépekből állt, amelyek szinte mind 1 GB RAM-mal, illetve Intel Atom processzorral rendelkeztek. A termékek képviselői elmondták, hogy hardveres területen igen nehéz különlegeset mutatni, ezért igyekeznek színes hátlapokkal, kiegészítőkkel egyediek lenni.

A Microsoft a CTE-vel kapcsolatban kiadott közleményében egyértelmű fogalmazta meg a célt: „a Windows 8-at futtató, alacsony árkategóriájú tabletek szerepe tovább erősödik 2015-ben abban az alacsony árkategóriájú piaci szegmensben, amelyben ma még az androidos táblagépek dominálnak.”

Konzumer tech

42. Körkapcsolás: Mi és az MI

Mekkora teret hagy a projektmenedzsereknek a mesterséges intelligencia? Többek között erre az aktuális kérdésre keresték a választ a PMSZ rendezvényén.
 
Ezt már akkor sokan állították, amikor a Watson vagy a DeepMind még legfeljebb érdekes játék volt, mert jó volt kvízben, sakkban vagy góban.
Amióta a VMware a Broadcom tulajdonába került, sebesen követik egymást a szoftvercégnél a stratégiai jelentőségű változások. Mi vár az ügyfelekre? Vincze-Berecz Tibor szoftverlicenc-szakértő (IPR-Insights) írása.

Nyílt forráskód: valóban ingyenes, de használatának szigorú szabályai vannak

Különösen az early adopter vállalatoknak lehet hasznos. De különbözik ez bármiben az amúgy is megkerülhetetlen tervezéstől és pilottól?

Sok hazai cégnek kell szorosra zárni a kiberkaput

Ön sem informatikus, de munkája során az információtechnológia is gyakran befolyásolja döntéseit? Ön is informatikus, de pénzügyi és gazdasági szempontból kell igazolnia a projektek hasznosságát? Mi közérthető módon, üzleti szemmel dolgozzuk fel az infokommunikációs híreket, trendeket, megoldásokat. A Bitport tizennegyedik éve közvetít sikeresen az informatikai piac és a technológiát hasznosító döntéshozók között.
© 2010-2024 Bitport.hu Média Kft. Minden jog fenntartva.