A MyTV február végéig nyújt ingyenes tévézési lehetőséget mobilon, tableten és számítógépen.

A streaming alapú Deezer valószínűleg sikeres lehetett a Telenor számára, hiszen a MyTV ugyanazon az elven működik, mint a zenei alkalmazás, sőt a bevezetési stratégia is hasonló. Február 28-ig a Telenor előfizetők egy gyors regisztrációt követően a mobiljukon, táblagépeinek, vagy a böngészőjükben ingyenesen férhetnek hozzá a 2000 órányi rögzített videótartalomhoz és a rendszerben jelenleg megtalálható 14 csatorna műsorkínálatához.

Három csomag, 14 csatorna, egy alkalmazás

A három hónapos bevezető időszak után három csomag közül választhatnak az előfizetők. A Fedezd fel! konstrukció a határidő lejárta után is ingyenes marad és az AXN, Duna, Duna World, M1, M2, Story 5 csatornákat tartalmazza. A Családi (AXN White, Fashion Box, Filmbox Arthouse, Story 4) és Film (AXN Black, Filmbox, Filmbox Extra, Sundance) csomagok már díj ellenében vehetők igénybe, ezek 1500 forintba kerülnek havonta, ezen kívül a felhasználónak mobilnetes csomaggal is rendelkeznie kell, amennyiben a szolgáltató hálózatát venné igénybe a tévézéshez. Az első három hónapban egyébként nem csak az előfizetési díjat, hanem a használat során generált adatforgalom árát is elengedi a Telenor.

A MyTV táblagépes felülete

Az élő televíziós műsorokon kívül a Videótárban a TV2 filmsorozatai is megtalálhatók, illetve az ígéretek szerint a kínálatba bekerülnek a jövőre esedékes Labdarúgó Világbajnokság meccsei is. A Telenor a mai bemutató során kiemelte, hogy a platform erőssége a testre szabhatóság: a rögzített műsorokból (3-7 napig elérhetők az adások) egyedi műsorfolyamok hozhatók létre, és a lejátszás egy későbbi időpontban ott folytatható, ahol korábban abbahagytuk. Egy előfizetés egyszerre akár 4 készüléken is aktiválható, az indulásra egyelőre csak az androidos app készült el, de az iOS-re írt verzió is hamarosan megjelenik.

Hazai ötlet és megvalósítás

A MyTV ötlete és megvalósítása teljes egészében a szolgáltató hazai csapatától származik (a technológiát a UUX szállította), ami elmondásuk szerint nem csak hazánkban, hanem az egész világon egyedinek számít. A szolgáltatás Takács Zoltán, a Telenor digitális szolgáltatásokért felelős vezérigazgató-helyettese szerint már 3G hálózaton is probléma nélkül működik, de természetesen a 4G még jobb minőséget biztosít. A tartalom streamelése adaptív technológiával történik, így a (mobil) adatforgalom mértéke függ attól, hogy milyen készüléken, mekkora képernyőméret mellett nézzük a műsorokat. Ennek ellenére Takács Zoltán elmondása szerint egy órás használat mellett átlagban 300-400 megabájtos adatfogyasztással lehet számolni.

Ezt az igényt az 1-2 GB-ot nyújtó csomagok nagy eséllyel nem fogják tudni kielégíteni, még akkor sem, ha a felhasználó gyakran WiFi kapcsolat mellett tévézik a mobileszközeiről. A Telenor szakemberei is tisztában vannak ezzel, és éppen azért van szükség a három hónapos tesztüzemre, mert ez alatt fel tudják mérni a felhasználói szokásokat, illetve azt, hogy mennyi adatot forgalmaznak az előfizetők. Ez azt jelenti, hogy márciustól valószínűleg a MyTV-re szabott adatcsomagokkal áll elő a Telenor, addigra pedig várhatóan az iOS alkalmazás is befut.

Az adatközpontok betonjából árad a felhő szén-dioxidja

A Microsoft hiába csökkentette 2020 óta 6,3 százalékkal az energiaigényét, ha adatközpontjai betonjából minden eddiginél több üvegházhatású gáz szivárog.
 
Az Európai Unió kibervédelmi direktívájának való megfelelés nem annyira bonyolult feladat, mint amilyennek elsőre látszik.

a melléklet támogatója a Balasys IT Zrt.

Hirdetés

Biztonságos M2M kommunikáció nagyvállalti környezetben a Balasystól

A megnövekedett támadások miatt az API-k biztonsága erősen szabályozott és folyamatosan auditált terület, amelynek védelme a gépi kommunikáció (M2M) biztonságossá tételén múlik.

Amióta a VMware a Broadcom tulajdonába került, sebesen követik egymást a szoftvercégnél a stratégiai jelentőségű változások. Mi vár az ügyfelekre? Vincze-Berecz Tibor szoftverlicenc-szakértő (IPR-Insights) írása.

Nyílt forráskód: valóban ingyenes, de használatának szigorú szabályai vannak

Különösen az early adopter vállalatoknak lehet hasznos. De különbözik ez bármiben az amúgy is megkerülhetetlen tervezéstől és pilottól?

Sok hazai cégnek kell szorosra zárni a kiberkaput

Ön sem informatikus, de munkája során az információtechnológia is gyakran befolyásolja döntéseit? Ön is informatikus, de pénzügyi és gazdasági szempontból kell igazolnia a projektek hasznosságát? Mi közérthető módon, üzleti szemmel dolgozzuk fel az infokommunikációs híreket, trendeket, megoldásokat. A Bitport tizennegyedik éve közvetít sikeresen az informatikai piac és a technológiát hasznosító döntéshozók között.
© 2010-2024 Bitport.hu Média Kft. Minden jog fenntartva.