A PayPal felmérése szerint a régióban nálunk a legmagasabb a telefonról és táblagépről vásárlók aránya. Jövőre már 20 milliárdot költhetünk el érintőképernyőket nyomkodva.

Az online kiskereskedelmi forgalom és azon belül a mobil eszközökön végrehajtott tranzakciók erőteljes növekedésére számít Magyarországon a PayPal. A fizetési megoldásai miatt közvetlenül érintett szolgáltató régiós kutatásából az is kiderült, itthon egész jó barátságban vagyunk az új technológiai eszközökkel.

40 százalékos ütemben

A cég felmérése szerint mobil eszközökön keresztül 2012-ben 7,5 milliárd forintot költöttek Magyarországon, miközben idén már 14, jövőre pedig évi 20 milliárd forintos forgalom várható. Ez nagyjából 40 százalékos éves növekedési ütemnek felel meg, ami az alacsony bázist figyelembe véve is komoly növekedést jelent.

Összehasonlítva a fenti számokat a teljes hazai e-kereskedelemmel azt látni, hogy míg a 2012-ben elért 177 milliárdhoz képest a mobil kereskedelem akkor alig 4 százalékkal vette ki a részét, addig az idén valószínűleg 240-250 milliárdot elérő elektronikus kiskereskedelmi forgalom 5,5-6 százalékát adhatják az érintőképernyős vásárlások.

Okosan vásárlunk

Magyarországon jelenleg már minden tizedik online fizetés okostelefonról történik, és minden harmincadik táblagépről. A felmérés adatai szerint ezekkel az arányokkal hazánk első helyen áll a régióban a mobilos fizetéseket tekintve. Lengyelországban például az online fizetések 8 százaléka történik okostelefonról és 3 százaléka táblagépről, Csehországban pedig 7 százalék, illetve 2 százalék az arány.

Ez azért is érdekes, mert egy néhány hónappal ezelőtt publikált másik tanulmány arra jutott, hogy a magyaroknál sokkal aktívabban látogatják a webshopokat például a lengyelek, míg Csehországban az e-kereskedelem volumene tavaly több mint kétszerese volt a magyarországinak. A PayPal adatait egyértelműen megerősiti viszont az eNET felmérése, amelyből kiderült, hogy hazai okostelefon-tulajdonosok egyre erőteljesebben használják vásárlásra is készüléküket.

Mobilitás

A Tesla bármelyik másik márkánál több halálos balesetben érintett

Az elmúlt években gyártott járműveket vizsgálva kiderült, hogy az amerikai utakon a Teslák az átlagosnál kétszer gyakrabban szerepelnek végzetes ütközésekben a megtett mérföldek arányában.
 
Ezt már akkor sokan állították, amikor a Watson vagy a DeepMind még legfeljebb érdekes játék volt, mert jó volt kvízben, sakkban vagy góban.
Amióta a VMware a Broadcom tulajdonába került, sebesen követik egymást a szoftvercégnél a stratégiai jelentőségű változások. Mi vár az ügyfelekre? Vincze-Berecz Tibor szoftverlicenc-szakértő (IPR-Insights) írása.

Nyílt forráskód: valóban ingyenes, de használatának szigorú szabályai vannak

Különösen az early adopter vállalatoknak lehet hasznos. De különbözik ez bármiben az amúgy is megkerülhetetlen tervezéstől és pilottól?

Sok hazai cégnek kell szorosra zárni a kiberkaput

Ön sem informatikus, de munkája során az információtechnológia is gyakran befolyásolja döntéseit? Ön is informatikus, de pénzügyi és gazdasági szempontból kell igazolnia a projektek hasznosságát? Mi közérthető módon, üzleti szemmel dolgozzuk fel az infokommunikációs híreket, trendeket, megoldásokat. A Bitport tizennegyedik éve közvetít sikeresen az informatikai piac és a technológiát hasznosító döntéshozók között.
© 2010-2024 Bitport.hu Média Kft. Minden jog fenntartva.