Satya Nadella, a vállalat vezérigazgatója közölte, hogy folytatják erőfeszítéseiket ezen a téren - annak ellenére, hogy a Google megállíthatatlannak látszik.

Az Australian Financial Review-nek adott interjújában a Microsoft CEO-ja kihangsúlyozta, hogy a vállalat nem adta fel mobiltelefonos terveit. Satya Nadella szerint szó sincsen arról, hogy kivonulnának az okostelefonok piacáról, annak ellenére sem, hogy a Google gyakorlatilag szinte egyeduralkodóvá vált a szegmensben. A Strategy Analytics nemrég napvilágot látott adatai alapján az elmúlt negyedévben tíz eladott készülékből majdnem kilencet (88%) a kis zöld robot hajtott meg, a maradék javát pedig az Apple iPhone-ja vitte.

Bajban a Microsoft, de kitart

A Windows Mobile, illetve az arra alapuló készülékek koncepciója egyre súlytalanabbá vált idén. A Microsoft egységes Windows platform elképzelése egyelőre majdnem az összes dimenzióban (asztali gép, notebook, Xbox, hibrid, táblagép) működőképesnek tűnik, írtuk még áprilisban, a Windows 10 minden korábbinál gyorsabban terjed, a mobilos eredmények mégsem jönnek, sőt. Tavasszal aztán egy kollégáknak szánt, de kiszivárgott levélből kiderült, hogy Redmond továbbra is fontosnak tartja a piacot. A memót Terry Myerson, a Windows és Device Group üzletágának ügyvezető alelnöke jegyezte, a cél pedig a kedélyek lecsillapítása volt.

Ez ideig-óráig megnyugtatta a Microsoft mobilplatformjáért aggódókat, de a versenytársak folyamatos fejlődésével, és a kínai gyártók előre törésével ismét felforrósodott a helyzet. Utóbbiak között a legnagyobb a Huawei, de már ott lihegnek a nyomában az otthoni versenytársak az Oppo és a Vivo, vagy az ugyancsak gyors tempóban feljövő LeEco.

Ideje volt tehát már a legfelsőbb szinten tiszta vizet önteni a pohárba. Ennek az elvárásnak felelt meg Nadella minap, inkább koncepcionálisan vázolva a redmondi terveket, ahelyett, hogy részletekbe menően számolt volna be a Microsoft jövőképéről.

Nem szeretnénk, ha csupán az irigység hajtana minket” – hivatkozott a CEO arra, hogy korábban a Windows telefonok az iPhone és az Android nyújtotta felhasználói élményt igyekeztek utánozni. „Az a kérdés, hogy mi mit tudunk felmutatni a piacon. Ezalatt az összes termékünket és technológiánkat értem, nem kihagyva a mesterséges intelligenciát sem” – vázolta Nadella.

Nagyratörő tervek

A fentiekből egyelőre nem látszik világosan, hogy egy új telefonra, vagy valami teljesen új megoldásra gondolnak a Microsoftnál.

Továbbra is jelen akarunk lenni az okostelefonpiacon, de nem abban a formában, ahogyan azt napjaink piacvezetői diktálják, hanem egyedi formában, hogy elhozzuk a végső mobileszközt a felhasználók számára. Bizonyos dolgokat abbahagytunk, más dolgokat elkezdtünk azért, hogy felhasználók egy konkrét csoportjára fókuszálhassunk, és őket a lehető legjobban kiszolgáljuk” – utalt a redmondi vezérigazgató a Nokia örökség levetésére.

Noha direktben nem mondta ki, Nadella ezzel arra utalhatott, hogy a Windows 10 Mobile esetében nem a teljes okostelefonos piacot akarják már lefedni, hanem elsősorban az üzleti, nagyvállalati felhasználókra koncentrálnak. Persze az is lehet, hogy a Microsoft, hosszú idő óta először, ismét valami forradalmit hoz össze, az olyan oldalprojektjeiben elért eredmények felhasználásával, mint amilyen például a HoloLens. Nem kizárt az sem, hogy a következő generációs redmondi okostelefon-megoldás egy, a felhasználók által még fel sem ismert, de lassan kialakuló vagy már létező problémát címez meg.

A Surface Phone-ról szóló pletykákat ezzel tulajdonképpen sem megerősíteni, sem megcáfolni nem tudta/akarta Nadella. Az viszont biztos, hogy a sok titkolózás közben még nekünk, felhasználóknak közel sem állt össze a kép. Reméljük, a Microsoftnak azért már igen.

Mobilitás

A Tesla bármelyik másik márkánál több halálos balesetben érintett

Az elmúlt években gyártott járműveket vizsgálva kiderült, hogy az amerikai utakon a Teslák az átlagosnál kétszer gyakrabban szerepelnek végzetes ütközésekben a megtett mérföldek arányában.
 
Ezt már akkor sokan állították, amikor a Watson vagy a DeepMind még legfeljebb érdekes játék volt, mert jó volt kvízben, sakkban vagy góban.
Amióta a VMware a Broadcom tulajdonába került, sebesen követik egymást a szoftvercégnél a stratégiai jelentőségű változások. Mi vár az ügyfelekre? Vincze-Berecz Tibor szoftverlicenc-szakértő (IPR-Insights) írása.

Nyílt forráskód: valóban ingyenes, de használatának szigorú szabályai vannak

Különösen az early adopter vállalatoknak lehet hasznos. De különbözik ez bármiben az amúgy is megkerülhetetlen tervezéstől és pilottól?

Sok hazai cégnek kell szorosra zárni a kiberkaput

Ön sem informatikus, de munkája során az információtechnológia is gyakran befolyásolja döntéseit? Ön is informatikus, de pénzügyi és gazdasági szempontból kell igazolnia a projektek hasznosságát? Mi közérthető módon, üzleti szemmel dolgozzuk fel az infokommunikációs híreket, trendeket, megoldásokat. A Bitport tizennegyedik éve közvetít sikeresen az informatikai piac és a technológiát hasznosító döntéshozók között.
© 2010-2024 Bitport.hu Média Kft. Minden jog fenntartva.