Az év első negyedéve az összes gyártónak nehéz időszak, mivel a nagy, arra az évre szóló bejelentések még nem történnek meg, a karácsonyi időszak pedig már elült. A HTC még tavaly év végén azt jósolta, hogy 2014 első negyedévében (január-március) 1,12-1,18 milliárd dolláros bevételre tesznek szert, de túlbecsülték a számokat.
Utolsó esés az emelkedés előtt?
Ez az időszak a várakozásoktól elmaradó, 1,09 milliárd dollárnyi bevételt hozott, ami egyben azt is jelenti, hogy nettó 62 millió USD veszteséggel kell számolnia a vállalatnak. Önmagában a veszteség mértéke még nem különösebben aggasztó, az azonban elgondolkodtatásra késztetheti az elemzőket és a részvényeseket, hogy az elmúlt három negyedévben ez a második alkalom, amikor mínuszba megy a mérleg a HTC-nél. Tavaly az első negyedévben még 1,4 milliárd dollár bevételről szólt a jelentés, ami mellé nagyon vékony, de mégis 2,5 millió dolláros nyereség társult.
HTC One M8: dupla kamera, fém burkolat, elegancia
Az év első három hónapjába még nem került be az épphogy piacra került új csúcskészülék, a HTC One M8 eladási adatai, és éppen ezért a gyártó a közleményében azt a reményét fejezik ki, hogy az új modell bevétel növekedést és profitot fog jelenteni a második negyedévre. A vállalat azt tervezi, hogy a zászlóshajó mellett a jóval olcsóbb, középkategóriát jelentő Desire 816 érhet el komolyabb eredményeket a fejlődő országok piacain.
HTC One M8: negy reményeket fűznek hozzá
A tőzsde a rossz hírek ellenére bizakodó, mivel az auditálatlan eredmények közzététele előtt 3,6%-os emelkedésben voltak a tajvani cég papírjai, sőt, 2014-ben eddig 13 százalékos növekedést mutattak a HTC részvények. A pozitív hangulatot a HTC One idei kiadása okozza, mivel az első tesztek, beszámolók a mezőny egyik, ha nem a legjobb androidos készülékének tartják a telefont.
A napokban hazánkban is bemutatkozott a mobil és mi sem tudunk másként nyilatkozni, mint hogy az eddigi legkimunkáltabb, legszebb és szoftveresen is a legegységesebb készülékről van szó. A hazai kezdő ár hallatán aztán némileg megfagyott a levegő: a tervek szerint 260 ezer forintos kártyafüggetlen áron debütál egy hónapon belül a készülék. A hazai képviselet szerint mindhárom szolgáltató kínálatában megtalálható lesz az újdonság, így várhatóan az operátorok némileg mérsékelhetik a rendkívül magas kezdőárat.
Nyílt forráskód: valóban ingyenes, de használatának szigorú szabályai vannak