Az IFTT végre Androidra is elérhető, tessék tölteni és automatizálni, amit csak lehet!

A mobilos felhasználók igen nagy része egészen mostanáig arra volt kárhoztatva, hogy nem részesülhet az IFTT áldásaiban, most azonban végre elhárult az utolsó akadály is. Végre a Google Play-ből is letölthető az az alkalmazás, amivel sok feladatot automatizálhatunk a különböző netes szolgáltatások és a mobilunk funkciói közt.

Ha ez van, akkor az lesz

Az If This Then That (Ha ez, akkor az) rövidítéséből összeálló app elnevezés arra utal, hogy a szoftverrel folyamatokat végeztethetünk el automatikusan, így egyszerűsíthetjük azokat a feladatokat, amelyeket rutinszerűen elvégzünk bizonyos helyzetekben. Ilyen lehet például az, hogy ha screenshotot készítünk, akkor azt feltöltjük a Dropbox fiókunkba, vagy egy Intsagram fotó megalkotása után az a Flickr felvételek között köt ki.

Az IFTT az automatizált parancsok előre elkészített úgynevezett receptjeivel segíti a kezdő felhasználót, de ha nagyon belejönnénk, akkor van segítség saját folyamatok elkészítésére is. Az iOS készülékeket használók már jó ideje hódolhatnak a „főzőcskének”, olyannyira, hogy az IFTT az Apple mobilos platformja mér rendszerszinten támogatja az egyedi parancsok létrehozását. Ez az Android esetében is így van, mivel a debütálással egy időben hat úgynevezett csatornát (Device, Location, Notification, Phone Call, Photos, SMS), vagyis alkalmazás területet biztosít a robotos oprendszer alapfunkcióihoz.

Androidra szabva

A Location csatorna például lehetővé teszi, hogy a készülék akkor kapcsoljon be, vagy éppen deaktiváljon bizonyos funkciókat, ha egy földrajzilag  meghatározott helyen vagyunk. Ilyen lehet az, hogy ha a munkahelyünkre érkezünk, akkor a készülék némítsa le magát, vagy az, hogy ha onnan távozunk, akkor egy előre meghatározott szövegű SMS-t küldjön a rendszer haza, hogy úton vagyunk, hamarosan érkezünk. A parancsok létrehozása rendkívül egyszerű, azt könnyen értelmezhető grafikus felületek és ikonok segítik, így egy-egy recept elkészítéséhez nincs szükség programozói, vagy egyéb speciális ismeretekre.

Az Android saját alkalmazásain kívül egy seregnyi külső appot (Evernote, Feedly, Blogger, Foursquare, Instapaper, stb.) is hozzárendelhetünk a folyamatainkhoz, amelyek közül jó pár már elkészítve várja a felhasználókat. Még ennél is izgalmasabb az a lehetőség, hogy bizonyos elektronikai eszközökkel való kommunikáció is beállítható az IFTT segítségével, bár ezek sora egyelőre meglehetősen szűkös. A Belkin Wemo elektromos hálózatkezelő, vagy a Philips Hue Lights rendszere egyaránt becsatornázható az IFTT parancsai közé, így a lakás egyes funkciónak aktiválását is rábízhatjuk a receptekre.

Az alkalmazáson belül szabadon böngészhetők az egyes témák köré csoportosított receptek, de kereshetjük őket a népszerűség, vagy egyéb szempontok alapján is. Az igazi móka persze a saját igényekre történő receptkészítés, érdemes kipróbálni. Az IFTT ingyenesen letölthető, mindössze egy 4.0-nál régebbi Androidot futtató mobil szükséges hozzá.
 

Konzumer tech

Mikrovállalkozót csinált chatbotjából az Anthropic

A házon belül lefolytatott kísérleti projekt során az algoritmus stabilan szállította a furcsábbnál furcsább megoldásokat. A cég igyekszik az itt leszűrt tapasztalatokat a modellek fejlesztésénél kamatoztatni.
 
Hirdetés

Így újult meg Magyarország leggyorsabb mobilhálózata

Közel 100 milliárd forintos beruházással, a rádiós és maghálózat teljes modernizációjával zárult le a Yettel történetének egyik legnagyobb műszaki fejlesztése.

A kompromittált rendszerek, a dark weben felbukkanó ügyféladatok vagy a zsarolóvírus-kampányok következményei már a vezérigazgatói és pénzügyi igazgatói irodában csapódnak le – jogi, reputációs és üzleti szinten is. Lehet és kell is védekezni ellene.
Amióta a VMware a Broadcom tulajdonába került, sebesen követik egymást a szoftvercégnél a stratégiai jelentőségű változások. Mi vár az ügyfelekre? Vincze-Berecz Tibor szoftverlicenc-szakértő (IPR-Insights) írása.

Nyílt forráskód: valóban ingyenes, de használatának szigorú szabályai vannak

Különösen az early adopter vállalatoknak lehet hasznos. De különbözik ez bármiben az amúgy is megkerülhetetlen tervezéstől és pilottól?

Sok hazai cégnek kell szorosra zárni a kiberkaput

Ön sem informatikus, de munkája során az információtechnológia is gyakran befolyásolja döntéseit? Ön is informatikus, de pénzügyi és gazdasági szempontból kell igazolnia a projektek hasznosságát? Mi közérthető módon, üzleti szemmel dolgozzuk fel az infokommunikációs híreket, trendeket, megoldásokat. A Bitport tizennegyedik éve közvetít sikeresen az informatikai piac és a technológiát hasznosító döntéshozók között.
© 2025 Bitport.hu Média Kft. Minden jog fenntartva.