Hamarosan célegyenesbe érhet a tavaly belengetett, internet-előfizetésekre vonatkozó áfacsökkentés.

A vasárnapi boltbezárás, majd újranyitás mellett egy másik terület is akad, ahol a kormány 180 fokos fordulattal manőverez. A netadó néven elhíresült politikai katasztrófából végül áfacsökkentés lesz, amiről a Nemzeti Fejlesztési Minisztérium államtitkára szerint még idén kormányjavaslat születik.

Most már fontos a digitalizáció

Az MTI jelentése szerint a mai parlamenti ülésen Kara Ákos az elektronikus hírközlésről szóló törvény módosítását kezdeményező javaslat vitájában erősítette meg, hogy a kormány még az idén javaslatot tehet az internet-előfizetések áfájának csökkentésére. (Amennyiben törvény születik belőle, az praktikusan valószínűleg 2017 elejétől léphet majd életbe.) Az NFM államtitkára szerint manapság a versenyképességet, a fejlődést és a jólétet a digitalizáció jelenti, a magyar kormány pedig elkötelezett a digitális fejlesztések mellett.

Kara Ákos kitért arra is, hogy gondoskodni fognak arról, hogy az adócsökkentés a felhasználók számláján is érezhető legyen, azaz igyekeznek majd megakadályozni, hogy a szolgáltatók "lenyeljék" a különbözetet. Ez nem kis küzdelem, de készen állunk ennek véghezvitelére - tette hozzá.

További tervek között említette, hogy a szolgáltatókkal együttműködve a rászorulók számára is elérhető árú internetcsomagot akarnak létrehozni, valamint ingyenes wifi-szolgáltatást terveznek minden magyar település központjába, az iskolákban, az egyetemeken és a nagyobb látogatottságú könyvtárakban. Legkésőbb 2018 végére szeretnék elérni, hogy minden háztartás, amely igényli, hozzáférhessen a szupergyors internethez.

Változó széljárás

A fenti tervek túlnyomó többsége egyáltalán nem újdonság, hiszen az elemek jórészt abból a csomagból származnak, amelyet az internet jövőjéről szóló konzultáció, az InternetKon eredményeinek összegzése, illetve szakmai szervezetekkel történt egyeztetések után állított össze Deutsch Tamás miniszterelnöki biztos csapata még tavaly ősszel.

Mint ismeretes, a nemzetet megszólító internetes konzultációra az után került sor, hogy 2014 végén a kormány egy teljesen átgondolatlan húzással bejelentette a távközlési különadó kiterjesztését. Az internetadóként elhíresült tervezet elsöprő ellenállást váltott ki, az egyre nagyobb tömegeket megmozgató tüntetések hatására pedig a kormány visszakozni kényszerült a valóban nem túl progresszív elképzeléstől. Mára az adóemelésből adócsökkentés és egyéb kedvezmények lettek, azaz szerencsére a kormányzati politikusok is belátták, hogy az internetet nem akadályozni, hanem fejleszteni kell.

Közösség & HR

Rengeteg személyes adatot lophattak el francia kórházakból

A támadók szerint több 1,5 millió ember adatai vannak náluk, ennek felét pedig a híradások szerint már áruba is bocsátották.
 
Ezt már akkor sokan állították, amikor a Watson vagy a DeepMind még legfeljebb érdekes játék volt, mert jó volt kvízben, sakkban vagy góban.
Amióta a VMware a Broadcom tulajdonába került, sebesen követik egymást a szoftvercégnél a stratégiai jelentőségű változások. Mi vár az ügyfelekre? Vincze-Berecz Tibor szoftverlicenc-szakértő (IPR-Insights) írása.

Nyílt forráskód: valóban ingyenes, de használatának szigorú szabályai vannak

Különösen az early adopter vállalatoknak lehet hasznos. De különbözik ez bármiben az amúgy is megkerülhetetlen tervezéstől és pilottól?

Sok hazai cégnek kell szorosra zárni a kiberkaput

Ön sem informatikus, de munkája során az információtechnológia is gyakran befolyásolja döntéseit? Ön is informatikus, de pénzügyi és gazdasági szempontból kell igazolnia a projektek hasznosságát? Mi közérthető módon, üzleti szemmel dolgozzuk fel az infokommunikációs híreket, trendeket, megoldásokat. A Bitport tizennegyedik éve közvetít sikeresen az informatikai piac és a technológiát hasznosító döntéshozók között.
© 2010-2024 Bitport.hu Média Kft. Minden jog fenntartva.