Júniustól Magyarországon is elérhető az LG falra simítható, pengevékony televíziója. A kevesebb mint 4 milliméter vastag készülékhez Dolby Vision rendszer és a HDR tartalmakat támogató technológia is jár.

A dél-koreai gyártó tavaly bemutatott OLED-es portfóliója már sok mindent előrevetített abból, hogyan képzeli el a vállalat a televíziózás jövőjét. Az LG 2016-ban rukkolt elő az üveglapra szerelt (Picture-on-Glass) OLED paneles G6 és E6 modelljeivel, idén pedig a Las Vegas-i CES-en már bemutatkozott a minden eddiginél vékonyabb, 4K felbontású, faliképes (wallpaper) változat, a Signature OLED W7 is.

Dizájntárgyként is jól mutat

Az LG a budapesti bemutatón is egyértelművé tette, hogy a készüléket már nemcsak egyszerű szórakoztatóelektronikai eszköz, hanem a belső terekben funkciót kereső dizájntárgynak is tekinti. A távol-keleti gyártó gyébként a hazai tévépiac egyik meghatározó szereplője, részesedése 30 százalék körül van.

A mindössze 3,85 mm vékony tévépanel úgy simul a falra, mint egy kép vagy egy tükör. Nem véletlen, hogy a falikép technológia megjelenését a tévés formatervezésben hasonlóan nagy fordulatának tartják, mint amikor a hagyományos képcsöves (CRT) televíziókat felváltották a lapostévék.
 

Lefényképezni is nehéz, ha már a falon van


Az extra paramétereket az OLED technológia teszi lehetővé: mivel az OLED TV-k minden egyes pixelének a fényereje külön vezérelhető, emiatt nincs szükség külön háttérvilágításra, mint a LED vagy QLED készülékeknél. Az OLED televízióknak elvileg szebb, kontrasztosabb a képe, mert minden pixel világít, vagy ahol nem kell színt megjeleníteni, például a fekete esetében, ott egyáltalán nem világít. Így lehet a fekete az OLED képernyőkön valódi fekete. Mivel az OLED panelek elvannak háttérvilágítás nélkül is, ezért kedvezőbb az áramfogyasztásuk.

Okostévék jobb navigációval, gyorsabb HDR-hozzáféréssel

A W7 mellett most vezeti be a hazai piacra az LG a G7, E7, C7 és B7 modelleket is, az OLED-es termékcsalád minden egyes tagja támogatja a HDR formátumok, vagyis a magas dinamikatartományú tartalmak teljes palettáját. A tévék képernyőjében Dolby Vision, hangszórójában Dolby Atmos a technológia.
 

Igen, az ott jobbra egy OLED tévé


Az új készülékek az LG webOS okostévés platformjának legfrissebb változatával, a 3.5 verzióval kerülnek forgalomba. Ez a gyártó közlése szerint jobb navigációt, és gyorsabb az elérést tesz lehetővé a Netflix vagy az Amazon online VoD-szolgáltatások HDR-tartalmaihoz.

Aki szeretne a falára egy ilyen prémiumkategóriás eszközt, annak viszont alaposan a zsebébe kell nyúlnia. A W7-es modell 3 millió 170 ezer forintos árcédulával került a hazai kiskereskedelembe.

Konzumer tech

Ezúttal egy iskolaigazgatót hurcoltak meg deepfake miatt

A hatóságok szerint egy bosszúszomjas kolléga kreált és terjesztett MI segítségével hamisított, rasszista megjegyzésektől hemzsegő hangfelvételt.
 
Hirdetés

Adathelyreállítás pillanatok alatt

A vírus- és végpontvédelmet hatékonyan kiegészítő Zerto, a Hewlett Packard Enterprise Company platformfüggetlen, könnyen használható adatmentési és katasztrófaelhárítási megoldása.

A válasz egyszerű: arról függ, hogy hol, hogyan és milyen szabályozásoknak és üzleti elvárásoknak megfelelően tároljuk az információt. A lényeg azonban a részletekben rejlik.

a melléklet támogatója az EURO ONE Számítástechnikai Zrt.

CIO KUTATÁS

TECHNOLÓGIÁK ÉS/VAGY KOMPETENCIÁK?

Az Ön véleményére is számítunk a Corvinus Egyetem Adatelemzés és Informatika Intézetével közös kutatásunkban »

Kérjük, segítse munkánkat egy 10-15 perces kérdőív megválaszolásával!

LÁSSUNK NEKI!

Amióta a VMware a Broadcom tulajdonába került, sebesen követik egymást a szoftvercégnél a stratégiai jelentőségű változások. Mi vár az ügyfelekre? Vincze-Berecz Tibor szoftverlicenc-szakértő (IPR-Insights) írása.

Nyílt forráskód: valóban ingyenes, de használatának szigorú szabályai vannak

Különösen az early adopter vállalatoknak lehet hasznos. De különbözik ez bármiben az amúgy is megkerülhetetlen tervezéstől és pilottól?

Sok hazai cégnek kell szorosra zárni a kiberkaput

Ön sem informatikus, de munkája során az információtechnológia is gyakran befolyásolja döntéseit? Ön is informatikus, de pénzügyi és gazdasági szempontból kell igazolnia a projektek hasznosságát? Mi közérthető módon, üzleti szemmel dolgozzuk fel az infokommunikációs híreket, trendeket, megoldásokat. A Bitport tizennegyedik éve közvetít sikeresen az informatikai piac és a technológiát hasznosító döntéshozók között.
© 2010-2024 Bitport.hu Média Kft. Minden jog fenntartva.