Az éves készülékváltással párhuzamosan az iOS is rendre megkapja a maga új verzióját. Nem történik ez másként ebben az évben sem: az Apple júniusi fejlesztői konferenciáján bejelentett iOS 9 mától mindenki számára elérhető. Az új rendszerhez legalább egy iPhone 4s-re, vagy iPad 2-re van szükség, de telepíthető bármelyik iPad minire, vagy 5-6. generációs iPod Touchra.
Kisebb, de többet tud
A készülékek elméletileg automatikusan értesítést küldenek a frissítés érkezéséről, de ha ez mégsem történik meg, akkor manuálisan, a Beállítások>Általános>Szoftverfrissítések menüpontban ellenőrizhető. A korábbi verziókhoz képest ezúttal mindössze egy 1,3 gigabájtos csomagról van szó, így nem fog nagyobb gondot okozni a felhasználók számára.
Apple Maps: a térképbe integrált tömegközlekedési infók is újdonságnak számítanak
Az iOS mostani kiadása a korábbi vizuális megújulás után sokkal inkább a kényelmi funkciókra, a kezelhetőségre, azaz az általános használhatóságra összpontosít. Az egyik központi elem a megújult, még intelligensebbé varázsolt Siri, ami a hazai felhasználóknak talán kevésbé lesz hasznos, mint az angol ajkúaknak. Az iPad-en dolgozókat fogja segíteni a multitasking nézet továbbfejlesztése, vagy az egymás mellett, egy kijelzőn futtatható appok lehetősége.
Ezeken kívül érkezik még a Flipboardra hasonlító News app, a Walletre átnevezett Passbook, a több új funkcióval gazdagodó billentyűzet, a szintén felfrissített Notes alkalmazás, a már vezeték nélkül is működő és a nagyobb felbontású kijelzőket is támogató Car Play, illetve most már megnyílik az út a böngészőhöz készített adblocker appok előtt is. Végül a rendszer kapott egy olyan energiatakarékos üzemmódot is, amivel plusz három óra sajtolható ki az akkuból.
Gyertek, gyertek
Az Apple mindent megtesz, hogy megkönnyítse az iPhone-ra, ezzel együtt iOS-re váltó felhasználók életét. Ennek támogatásaként megjelent a Move to iOS nevű alkalmazás is, ami az androidosoknak segít áttölteni új készülékükre a névjegyzéket, az üzeneteket, képeket, videókat, a böngésző könyvjelzőit, az e-mail fiókot (azaz a teljes Google fiókot), valamint a naptárbejegyzéseket.
Nyílt forráskód: valóban ingyenes, de használatának szigorú szabályai vannak