A belépőkategóriás Moto E várhatóan felrázza a piacot, a Moto G LTE verzióban él tovább.

A hétvégi mobilos hírösszefoglalónkban már volt szó a Motorola új készülékéről, azóta pedig a Lenovo által megszerzett gyártó újabb részletekkel halmozott el bennünket. A Motorolánál már az anyacégnél is a megfizethető készülék voltak fókuszban, amit jól mutattak a Moto G és a Moto X modellek. A tendencia most sem változik, sőt, az E jelű mobillal egy egészen alacsony árszintet céloz be magának a Motorola.

30 ezer alatt, de nem gagyi

A Moto E nem szégyenkezhet különösebben, ha a tudásról van szó, mivel a 4,3 colos kijelző, a dupla magos, konkrétan még meg nem nevezett processzor, az 1 GB RAM, az 5 megapixeles kamera egy korrekt, belépőkategóriát jelent most a piacon. A készülék (nem mellesleg az utóbbi idők egyik legkreatívabb) reklámfilmjéből az is kiderül, hogy a Moto E garantáltan kibír 24 órát egyetlen töltéssel, a kijelzője karcálló, sőt, még a vízcseppektől sem kell féltenünk.

A filmből azonban mégis az a részlet a legfontosabb, hogy a Motorola továbbra is ragaszkodik a már Google időkben is gyakorolt szokáshoz, mely szerint a készülékek módosítás nélküli, úgynevezett stock Androiddal kerülnek forgalomba, amihez a gyártó garantálja a folyamatos frissítést. A Moto E esetében is visszaköszön az egyedi hátlapok készítésének lehetősége, ami korábban az X modell idejében már bemutatkozott. A Motorola mindezért 129 dollárt kér, ami a gyártói hátteret, az előbb felsorolt képességeket tekintve kifejezetten jó vételnek tűnik, mivel 30 ezer forint környékén jelenleg kevés olyan androidos mobil van a piacon, amit az ember szívesen ajánl megvételre.

Legyen vége a butatelefon korszaknak!

A Moto E-vel párhuzamosan frissül a G sorozat is, mivel a mobil kiegészül egy régóta hiányolt funkcióval, az LTE támogatással. Ez utóbbi modellek 219 dolláros áron kerülnek a boltokba, de az eredeti változat is marad tovább a piacon 179 dollárért. A Moto E és a Moto G egyszerre 40 országban jelenik meg, azt egyelőre nem lehet tudni, hogy Magyarország köztük van-e, de csak remélni tudjuk, hogy ez megtörténik. A gyártó a készüléknek szentelt weboldallal egyértelművé teszi a szándékait: a nem okos telefonok száműzése e piacról és annak bebizonyítása, (hasonlóan a kínai OnePlus-hoz), hogy lehetséges olcsó, de jó minőségű okostelefont gyártani.

Konzumer tech

Dollármilliók helyett börtönévek járhatnak az oktatási chatbot fejlesztőjének

A korábban számos elismerést elnyerő AllHere megoldását az USA második legnagyobb oktatási körzete is bevezette. Nemrégiben azonban többek között csalással, hamisítással és a befektetők szándékos megtévesztésével vádolták meg a startup alapító-vezetőjét.
 
Ezt már akkor sokan állították, amikor a Watson vagy a DeepMind még legfeljebb érdekes játék volt, mert jó volt kvízben, sakkban vagy góban.
Amióta a VMware a Broadcom tulajdonába került, sebesen követik egymást a szoftvercégnél a stratégiai jelentőségű változások. Mi vár az ügyfelekre? Vincze-Berecz Tibor szoftverlicenc-szakértő (IPR-Insights) írása.

Nyílt forráskód: valóban ingyenes, de használatának szigorú szabályai vannak

Különösen az early adopter vállalatoknak lehet hasznos. De különbözik ez bármiben az amúgy is megkerülhetetlen tervezéstől és pilottól?

Sok hazai cégnek kell szorosra zárni a kiberkaput

Ön sem informatikus, de munkája során az információtechnológia is gyakran befolyásolja döntéseit? Ön is informatikus, de pénzügyi és gazdasági szempontból kell igazolnia a projektek hasznosságát? Mi közérthető módon, üzleti szemmel dolgozzuk fel az infokommunikációs híreket, trendeket, megoldásokat. A Bitport tizennegyedik éve közvetít sikeresen az informatikai piac és a technológiát hasznosító döntéshozók között.
© 2010-2024 Bitport.hu Média Kft. Minden jog fenntartva.