A Moto G közepes képességekkel, viszont nagyon kedvező árcédulával próbálna érvényesülni.

Az utóbbi napokban az amerikai gyártó moduláris telefonkoncepciójától, a Project Arától volt hangos a sajtó, de a Moto G készülék azt bizonyítja, hogy a fejlesztők nem feledkeztek meg a hagyományos készülékekről sem.

A Motorola egyelőre nem adott ki hivatalos közleményt az új mobilról, de különösebben nem titkolóznak a cégnél, mivel a beharangozó oldal már él, és azt is megtudhatjuk róla, hogy november 13-án lesz a premier. Szerencsére a különböző kiszivárogtató források most is aktívak, így már most elég sok információt lehet tudni a Moto G-vel kapcsolatban.

Ezek, illetve az egyik mobilkereskedésnél feltűnt brossúra szerint a középkategóriába érkező mobil 4,5 colos, 720p felbontású kijelzővel fog rendelkezni, aminek a felületét Gorilla Glass bevonat védi a karcolásoktól. A kevés különleges képességek egyike az úgynevezett edge-to-edge, azaz nagyon vékony kávával rendelkező kijelző, amitől valószínűleg sokkal exkluzívabb képet mutat majd a készülék.

A Moto G főbb jellemzői (Fotó: GSM Arena)

Alacsony ára ellenére nem lesz gyenge a Moto G: egy négymagos, magonként 1,2 GHz-es órajelen működő processzort kapott, a fotókat egy 5 megapixeles hátlapi, illetve az 1,3 megapixeles előlapi kamera készíti majd, amiket a 8 gigabájtos tárhelyen lehet elraktározni. A Motorola Google közelisége miatt esetleg szóba jöhetett volna, hogy a Moto G már az Android KitKat verzióját kapja, de ez sajnos nincs így: a mobil a 4.3-as Jelly Bean verzióval érkezik.

És ha már annyit emlegettük, akkor térjünk ki az árra. A GSM Arena információi szerint a kártyafüggetlenül mindössze 135 angol fontba fog kerülni, ami alig 50 ezer forint. Amennyiben ez igaz, a Moto G-nek minden esélye megvan arra, hogy taroljon a piacon, a kérdés már csak az, hogy melyek lesznek ezek. Az szinte biztos, hogy a hazai boltokba nem kerül belőle, már csak azért sem, mert az utóbbi időkben a Motorola elsősorban a hazai, vagyis az USA piacára fókuszál. A részletek tehát jövő héten szerdán, 13-án derülnek ki, amiről természetesen mi is beszámolunk majd.

Mobilitás

Harry Smithnek hívnak? Akkor buktad ezt a szoftvermérnöki állást!

A mesterséges intelligenciát használó toborzószoftverek állítólag nem szeretik az angolszász nevet viselő férfi jelölteket.
 
Ezt már akkor sokan állították, amikor a Watson vagy a DeepMind még legfeljebb érdekes játék volt, mert jó volt kvízben, sakkban vagy góban.
Amióta a VMware a Broadcom tulajdonába került, sebesen követik egymást a szoftvercégnél a stratégiai jelentőségű változások. Mi vár az ügyfelekre? Vincze-Berecz Tibor szoftverlicenc-szakértő (IPR-Insights) írása.

Nyílt forráskód: valóban ingyenes, de használatának szigorú szabályai vannak

Különösen az early adopter vállalatoknak lehet hasznos. De különbözik ez bármiben az amúgy is megkerülhetetlen tervezéstől és pilottól?

Sok hazai cégnek kell szorosra zárni a kiberkaput

Ön sem informatikus, de munkája során az információtechnológia is gyakran befolyásolja döntéseit? Ön is informatikus, de pénzügyi és gazdasági szempontból kell igazolnia a projektek hasznosságát? Mi közérthető módon, üzleti szemmel dolgozzuk fel az infokommunikációs híreket, trendeket, megoldásokat. A Bitport tizennegyedik éve közvetít sikeresen az informatikai piac és a technológiát hasznosító döntéshozók között.
© 2010-2024 Bitport.hu Média Kft. Minden jog fenntartva.