Az Amazon Web Services dublini adatközpontjából szolgálja ki a WorkSpaces-re vágyó európaiakat.

Tavaly novemberben lőtte fel, de már Európába is elhozta az Amazon Web Services Desktop as a Service (DaaS) szolgáltatását, az Amazon WorkSpaces-t. Az európai ügyfeleket a felhőszolgáltató dublini adatközpontja szolgálja ki – némileg magasabb áron, mint az amerikaiakat.

Amint arról korábban beszámoltunk, az Amazon látványos TCO (Total Cost Ownership – teljes birtoklási költség) számításokkal igazolta, mennyire megéri tőle venni desktopot, ami persze némileg kiverte a biztosítékot a nyilvános DaaS szolgáltatását, a VMware Horizont idén elindító VMware-nél. A reakció persze érthető, hiszen a felhőszolgáltatók gyilkos árversenyt vívnak piacért.

Amerikai szolgáltatás európai áron

Az Amazon ugyanolyan konstrukcióban kínálja ügyfeleinek a szolgáltatást, mint az USA-ban, csak éppen európai árszabással, azaz pár dollárral többet kér mindegyik csomagért. A Standard csomag (1 virtuális CPU, 3,75 GB memória, 50 GB tárhely, Adobe Reader, Internet Explorer 9, Firefox, 7-Zip, Adobe Flash) ára 37 dollár (kb. 26,6 euró) szemben az amerikai 35 dolláros árral. A Standard Plus (az alapcsomaggal hardver és szoftver mellett Microsoft Office Professional 2010, Trend Micro Worry-Free Business Security Services) 52 dollár (kb. 37,3 euró), szemben az amerikai 50 dollárral.

A két nagyobb csomag között 4 dollár a különbség, azaz Európában 64 dollárba (kb. 46 euró) kerül, ha az alapszoftvereket két virtuális CPU-val, 7,5 GB memóriával és 100 GB tárhellyel kérjük (Performance csomag), illetve 74 dollárt (53,1 euró) kell fizetnünk, ha ugyanezen az erőforráson a Microsoft Office-t és a Trend Micro csomagját is meg akarjuk kapni (Performance Plus).

A szolgáltatás egyéb feltételei sem változnak: a munkakörnyezet Windows 7, és egyelőre Macről, windowsos gépekről, iPad-ről, természetesen Kindle Fire-ről és androidos tabletekről érhető el.


Cloud & big data

Dollármilliók helyett börtönévek járhatnak az oktatási chatbot fejlesztőjének

A korábban számos elismerést elnyerő AllHere megoldását az USA második legnagyobb oktatási körzete is bevezette. Nemrégiben azonban többek között csalással, hamisítással és a befektetők szándékos megtévesztésével vádolták meg a startup alapító-vezetőjét.
 
Ezt már akkor sokan állították, amikor a Watson vagy a DeepMind még legfeljebb érdekes játék volt, mert jó volt kvízben, sakkban vagy góban.
Amióta a VMware a Broadcom tulajdonába került, sebesen követik egymást a szoftvercégnél a stratégiai jelentőségű változások. Mi vár az ügyfelekre? Vincze-Berecz Tibor szoftverlicenc-szakértő (IPR-Insights) írása.

Nyílt forráskód: valóban ingyenes, de használatának szigorú szabályai vannak

Különösen az early adopter vállalatoknak lehet hasznos. De különbözik ez bármiben az amúgy is megkerülhetetlen tervezéstől és pilottól?

Sok hazai cégnek kell szorosra zárni a kiberkaput

Ön sem informatikus, de munkája során az információtechnológia is gyakran befolyásolja döntéseit? Ön is informatikus, de pénzügyi és gazdasági szempontból kell igazolnia a projektek hasznosságát? Mi közérthető módon, üzleti szemmel dolgozzuk fel az infokommunikációs híreket, trendeket, megoldásokat. A Bitport tizennegyedik éve közvetít sikeresen az informatikai piac és a technológiát hasznosító döntéshozók között.
© 2010-2024 Bitport.hu Média Kft. Minden jog fenntartva.